Adam Kszczot wywalczył srebrny medal w biegu na 800 metrów! (FILM)

Press Focus/x-news, PZLA/x-news, red.
Adam Kszczot wicemistrzem świata w biegu na 800 metrów
Adam Kszczot wicemistrzem świata w biegu na 800 metrów Press Focus/x-news
Adam Kszczot został wicemistrzem świata w biegu na 800 metrów. Polakowi srebrny medal zapewnił czas 1.46,08. 25-latek przegrał w Pekinie tylko z Kenijczykiem Davidem Rudishą. - Gdyby rozegrał ten bieg podobnie jak Rudisha, czyli zostałby na zakładkę, mógłby nawet powalczyć o złoto - powiedział w rozmowie z x-news Paweł Czapiewski, brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 800 metrów z Edmonton.

Przypomnijmy, że to nie jedyny sukces polskich zawodników na mistrzostwach świata w Pekinie. Tyczkarze Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski zdobyli brązowe medale w skoku o tyczce. Na najniższym stopniu podium stanął również faworyt, Francuz Renauld Lavillenie. Złoto wywalczył Kanadyjczyk Shawnacy Barber, a srebro Niemiec Raphael Holzdeppe. - Konkurs był długi i ciekawy. Postanowiłem zrobić swoje, skakać jak najwyżej i chyba się udało - powiedział po konkursie Piotr Lisek.

Tymczasem w niedzielę Paweł Fajdek obronił w Pekinie tytuł, który wywalczył dwa lata temu w Moskwie. Paweł Fajdek (Agros Zamość) wygrał na mistrzostwach świata w Pekinie osiągając wynik 80,88, który uzyskał w czwartej serii. Drugi był Tadżyk Dilszod Nazarow (78,55), a trzeci Polak Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok z tym samym wynikiem 78,55.