Nowe drogi we Wrocławiu

  Nowe drogi we Wrocławiu

  Jerzy Wójcik, Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Obwodnica śródmiejska ma być drogą krajową. W mieście rozpoczną się też inne inwestycje.
  Obwodnica śródmiejska od al. Hallera do mostu Milenijnego będzie drogą krajową nr 8. Pracownicy Ministerstwa Infrastruktury potwierdzają, że zostało to właśnie uzgodnione z wrocławskim magistratem.

  Taka decyzja ma doprowadzić do przyśpieszenia budowy bardzo ważnej dla Wrocławia trasy. Drogą krajową będzie również odcinek od mostu Milenijnego do ul. Żmigrodzkiej - czyli ten, którego budowa ma rozpocząć się lada miesiąc. Po zakończeniu budowy tego fragmentu rozpoczną się prace nad odcinkiem do ul. Krzywoustego.

  Tymczasem w najbliższym roku będą budowane we Wrocławiu zupełnie nowe jezdnie. Najważniejsze inwestycje rozpoczną się w okolicy lotniska i stadionu, który zostanie wybudowany na wrocławskich Maślicach. Inwestycje drogowe rozpoczną się z myślą o Euro 2012.

  Chodzi o to, aby w tym rejonie usprawnić komunikację. I dlatego powstaną połączenia obwodnicy śródmiejskiej z ulicami w okolicy. Tak będzie w przypadku ulicy Strzegomskiej. Stąd pojedziemy nową nitką od obwodnicy do ronda przy ul. Mińskiej oraz następnie czterema pasami ulicy Granicznej do lotniska.

  Zupełnie nowe jezdnie powstaną również w okolicy stadionu przy ul. Drzymały. Dwa nowe pasy wybudowane będą wzdłuż ul. Kosmonautów i Lotniczej. A zupełnie przebudowana zostanie ul. Królewiecka i sama Drzymały. Dzięki temu kibice jadący na mecz mają nie stać w korkach.
  Sam stadion zyska również połączenie z lotniskiem. Kierowcy pojadą w kierunku Stabłowic przez Maślice.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama