Policja świętuje, ale daje zły przykład. Radiowozy na...

  Policja świętuje, ale daje zły przykład. Radiowozy na zakazie parkowania (ZDJĘCIA)

  Jerzy Wójcik, fot. Alina Plata

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Policja świętuje, ale daje zły przykład. Radiowozy na zakazie parkowania (ZDJĘCIA)
  1/6
  przejdź do galerii

  ©fot. Alina Plata

  Dziś przed muzeum miejskim Wrocławia przy ul. Kazimierza Wielkiego zaroiło się od radiowozów. W kilkudziesięciu autach mundurowi przyjechali na ostatnie próby przed uroczystościami z okazji święta policji. Próby odbywają się w muzeum przy ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie jak wiadomo, parkować nie wolno. Zwykle pamiętają o tym kierowcy, bo straż miejska kilkakrotnie organizowała akcje i wywoziła auta na lawetach. Najwyraźniej policjanci pędzący na próbę, zupełnie o tym zapomnieli. A to oni powinni świecić przykładem. Zgadza się z tym Krzysztof Zaprowski z dolnośląskiej policji i zapowiada, że jeżeli rzeczywiście doszło do złamania prawa o ruchu drogowym, wydział kontroli będzie wyciągał konsekwencje.
  O tym, że na drodze rowerowej parkować nie wolno, każdy wie. Ale na Kazimierza Wielkiego nie można parkować także na chodniku, bo kierowca musiały dwa razy przekroczyć ciągłą linię. Poza tym, zaraz za skrzyżowaniem ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Krupniczą stoi znak zakazu parkowania i tabliczka informująca o tym, że auta źle zaparkowane, będą wywożone na lawecie.
  - Zakaz obowiązuje aż do ulicy Zamkowej, a następnie jest ponowiony za skrzyżowaniem Zamkowej z Kazimierza Wielkiego i parkować nie można do skrzyżowania z ul. Widok - przyznaje Sławomir Chełchowski ze straży miejskiej.

  Czy to znaczy, że policyjne auta wyjadą za chwilę na lawetach. Raczej nie. Grzegorz Muchoborski ze straży miejskiej przyjmuje informację o źle zaparkowanych radiowozach, ale wyjaśnia, że to policja jest pierwszą służba, która powinna reagować na łamanie przepisów o ruchu drogowym. Straż miejska działa dopiero w drugiej kolejności.

  Pytamy zatem policjantów. - Nie znam sprawy dokładnie, ale zaraz będziemy ustalać czy auta są rzeczywiście źle zaparkowane i wyciągać konsekwencje, jeśli do tego doszło - tłumaczy Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji. - Zgadzam się, że nasi funkcjonariusze powinni dawać przykład, także jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - dodaje.

  Chwilę po tym jak opisaliśmy sprawę, odezwały się także telefony od oburzonych Czytelników. Jeden z nich napisał do nas w mejlu:

  Witam

  Biuro w którym pracuję mieści się na ulicy Krupniczej we Wrocławiu. Codziennie z racji wykonywania moich obowiązków służbowych kilkakrotnie pokonuję pieszo trasę z ulicy Zamkowej, gdzie na parkingu zostawiam samochód, do biura na wspomnianej ulicy Krupniczej. Na ulicy Kazimierza Wielkiego w kierunku ulicy Zamkowej obowiązuje zakaz zatrzymywania. Za zatrzymanie samochodu grozi również sankcja w postaci odholowania nieprawidłowo zaparkowanego samochodu. Wielokrotnie byłem świadkiem hurtowej ilości odholowań samochodów parkujących na chodniku przed Pałacem Królewskim. Osobiście uważam, że akurat w tym miejscu zaparkowane samochody nie przeszkadzają ani pieszym, ani rowerzystom, jednakże Straż Miejska z lubością wręcza mandaty oraz odholowuje zaparkowane tam samochody. Inaczej było w dniu dzisiejszym ok godz 12:00. Przed Pałacem Królewskim ustawiony był rząd samochodów policyjnych. Na dziedzińcu Pałacu odbywały się jakieś uroczystości. Jednakże tym razem nikomu nie przeszkadzało to, iż policyjne samochody zaparkowane są nieprawidłowo. Może Państwu uda się uzyskać odpowiedź od Policji: dlaczego samochody należące do "zwykłych" kierowców, zaparkowane przed Pałacem Królewskim, stwarzają takie zagrożenie, że trzeba je natychmiast odholować, a samochody użytkowane przez Policję już takiego zagrożenia nie stwarzają?


  Piotr Sobieszek

  Ostatecznie radiowozy policji zniknęły z chodnika przy Kazimierza Wielkiego po godzinie 14.

  Czytaj także

   Komentarze (85)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Znikneły?? A złamane prawo ruchu drogowego

   kierowiec z karta rowerową. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 39

   nie zniknęlo! Wiec czekamy na dalsze informacje o karach i punktach w/g taryfikatora (tabeli) o nałożonych madatach i kary dodtkowej dla kierowcow łamących przepisy ruchu drogowego!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to czekaj dalej

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 35

   No to się nie doczekasz, bo władza sama siebie nie ukara, nie ukara również swoich znajomych jeżdżących osobowymi autami po Rynku i innych powiedzmy zamkniętych ulicach, a wyżyje się na...rozwiń całość

   No to się nie doczekasz, bo władza sama siebie nie ukara, nie ukara również swoich znajomych jeżdżących osobowymi autami po Rynku i innych powiedzmy zamkniętych ulicach, a wyżyje się na przypadkowym kurierze, dostawcy i innych "mało agresywnych" osobach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hey, Polska,Polska

   Biskupia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 33

   podobnie jak nasz rząd.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Parkowanie.

   obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 57

   1. Kierowcę radiowozu można łatwo zlokalizować skoro na dziedzińcu muzeum odbywały się uroczystości, w sytuacji gdy trzeba będzie prze parkować auto. Kierowcy osobówki można sobie szukać do usranej...rozwiń całość

   1. Kierowcę radiowozu można łatwo zlokalizować skoro na dziedzińcu muzeum odbywały się uroczystości, w sytuacji gdy trzeba będzie prze parkować auto. Kierowcy osobówki można sobie szukać do usranej śmierci.
   2. Skoro przez lata policja była opluwana za swoją pracę jeszcze od czasów stanu wojennego, to nie ma się co dziwić że służą w niej podobnej jakości buraki, jak ci którzy chcą karania policjantów, wyciągania konsekwencji itd. - ciekawe czy sobie mają coś do zarzucenia?
   3. Drodzy kierowcy i panowie redaktorzy - w przyszłości żadnego pobłażania za gadanie przez telefon podczas jazd, za przekraczanie dozwolonej prędkości i całą resztę. Jak przestrzegać prawa to przestrzegać!!!
   4. Jeszcze do tego dojdzie, że policjanci jadący na interwencję gdzie facet lata za żoną z siekierą będą jeździć w koło i szukać miejsca żeby zaparkować zgodnie z przepisami - brawo debilni obywatele!!!
   5. Zaparkowane pojazdy przed muzeum należy traktować jako tymczasowy posterunek - w razie potrzeby jak ktoś poprosi policjantów o interwencję , ci będą pod muzeum.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   parkowanie

   JWrw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 71 / 49

   hahahahahaha dobreeeee!!!! :D zwykły obywatel nie do zlokalizowania hahahahahaha skoro tak to jakim cudem mandaty trafiają wprost do ręki takiego obywatela??? zwykły obywatel też chodzi na...rozwiń całość

   hahahahahaha dobreeeee!!!! :D zwykły obywatel nie do zlokalizowania hahahahahaha skoro tak to jakim cudem mandaty trafiają wprost do ręki takiego obywatela??? zwykły obywatel też chodzi na uroczystości. "Jak przestrzegać prawa to przestrzegać!!!! ".
   Interwencje żądzą się swoimi prawami. Interwencja to nie uroczystość tym bardziej próba przed nią !! więc w razie interwencji mogą zaparkować nawet w Twojej bramie d****** OBYWATELU.
   Tak... a co do tymczasowego posterunku bo próba jest przed uroczystością to tak jeszcze namiocik rozłożyć biureczka i krzesła bo szanowną umundurowaną d*** posadzić trzeba niech się nie męczy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Zaporowski ! nie raz nie wywiazal sie Pan z obietnic.

   Roman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 73 / 53

   Oswiadczyl Pan o podjeciu konsekwencji. Kto i w jaki sposob dowie sie o tych konsekwencjach.Zdjecia dobitnie pokazuja razace wykroczenia Policjantow. A moze Pan Dutkiewicz zajmie sie sprawa...rozwiń całość

   Oswiadczyl Pan o podjeciu konsekwencji. Kto i w jaki sposob dowie sie o tych konsekwencjach.Zdjecia dobitnie pokazuja razace wykroczenia Policjantow. A moze Pan Dutkiewicz zajmie sie sprawa wyjasnienia , dlaczego jego Straz Miejska schowala oczy i uszy w tej sprawiw ?.Po przyjsciu nowego Komendanta Wojewodzkiego do Wroclawia jest coraz gorzej we Wroclawiu z dyscyplina wroclawskich policjantow. Zrobiliscie sobie Panstwo w Panstwie.Wladze Wroclawia przez Euro 2012 , tak pokazali swiatu i Wroclawianom porzedek we Wroclawiu ze w faktycznym obrazie panuje nielad i lamanie Prawa wlasnie przez funkcjonariuszy panstwaowych.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Roman

   gośc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 40

   Napiszą ci sms-a królu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Romana

   Wuj Dobra Rada (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 64 / 29

   Następnym razem po prostu włączą koguty w pierwszym i ostatnim i będzie po temacie - ale czy o to wam wszystkim chodzi ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I tak zamiotą pod dywan

   zniesmaczony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 58 / 49

   Koguty to za mało.Przeczytaj sobie w kodeksie jakie obowiązki ma kierowca radiowozu jak łamie przepisy. Ustawa tez reguluje kiedy policja ma prawo łamać przepisy drogowe.
   Na włączenie koguta musi...rozwiń całość

   Koguty to za mało.Przeczytaj sobie w kodeksie jakie obowiązki ma kierowca radiowozu jak łamie przepisy. Ustawa tez reguluje kiedy policja ma prawo łamać przepisy drogowe.
   Na włączenie koguta musi być zgoda dyżurnego policji bo wcześniej policjanci sobie włączali koguty jak się im nie chciało stać w korkach.
   Tak chodzi nam o to aby było widać kiedy policja stosuje się do prawa a kiedy ma je w doopie.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie o to chodzi aby ktoś właczał koguty wtedy gdy do tego nie ma prawa

   W-w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 31

   to że szefowstwo chciało jak najbliżej podjechać nie znaczy że nie obowiązuje ich prawo - użycie sygnałów przez Policje nie jest dozwolone według widzimisie Policjanta nawet gdy realizuje zadanie...rozwiń całość

   to że szefowstwo chciało jak najbliżej podjechać nie znaczy że nie obowiązuje ich prawo - użycie sygnałów przez Policje nie jest dozwolone według widzimisie Policjanta nawet gdy realizuje zadanie wagi państwowej w postaci dostawy hamburgera dla oficjelazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PROBLEM

   Obywatel X (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 40

   A może warto popatrzeć z drugiej strony - GDZIE CI WSZYSCY LUDZIE MAJĄ PARKOWAĆ ? W centrum wszystko tylko płatne parkingi pozajmowane przez auta z przepustką, same kontrapasy dla rowerzystów,...rozwiń całość

   A może warto popatrzeć z drugiej strony - GDZIE CI WSZYSCY LUDZIE MAJĄ PARKOWAĆ ? W centrum wszystko tylko płatne parkingi pozajmowane przez auta z przepustką, same kontrapasy dla rowerzystów, skwerki, słupki, zakazy, prywatne parkingi płatne - a przecież tam jest życie miasta.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Możecie nam skoczyć. Jesteśmy władza

   kurna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 52

   A może warto popatrzeć z drugiej strony - GDZIE CI WSZYSCY LUDZIE MAJĄ PARKOWAĆ ? W centrum wszystko tylko płatne parkingi pozajmowane przez auta z przepustką,
   --------------
   Bzdura. Tuż obok...rozwiń całość

   A może warto popatrzeć z drugiej strony - GDZIE CI WSZYSCY LUDZIE MAJĄ PARKOWAĆ ? W centrum wszystko tylko płatne parkingi pozajmowane przez auta z przepustką,
   --------------
   Bzdura. Tuż obok Muzeum jest duży parking. Przy Kazimierza Wielkiego jest wielki parking wielopoziomowy i połowa miejsc wolna. No ale trzeba płacić .Jest taka zasada ze statek nie płynie tam gdzie nie ma gdzie przycumować.Samolot nie leci tam gdzie nie można wylądować.
   Podobnie autem nie jedzie się tam gdzie nie można parkować. O ile pamiętam, to po ul.Kazimierza Wlk jeżdżą tramwaje.
   Policja to potrafi tylko karać w łapankach rowerzystów za byle pierdoły np jazdę po chodniku.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Parkowanie w centrum

   RPhTJ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 53

   Bo wszyscy chcieliby w ścisłym centrum parkować za darmo. Taka mentalność Polaków. Jak się pojedzie za granicę, np. Niemcy czy Austria (gdzie ceny parkowania dla Polaków to kosmos, np. 6 godzin w...rozwiń całość

   Bo wszyscy chcieliby w ścisłym centrum parkować za darmo. Taka mentalność Polaków. Jak się pojedzie za granicę, np. Niemcy czy Austria (gdzie ceny parkowania dla Polaków to kosmos, np. 6 godzin w Salzburgu ok. 60 zł) to wszędzie w centrum sa płatne parkingi. No ale Polacy cwaniacy chcieliby na trawnikach, chodnikach, gdzie się tylko da zaparkować swoje auta. Irytujące są te wszystkie komentarze narzekające na płatne parkingi w centrum. Takie są standardy na całym świecie. Oczywiście godzina postoju mogła by być tańsza, to inna sprawa.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co wolno wojewodzie...

   Wojtas090984 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 46

   to nie tobie smrodzie. :/


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zapewne jesteś policjantem

   srn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 22

   kultura rodem z ZOMO tam też służyłeś zapewne

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zapewne jesteś policjantem

   srn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 12

   kultura rodem z ZOMO tam też służyłeś zapewne

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ratunku, policja

   emil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 38

   h******rowerowy.wroclaw.pl/index_aktualnosci.php5?dzial=10&kat=18&art=1248

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Policjanci gdzie wy macie obywateli?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 68 / 40

   "jeżeli wymagamy od innych wymagajmy również od siebie"- szkoda, że niektórzy policjanci piszący na tym forum o tym zapominają i oburzają się jak ktoś zwróci im uwagę. Jestem przekonany, że...rozwiń całość

   "jeżeli wymagamy od innych wymagajmy również od siebie"- szkoda, że niektórzy policjanci piszący na tym forum o tym zapominają i oburzają się jak ktoś zwróci im uwagę. Jestem przekonany, że kierowcy tych radiowozów zachowali się jak zawsze. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dwa srebrne blaszaki

   666 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 41

   jak widać oklejone ale bravo i czerwony hyundai też panów koleżanek ale co się czepiacie parkowania, na kozanowie grupowo na hot dogi i kawę przyjeżdżają co i tam szkodzi zaparkować gdzie chcą

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nadchodzi

   wer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 21

   Nadchodzi środa i kolejna akcja, oj będzie się działo, terror totalny. Rowerzystą radze zostać w domu.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   E

   E (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 20

   O tak! Bezpieczny chodnik tuż tuż ... a tak na marginesie może zgłosic gdzieś że popełniono wykroczenie przecież zdięcia sa a w policji obowiazuje ewidencja wiec wiadomo kogo karac mandatami......rozwiń całość

   O tak! Bezpieczny chodnik tuż tuż ... a tak na marginesie może zgłosic gdzieś że popełniono wykroczenie przecież zdięcia sa a w policji obowiazuje ewidencja wiec wiadomo kogo karac mandatami... inna sprawa to taka ze SM miejska uklada sie z laweciarzami i dlatego takie szybkie akcje są... podtrzymuje moje zdanie o tym że SM to syf kiła o mogiłazwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Edek z fabryki kredek

   ggg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 12

   "inna sprawa to taka ze SM miejska uklada sie z laweciarzami i dlatego takie szybkie akcje są..."
   to pomówienie i sugerowanie, że działają niezgodnie z prawem. Pamiętaj w internecie nie jesteś...rozwiń całość

   "inna sprawa to taka ze SM miejska uklada sie z laweciarzami i dlatego takie szybkie akcje są..."
   to pomówienie i sugerowanie, że działają niezgodnie z prawem. Pamiętaj w internecie nie jesteś anonimowy!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   E

   E (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 13

   uuuuu strach mnie obleciał, nawet bym chciał żeby próbowano mnie ukarać, trzeba by zrobić dochodzenie i udowodnić że nie mam racji ciekawe co by z tego wyszło !!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama