Liga Mistrzów: Środowy rywal Śląska przegrał u siebie

Paweł Pluta
W środę (godz. 20.45) kolejne starcie Śląska na Stadionie Miejskim we Wrocławiu w walce o Champons League FOT. JANUSZ WÓJTOWICZ
Przeciwnik mistrzów Polski w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, Helsinborgs IF przegrał w 17. kolejce ligi szwedzkiej (grającej systemem wiosna - jesień) na własnym boisku z IFK Norrköping 1:2 (0:2).

Bramkę dla mistrzów Szwecji zdobył w 67 minucie Alfred Finnbogason. Wcześniej gospodarze przegrywali już 0:2, po golach Gunnara Heidara Thorvaldsson w 16 minucie oraz Shpetima Hasaniego w 25 minucie.
Po 17. kolejkach mistrzowie Szwecji zajmują 4. miejsce w tabeli (28 pkt. br. 22-17) i do prowadzącej ekipy Elfsborg Boras tracą siedem punktów. Ich ostatni rywale są na 5. pozycji (28 pkt. br. 26-30).
Pierwszy mecz 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF zostanie rozegrany w środę 1 sierpnia o godz. 20.45 na Stadionie Miejskim.

Helsinborgs IF - IFK Norrköping 1:2 (0:2)
Bramki:
Alfred Finnbogason 67 - Heidar Thorvaldsson 16, Shpetim Hasani 25
HIF: Pär Hansson - Emil Krafth (75 Christoffer Andersson), Walid Atta, Joseph Baffo, Erik Edman - Mattias Lindström, Loret Sadiku, May Mahlangu, Daniel Nordmark - Álvaro Santos (46 Thomas Sørum), Erik Sundin (46 Alfred Finnbogason).
Widzów: 8639

Program meczów 3. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów:
31 lipca, wtorek
Dynamo Kijów - Feyenoord Rotterdam (godz. 19.00)
FC Motherwell - Panathinaikos Ateny (20.45)

1 sierpnia, środa
BATE Borysów - VSC Debreczyn (18.00)
Hapoel Kirjat Szmona - Neftczi Baku (18.30)
Szeriff Tyraspol - Dinamo Zagrzeb (19.00)
Molde FK - FC Basel (19.00)
AEL Limassol - Partizan Belgrad (19.45)
NK Maribor - F91 Dudelange (20.00)
Anderlecht Bruksela - Ekranas Poniewież (20.00)
FC Kopenhaga - FC Brugge (20.00)
CFR Cluj - Slovan Liberec (20.45)
Celtic Glasgow - HJK Helsinki (20.45)
Fenerbahce Stambuł - FC Vaslui (20.45)
Śląsk Wrocław - Helsingborg IF (20.45)

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów: Środowy rywal Śląska przegrał u siebie - Gazeta Wrocławska