Hojny prezydent

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ok. 400 tys. zł poszło na nagrody dla urzędników. Opozycja w Wałbrzychu mówi, że są za nic.
  W ubiegłym roku wałbrzyski Urząd Miejski wydał blisko 400 tys. zł na nagrody dla pracowników. Opozycja łapie się za głowę.
  - Cóż takiego wielkiego się stało, że trzeba było wydać aż taką kwotę? - pyta Paweł Szpur, radny Lewicy i Demokratów.

  Dodaje, że skandaliczne jest to, że wśród nagrodzonych są przede wszystkim osoby piastujące wysokie stanowiska: wiceprezydenci, naczelnicy i kierownicy wydziałów.
  Wałbrzyszanka, która od prawie dwudziestu lat pracuje w magistracie jako doręczycielka, nie ukrywa, że jest zbulwersowana. - Mam duży staż pracy, a zarabiam na rękę nieco ponad 900 zł. Nam mówi się, że nie ma pieniędzy. Już teraz nie dziwię się, dlaczego - mówi.

  Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha, twierdzi, że nagradzanie jest powszechnie przyjętą i cywilizowaną metodą motywacji pracowników. - Zatem twierdzenie, że to skandal, jest nieupoważnione - mówi. I dodaje, że w 2007 r. budżet na nagrody wyniósł ok. 3,8 proc. wynagrodzeń dla urzędników. Nagrody dostało 278 pracowników, średnio w wysokości 1075 zł.
  - Przyznałem je m.in. za sprawną realizację inwestycji czy pisanie projektów skutkujących pozyskaniem środków zewnętrznych.

  Paweł Szpur komentuje, że to, jak pracują urzędnicy w magistracie, pokazują ostatnie zestawienia nakładów inwestycyjnych miast na Dolnym Śląsku, które zrobiła Regionalna Izba Obrachunkowa.
  - Pod względem inwestycji jesteśmy za Legnicą, Bolesławcem czy Jelenią Górą - wylicza.

  W UM w Jeleniej Górze w tym roku urząd wypłacił pracownikom 240 tys. zł. Nagrody otrzymała większość osób z 290 zatrudnionych. Nagrody dla urzędników przyznaje prezydent za szczególne osiągnięcia w pracy na wniosek naczelników poszczególnych wydziałów.
  - Nagrody przyznawane są w Dniu Samorządowca, 27 maja każdego roku - informuje Anna Gniadzik, naczelnik wydziału organizacyjnego.

  Współpraca: MJ

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama