Polish Masters: Zwycięstwo PSV Eindhoven (ZDJĘCIA)

Paweł Kucharski
Paweł Relikowski/ Gazeta Wrocławska
Zwycięstwem PSV Eindhoven zakończył się dwudniowy turnieju Polish Masters, który rozgrywany był na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. W finale zespół z Holandii pokonał Benficę Lizbona 3:1.

Gole dla ekipy trenera Dicka Advocaata zdobyli Mathias Jorgensen, Jeremain Lens oraz Georginio Wijnaldum. Honorowe trafienie dla "Orłów" z Lizbony to dzieło Carlosa Martinsa. Bramki PSV Eindhoven od pierwszej do ostatniej minuty strzegł reprezentant Polski Przemysław Tytoń.

W spotkaniu finałowym po raz pierwszy podczas tego turnieju sędzia musiał wyciągnąć z kieszeni czerwoną kartkę. Boisko po wcześniejszych dwóch żółtych kartonikach musiał opuścić Maxi Pereira z Benfiki. Kilkanaście minut wcześniej doszło do ostrego spięcia między Jetro Willemse a Osvaldo Gaitanem. Piłkarze skoczyli sobie do gardeł, co było punktem zapalnym do przepychanek wszystkich zawodników, nawet rezerwowych. Na szczęście w porę udało się uspokoić sytuację.

Materiał oryginalny: Polish Masters: Zwycięstwo PSV Eindhoven (ZDJĘCIA) - Gazeta Wrocławska