Puchar Polski: KS Polkowice pokonał Legię ME Warszawa i zagra ze Śląskiem Wrocław

PAW
Piotr Krzyżanowski
Pilkarze KS Polkowice zwyciężyli na wyjeździe po dogrywce zespół Legii Warszawa (Młoda Ekstraklasa) 4:2 i awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. Już w sobotę podejmą u siebie mistrzów Polski Śląsk Wrocław.

Bardzo ciekawie było w Sulejówku, gdzie zespół mistrza Młodej Ekstraklasy - Legii Warszawa zmierzył się w 1/32 finału Pucharu Polski z KS Polkowice.
Polkowiczanie prowadzili 1:0, ale w końcówce meczu młodzi legioniści wyrównali i na trzy minuty przed końcem wyszli na prowadzenie 2:1. Jednak w ostatniej minucie do remisu 2:2 doprowadził Krysiak.
Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej było bardzo nerwowo. Sędzia w końcówce wyrzucił z boiska dwóch piłkarzy z Warszawy. Polkowiczanie rozstrzygnęli sprawę awansu w ostatnich minutach, po golach Kwaśniewskiego i Bryły z karnego.
Już w sobotę 4 sierpnia KS Polkowice zagra u siebie w 1/16 finału Pucharu Polski z mistrzem Polski Śląskiem Wrocław.

Legia II Warszawa - KS Polkowice po dogrywce 2:4 (0:0, 2:2)
Bramki:
Michalak 74, Kurowski 87 - Bartków 46, Krysiak 90, Kwaśniewski 117, Bryła 120 (karny)
KS: Kazimierczak - Fryzowicz, Wacławczyk, Bartków, Śliwiński - Sołtyński (90 Kwaśniewski), Krysian, Kusowski (90 Karmelita), BryłaI, BancewiczI (60 Szuszkiewicz) - Skrzypczak.

Wyniki 1. rundy (z udziałem zwycięzców rundy wstępnej i zespołów 1. ligi poprzedniego sezonu):

1 sierpnia, środa
Limanovia Limanowa - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Wigry Suwałki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (0:1)
Luboński KS - GKS Katowice 4:2 (2:1)
Miedź Legnica - Dolcan Ząbki 2:1 (1:0)
Łysica II Bodzentyn - Wisła Płock 1:2 (0:1)
Kotwica Kołobrzeg - Warta Poznań 0:4
Ruch Zdzieszowice - Flota Świnoujście 0:5 (0:3)
Górnik Wałbrzych - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (1:1)
Sokół Aleksandrów Łódzki - Zawisza Bydgoszcz 0:5 (0:4)
Legia II Warszawa - KS Polkowice 2:4 po dogr. (2:2, 0:0)
Olimpia Grudziądz - Pogoń Szczecin 1:0 po dogr. (0:0)

31 lipca, wtorek
Pelikan Łowicz - Kolejarz Stróże 2:1 (1:1)
Okocimski Brzesko - Polonia Bytom 1:1 po dogr. (1:1, 1:0); karne 4:2
Stomil Olsztyn - Bogdanka Łęczna 2:3 (1:0)
Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
Sokół Ostróda - Ruch Radzionków 3:0 walkower

1/16 finału (z udziałem zwycięzców 1. rundy i zespołów ekstraklasy poprzedniego sezonu)