Most Pęgowski zamknięty. Jeździmy przeprawą tymczasową...

  Most Pęgowski zamknięty. Jeździmy przeprawą tymczasową (ZDJĘCIA)

  Jarosław Jakubczak, WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Most Pęgowski zamknięty. Jeździmy przeprawą tymczasową (ZDJĘCIA)
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Jarosław Jakubczak

  Most Pęgowski zamknięty. Dziś ruszyła przebudowa przeprawy nad Widawą na drodze do Obornik Śląskich. Kierowcy przedostają się na drugą stronę rzeki po zbudowanym obok moście tymczasowym. Tak ma być do 2017 roku - wtedy bowiem mają zakończyć się prace związane z przebudową.
  Zbudowanie tymczasowej przeprawy kosztowało około 653 tys. zł. Za utrzymanie konstrukcji mostu zastępczego odpowiada firma Via Con Polska, samo utrzymanie pochłonie ok. 739 tys. zł. Most będzie przechodził comiesięczne przeglądy.

  Przebudowa mostu Pęgowskiego wiąże się z większą inwestycją - przebudową koryta rzeki Widawy prowadzoną przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Obejmuje ona modernizację pięciu mostów drogowych położonych na Widawie.
  Prace na mostach na al. Bolesława Krzywoustego już trwają, oprócz mostu Pęgowskiego DZMiUW wyremontuje jeszcze most Widawski i Strachociński. Miasto z kolei odpowiada za budowę i utrzymanie dwóch przepraw tymczasowych.

  SPRAWDŹ, CO DZIEJE SIĘ NA WROCŁAWSKICH DROGACH - ZAJRZYJ DO NASZEGO DZIAŁU KOMUNIKACJA

  ZOBACZ TEŻ: UKE: fotoradary we Wrocławiu są nielegalne. Prawnik: Straż miejska popełnia przestępstwo

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tam jest nie tylko remontowany most

   Grześ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Mam pytanie: w okolicach mostu na Widawie dzieje się więcej, niż wynika z artykułu. Od strony Szewc budowana jest druga jezdnia, na odcinku dłuższym niż potrzeba do wjazdu na most tymczasowy. W...rozwiń całość

   Mam pytanie: w okolicach mostu na Widawie dzieje się więcej, niż wynika z artykułu. Od strony Szewc budowana jest druga jezdnia, na odcinku dłuższym niż potrzeba do wjazdu na most tymczasowy. W tej chwili budowane są fundamenty tej jezdni i jest tego ok. 100m. Od strony Wrocławia roboty są mniej zaawansowane, ale za to na dłuższym odcinku. Wygląda jakby była wytyczana (i budowana?) nowa droga, omijająca Świniary od północy, po starym korycie Widawy, koło młyna i pałacu (dalej nie wiem, bo nie widać ze starej drogi). Czy ktoś wie coś na ten temat? Podłubałem w Internecie i oprócz remontu mostu (plus po kilkanaście metrów na dojazdy do niego) nie ma słowa o jakichkolwiek pracach, nawet między mostem a pierwszymi domami w Świniarach, a te prace się już toczą. Jak się to ma do NTO (Nowej Trasy Obornickiej), która jest ostatnio mocno "lobbowana" na płotach Lipy Piotrowskiej, Świniar, Szewc, Pęgowa i Obornik i w Internecie? Coś wiadomo na ten temat? Z góry dziękuję :-)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jest OK. Normalne, cywilizowane rozwiązanie komunikacyjne na czas przebudowy.

   Leszek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Nie to, co z bezmyślnym zamknięciem wjazdu na ul. Pełczyńską od strony Świniar i wytyczeniem objazdu przez Trzebnicę i Oleśnicę, aby "przebiegał on drogami podobnej klasy, co DW 342" (zdaniem...rozwiń całość

   Nie to, co z bezmyślnym zamknięciem wjazdu na ul. Pełczyńską od strony Świniar i wytyczeniem objazdu przez Trzebnicę i Oleśnicę, aby "przebiegał on drogami podobnej klasy, co DW 342" (zdaniem urzędników odpowiedzialnych za tę niefortunną decyzję). Oczywiście, są jeszcze nieoficjalne objazdy pod tytułem "urwij sobie zawieszenie".

   (Może kiedyś ci sami urzędnicy, kierując się swoją unikalną logiką, zamkną kiedyś A4 pod Bielanami i wytyczą objazd przez A2?)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda, że tak rzadko myślą.

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Przed zamknięciem Pełczyńskiej wystarczyło utwardzić Kminkową i Tymiankową. Kosztowałoby to o wiele mniej niż budowa mostu tymczasowego.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   jep (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Co ma piernik do...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama