Wielka dziura w chodniku. Od miesiąca czeka na naprawę

  Wielka dziura w chodniku. Od miesiąca czeka na naprawę

  Ewa Wilczyńska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dziury w chodniku przy ul. Reymonta
  1/5
  przejdź do galerii

  Dziury w chodniku przy ul. Reymonta ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  Dlaczego na chodniku na ul. Reymonta, na przystanku Kleczkowska w stronę Mostu Osobowickiego, zostały wykopane dziury na metr głębokości? Jeśli dotyczy to jakiejś awarii to ileż można ją naprawiać? - denerwuje się nasza Czytelniczka, Anna Bartnik. Odpowiedzi na jej pytanie szukała Ewa Wilczyńska, reporterka Gazety Wrocławskiej.
  Dobra wiadomość dla pani Anny jest taka, że utrudnienia powinny lada dzień się zakończyć. Faktycznie, prace jednak trwają od 15 lipca i są związane z uszczelnianiem rur należących do sieci gazowej. - Monitoring wykrył nieszczelność w tym rejonie, dlatego konieczna była nasza interwencja - mówi Piotr Wojtasik z Polskiej Spółki Gazownictwa we Wrocławiu.

  Zazwyczaj takie nieszczelności naprawiane są szybko, jednak w tym przypadku nie było to możliwe, ponieważ w tym miejscu znajduje się sieć starego typu - rury, którymi płynie gaz są żeliwne.
  Dlatego w pierwszym etapie pracownicy PSG jedynie je zabezpieczyli, ale by naprawa była trwała musieli użyć specjalnie do tego przystosowanej substancji - poliformu, która przy innych, powszechniejszych typach rur, nie jest wykorzystywana. No i tu zaczął się problem, bo pierwsza przysłana partia produktu okazała się wadliwa.

  Dopiero druga okazała się mieć właściwą konsystencję - masła, które po czasie gęstnieje i wypełnia wszystkie nieszczelności. Prace są już na ukończeniu - dzisiaj albo jutro dziura powinna zniknąć. Podczas prac nie było problemów z dostawami gazu.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To są wykopane...

   ..groby (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Ciekawe dla kogo?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Rabin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Dla takich trolli jak ty.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama