Dwóch Kukizów, narodowcy, stypendyści Fulbrighta... Kto...

  Dwóch Kukizów, narodowcy, stypendyści Fulbrighta... Kto znajdzie się na listach ruchu Kukiz'15?

  Marcin Dobski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Paweł Kukiz
  1/2
  przejdź do galerii

  Paweł Kukiz ©Polska Press

  Paweł Kukiz wystartuje z jedynką z warszawskiej listy ruchu. Znajdą się na niej także przedstawiciele Polonii. Konwencja z kluczowymi punktami strategii odbędzie się 5 września na dzień przed referendum - dowiedziała się AIP.
  Paweł Kukiz będzie kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca w Warszawie. Kolejne miejsca na liście zajmą przedstawiciele Polaków mieszkających w Irlandii, Anglii, Belgii, Norwegii i na Ukrainie, bądź Litwie – ujawnił AIP Miłosz Lodowski, rzecznik prasowy sztabu Kukiza . Podkreślił, że Kukiz utrzymuje stały kontakt ze znanym emigrantem, księciem Janem Żylińskim, który nigdy nie ukrywał sympatii do muzyka.

  Przedostatnie i ostatnie miejsce na warszawskiej liście kandydatów ruchu Kukiza przypadnie natomiast odpowiednio Polakom mieszkającym w Kanadzie i Stanom Zjednoczonym. Jeżeli tym kandydatom uda się dostać do Sejmu, wtedy w tych państwach powstaną ich biura poselskie, które będą zrzeszały resztę Polonii, mieszkającą poza granicami Polski. Gdy będą odbywały się posiedzenia Sejmu, taka osoba będzie specjalnie przylatywać na nie do Warszawy. – Kandydaci Polonii znajdą się na liście wyborczej w Warszawie, bo tylko na tę listę mogą głosować Polacy przebywający na emigracji – wyjaśnia AIP Lodowski.

  Na listach wyborczych ruchu Kukiza znajdą się też stypendyści programu Fundacji byłego senatora Stanów Zjednoczonych Jamesa Fulbrighta. Wymiany naukowej, z której co roku korzysta ok. 60 Polaków i tylu samo Amerykanów. Program finansowany jest po połowie przez amerykański Departament Stanu i polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Zgłosili się sami, przeszli weryfikację i znajdą się w czołówce naszego ruchu – zapewnia nas Lodowski.

  Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Paweł Kukiz zaprosił do współpracy przy weryfikacji kandydatów na posłów psychiatrę. Jest nim krewny muzyka - Paweł Kukiz-Szczuciński, biegły sądu i prokuratury, który jako specjalista psychiatrii pracuje w ośrodku rehabilitacji trędowatych w Indiach. – Zdarza się, że w parlamencie są osoby niestabilne emocjonalnie, więc odpierając zarzuty wobec nas, pokazujemy, że przygotowujemy się w sposób profesjonalny i nowatorski – zapewnia AIP Lodowski.

  W ciągu najbliższych dwóch tygodni poznamy kandydatów, które znajdą się na czołowych miejscach list ruchu Kukiz’15, jednak ostateczny kształt zostanie ujawniony dopiero w połowie września. Na tę chwilę wiemy, że na listach wyborczych znajdą się m.in Artur Dziambor i Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy, Marian Kowalski, Krzysztof Bosak, Marek Jakubiak i Robert Winnicki z Ruchu Narodowego a także Paweł Tanajno, niedawny kandydat niezależny w wyborach prezydenckich.

  Natomiast typowany na "jedynkę" we Wrocławiu Kornel Morawiecki, który koordynuje grono ekspertów opracowujących strategię ruchu, może ostatecznie wystartować w wyborach do Senatu. Numer pierwszy w Opolu powinien z kolei dostać Janusz Sanocki, koordynator komitetów referendalnych.

  Z całą pewnością można już stwierdzić, że na listach Kukiz’15 nie znajdzie się Magdalena Ogórek, która kandydowała na urząd prezydenta jako przedstawicielka Sojuszu Lewicy Demokratycznej i wstępnie wyraziła zainteresowanie zaproszeniem Kukiza na listy. Mogą za to się na nich znaleźć przedstawiciele JOW Bezpartyjnych.

  W imieniu Kukiza z JOW Bezpartyjnymi negocjuje jeden z najbardziej zaufanych ludzi muzyka Dominik Kolorz ze śląskiej Solidarności. Samorządowcy oczekują zakończenia współpracy z partiami politycznymi przez Kukiza, a także przedstawienia programu wyborczego. Wymogiem jest też rejestracja wspólnego komitetu wyborczego, który miałby nosić nazwę JOW Kukiz Bezpartyjni. Przed referendum powinno się wszystko wyjaśnić, ale na tę chwilę nie ma porozumienia, bo Kukiz nie chce iść na tak duże ustępstwa.

  Według naszych informacji, konwencja na której zostaną przedstawione główne postulaty strategii ruchu, ma odbyć się 5 września. Datę w przeddzień referendum wybrano celowo, gdyż wtedy na gorąco można zachęcić obywateli do głosowania. Jednak prawdziwą atrakcją ma być sposób, w jaki zostanie przedstawiona strategia programowa ruchu - tajemniczo zapowiada Miłosz Lodowski.

  Czytaj także

   Komentarze (27)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koniec Kukiza

   Naiwny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Mazwiska na Mazowieckiej liście Kukiza - to koniec tego ruchu.Nie wiem tylko, czy Paweł jest tego świadomy? Gdzie oni mają swoje zaplecze wyborcze? Pieniądze to może i mają, ale to nie...rozwiń całość

   Mazwiska na Mazowieckiej liście Kukiza - to koniec tego ruchu.Nie wiem tylko, czy Paweł jest tego świadomy? Gdzie oni mają swoje zaplecze wyborcze? Pieniądze to może i mają, ale to nie wszystko.Dzięki temu pewnie dostali się na listy.Jestem jednym z tych , co byli przy powstawaniu ruchu zmieleni, pózniej zbierałem podpisy dla Pawła na Prezydenta, następnie byłem pełnomocnikiem na cały powiat przy wyborach prezydenckich i "obstawiłem' wszystkie obwody wyborcze w tym powiecie.Powtórzyłem to wszystko do referendum.Jestem teraz w trakcie zbierania podpisów pod listami kandydatów na posłów z KKW KUKIZ 15 i na tym etapie zakończę swoją aktywność.To ja zapoznałem kupę ludzi , którym obiecywałem to na co liczyli, że będą mieli swojego kandydata do parlamentu.Spotykałem się z nimi i mam ich teraz oszukać- nie wolęsię wycofać .Pytam się co zrobił Pan Jakubiak? Spotkał się z kimś?Zorganizował coś?Paweł zespół mazowiecki Kukiz15 na mazowszu cię pogrzebie.Obstawiłeś sie niewłaściwymi ludzmi.Pomimo to życzę Ci powodzeniazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   FE

   EFD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   co?? kolesie od dutwkicza bezpartyjni z aws i ods i PO>>>?? PAWEL NIE SZALEJ WON ZNIMI!!!!!!JAK BEDA TO PRZGRASZ!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skrajna prawica

   wojto51 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Skrajna prawica na listach zbuntowanego muzyka...."Brawo" . W kraju, gdzie naziści narobili tyle złego..."Gratuluję" sympatii panie Pawle. Sympatyzuje pan z ludźmi, którzy powinni być ignorowani....rozwiń całość

   Skrajna prawica na listach zbuntowanego muzyka...."Brawo" . W kraju, gdzie naziści narobili tyle złego..."Gratuluję" sympatii panie Pawle. Sympatyzuje pan z ludźmi, którzy powinni być ignorowani. Niech ten i inne artykuły "oświecą" pana sympatyków.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie głosujemy na KUKIZA głosujemy na zmianę systemu wyborczego

   Robert Gozdecki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   djoko (" ciemny " gość) • 20.08.15, 10:52:09 napisał
   Nie wiem co z ludźmi? Co z nimi nie tak, że chcą głosować na Kukiza - sfrustrowanego muzyka, który teraz na medialnym szumie podnosi stawki za...rozwiń całość

   djoko (" ciemny " gość) • 20.08.15, 10:52:09 napisał
   Nie wiem co z ludźmi? Co z nimi nie tak, że chcą głosować na Kukiza - sfrustrowanego muzyka, który teraz na medialnym szumie podnosi stawki za koncert... Niezły pomysł panie Pawle na dorobienie się.
   Cieszę się, że poparcie w sondażach spada, bo niepotrzebni nam ludzie którzy tylko chcą niszczyć, a nie pokazują swoich planów na odbudowę.
   Przemyślcie na kogo zagłosujecie 25 października.

   Ważniejsze !!!

   Przemyślcie na co zagłosujecie 6 września. Bo to jest ważniejsze !!!

   a 25 X głosujcie zgodnie z swoim sumieniem, poglądami, czy też na znajomych.

   Pozdrawiamzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kukiz to jakaś kpina

   djoko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 13

   Nie wiem co z ludźmi? Co z nimi nie tak, że chcą głosować na Kukiza - sfrustrowanego muzyka, który teraz na medialnym szumie podnosi stawki za koncert... Niezły pomysł panie Pawle na dorobienie...rozwiń całość

   Nie wiem co z ludźmi? Co z nimi nie tak, że chcą głosować na Kukiza - sfrustrowanego muzyka, który teraz na medialnym szumie podnosi stawki za koncert... Niezły pomysł panie Pawle na dorobienie się.
   Cieszę się, że poparcie w sondażach spada, bo niepotrzebni nam ludzie którzy tylko chcą niszczyć, a nie pokazują swoich planów na odbudowę.
   Przemyślcie na kogo zagłosujecie 25 października.
   Pozdrawiamzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo prawdziwi antysystemowcy!

   nick3 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 7

   Bardzo się cieszę, że ci patrioci zrezygnowali ze swego egoizmu i poparli Kukiza. Brawo! Lider musi być jeden i wyborcy zdecydowali, że będzie to Kukiz, który ma tę umiejętność, że potrafi wlać w...rozwiń całość

   Bardzo się cieszę, że ci patrioci zrezygnowali ze swego egoizmu i poparli Kukiza. Brawo! Lider musi być jeden i wyborcy zdecydowali, że będzie to Kukiz, który ma tę umiejętność, że potrafi wlać w ludzi entuzjazm i wiarę w zwycięstwo. Teraz nic nas nie powstrzyma. Ci co Kukiza nie poparli, będą starali się mu odebrać głosy, sami nie wejdą, ale przez dzielenie będą dążyć do wzmocnienia systemu - tu się okazuje kto jest prawdziwym patriotą i antysystemowcem, a kto egoistą lub bolkiem.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "patrioci"

   wojto51 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Nie patrioci, tylko "patrioci". Jeśli narodowy szowinizm jest patriotyzmem, to tylko jego zwyrodnałą formą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak słabo go nazwał?

   Ania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   Tak słabo go nazwał bydlęcie? Ja bym mocniejszych słów uźył.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mocne słowa.

   wojto51 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Uważaj, bo "mocniejsze słowa" z czasem wracają do mówcy ze ze dwojoną siłą. Sam świadczysz o "elektoracie" Cookiesa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skąd ludzie z Fullbrigtha?

   isqa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 14

   ta fundacja nie wybiera przypadkowo, jej stypendyści źle sie polsce przysłużyli póki co - nie chciałabym kolejnych takich ludzi w parlamencie i rządzie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Głosowałem na KUKIZA jako sprzeciw wobec PO i PIS mialem i mam dość a teraz co czytam!

   warszawiak z pragi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 21

   Cytuję
   Otoczenie Pawła Kukiza próbuje organizować nieszablonowe akcje, ale nie udaje im się już przebić. Przy okazji dowiadujemy się, że pełnomocnikiem Kukiza na Mazowszu jest były radny PiS...rozwiń całość

   Cytuję
   Otoczenie Pawła Kukiza próbuje organizować nieszablonowe akcje, ale nie udaje im się już przebić. Przy okazji dowiadujemy się, że pełnomocnikiem Kukiza na Mazowszu jest były radny PiS Maciej Maciejowski, który zasłyną chamskimi wpisami na Twitterze (m.in. nazwał prezydenta "bydlęciem").
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no i co? skłamał?

   sfo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 3

   w sumie i tak delikatnie nazwał tę KURWĘ


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kultura osobista

   wojto51 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   "Niesamowita" jest "pańska "kultura osobista"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poprcie rośnie, spokojnie

   JOW_TAK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 9

   Zwolennicy projektu KUKIZOWEGO rosną w silę. Te wszystkie sondaże, często robione pod kościołami to zwykła ściema, żeby ośmieszyć ruch i zniechęcić do działania.
   Partie polityczne SLD, PO, PSL i...rozwiń całość

   Zwolennicy projektu KUKIZOWEGO rosną w silę. Te wszystkie sondaże, często robione pod kościołami to zwykła ściema, żeby ośmieszyć ruch i zniechęcić do działania.
   Partie polityczne SLD, PO, PSL i inne dziadostwo mają pełne gacie, bo kończy się epoka darmozjadów i dojenia Polaków.

   Jednomandatowe Okręgi Wyborcze to lekarstwo na cały ten syf drążący Polskę. 6 września ludzie pokażą co myślą o partyjniakach i zagłosują TAk dla JOW.

   Dziękuję CI Paweł, że obudziłeś Polaków.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama