W czwartek we Wrocławiu rusza Offteka promująca młodych...

  W czwartek we Wrocławiu rusza Offteka promująca młodych twórców

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Katarzyna Kotula i Marcin Jagodziński w spektaklu "Przemieszczenie"

  Katarzyna Kotula i Marcin Jagodziński w spektaklu "Przemieszczenie" ©materiały prasowe

  To, co dzieje się w ogarniętym wojną Iraku, ma ogromny wpływ na związek między dwójką młodych Polaków. O trudnych wyborach, a także o tym, co jest w życiu najważniejsze, będzie spektakl "Przemieszczenie", którego premiera planowana jest na 2 sierpnia o godz. 19 we wrocławskiej Restauracji Casablanca przy ul. Włodkowica 8a.
  Katarzyna Kotula i Marcin Jagodziński w spektaklu "Przemieszczenie"

  Katarzyna Kotula i Marcin Jagodziński w spektaklu "Przemieszczenie" ©materiały prasowe

  Przedstawieniem zostanie otwarta Offteka - nowy projekt Casablanki i Stowarzyszenia Teatr Korba.

  "Przemieszczenie", na podstawie sztuki "Nigdy nie byłem w Bagdadzie" autorstwa Abla Nevesa, portugalskiego dramaturga, wyreżyserowała Zuzanna Wasilewska. Debiutująca w tej roli absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, od kilku lat jest związana z Teatrem Korba jako aktorka, a także prowadząca warsztaty teatralne dla dzieci i dorosłych.
  - Tytułowe przemieszczenie dotyczy problemów komunikacyjnych między dwójką ludzi. Monika i Bartek wprowadzają się do nowego mieszkania. Ona jest chora, a dla niego ważniejsza od tego, co dzieje się w jego związku, staje się wojna w Iraku - opowiada Zuzanna Wasilewska. W "Przemieszczeniu" wystąpią Katarzyna Kotula i Marcin Jagodziński, a bilety na spektakl są po 5 zł.

  - Offteka to projekt skierowany do wrocławian i Dolnoślązaków. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość: początkujących muzyków, performerów, artystów kabaretu, filmowców, plastyków - zachęca Marzena Gabryk-Ciszak ze Stowarzyszenia Teatr Korba. Twórcze spotkania organizowane będą dwa razy w miesiącu, w czwartki.
  - Chcemy się poznać i wzajemnie inspirować, być może w ten sposób powstaną wspólne projekty - dodaje. Po wydarzeniach będzie więc można porozmawiać, na żywo je ocenić, wzajemnie poszukać nowych pomysłów. Na 23 sierpnia już zaplanowano koncert wrocławskiego zespołu Chill Meal. Początek koncertu także o godz. 19, bilety po 5 zł.

  Osoby zainteresowane prezentacją swoich dokonań artystycznych na scenie Casablanki mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Teatru Korba.

  Warto spróbować, bo Restauracja Casablanca w swojej historii była miejscem bardzo dobrych artystycznych wydarzeń. W połowie lat 90. na scenę Casablanki zaprosił artystów Wiktor Maciejczyk, dziś nieżyjący właściciel restauracji. W Casablance występowali m.in.: Monika Bolly, Jolanta Fraszyńska, Konrad Imiela i Mariusz Kiljan.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama