Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital Ginekologiczno-Położniczy w Wałbrzychu - tu rodzi się najlepiej (WYNIKI PLEBISCYTU)

Sylwia Królikowska
- Jest nam bardzo miło i cieszymy się, że dostaliśmy tak dobrą ocenę - mówi prof. dr hab. n. med. Sławomir Suchocki, dyrektor medyczny wałbrzyskiego szpitala.
- Jest nam bardzo miło i cieszymy się, że dostaliśmy tak dobrą ocenę - mówi prof. dr hab. n. med. Sławomir Suchocki, dyrektor medyczny wałbrzyskiego szpitala. Dariusz Gdesz
Niemal trzy tysiące głosów od internautów dostał Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu i zwyciężył w plebiscycie na najlepszą porodówkę. Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone, bo to wyjątkowy szpital, który oferuje pacjentkom opiekę właściwie od okresu starania się o dziecko, do porodu i także później, kiedy chcą poradzić się w kwestii opieki nad pociechą.

- Jest nam bardzo miło i cieszymy się, że dostaliśmy tak dobrą ocenę - mówi prof. dr hab. n. med. Sławomir Suchocki, dyrektor medyczny wałbrzyskiego szpitala.

Co przyciąga mamy do Wałbrzycha? Na pewno znieczulenie zewnątrzoponowe, które jest tu bezpłatne od lat. Korzysta z niego średnio 30 proc. pacjentek. - Mamy też gaz rozweselający. Pacjentki coraz chętniej się na niego decydują. Taką metodę wybrała np. księżna Kate, kiedy rodziła pierwsze dziecko - mówi profesor Suchocki.

W Wałbrzychu wręcz zachęcają do porodów rodzinnych.- Bakterie, które ludzie przynoszą z zewnątrz, są korzystne, bo, że tak ujmę, walczą z bakteriami szpitalnymi i po prostu zajmują się sobą, a nie ludźmi - żartuje pan profesor. Przyznaje, że możliwość wsparcia przy porodzie ojca bądź innej bliskiej osoby jest dla mamy bardzo ważne. Podobnie jak jednoosobowe sale porodowe, które dają poczucie komfortu.

ZOBACZ, GDZIE JESZCZE - ZDANIEM NASZYCH CZYTELNIKÓW - WARTO RODZIĆ (WYNIKI PLEBISCYTU)

Zanim pacjentki trafią na porodówkę, mogą korzystać z darmowej szkoły rodzenia. Po porodzie przebywają z dziećmi całą dobę. W razie potrzeby pacjentki odwiedza psycholog. A jeśli po powrocie do domu mają problemy z karmieniem, całodobowo działa pogotowie laktacyjne. Wraz ze swoimi pociechami mogą też wziąć udział w bezpłatnych zajęciach. W każdy czwartek w godz. 12-14 do dyspozycji pań są lekarze specjaliści, którzy udzielą wszelkich rad i odpowiedzą na wątpliwości pań związane z rozwojem, wychowaniem i opieką nad maluszkiem.

W szpitalu działa Oddział Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. To ważne w sytuacji, gdyby noworodek potrzebował szybkiej pomocy lekarza.

Szpital wciąż się rozbudowuje. Na półmetku jest budowa nowej szkoły rodzenia w budynku starej sali gimnastycznej i centrum diagnostyki kobiet i noworodków. Będzie sprawowało kompleksową opiekę m.in. nad wcześniakami do ukończenia 3. roku życia. Ta inwestycja powstaje w ramach projektu związanego z opieką nad noworodkami i młodymi mamami, realizowanego na Dolnym Śląsku. Obejmuje 10 placówek: we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Legnicy, Świdnicy, Miliczu i Strzelinie. Wałbrzyska placówka została liderem programu. Całkowita wartość projektu wynosi 27 mln zł, z tego 22 mln zł pochodzi z Funduszy Norweskich.

Które porodówki na Dolnym Śląsku są najlepsze zdaniem Czytelników portalu gazetawroclawska.pl? Oto najlepsza trójka:

1. miejsce Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu - 2955 głosów;
2. miejsce Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu (na Brochowie) - 2382 głosy;
3. miejsce Szpital im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy - 2338 głosów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska