Electric Light Orchestra we Wrocławiu

  Electric Light Orchestra we Wrocławiu

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Co może wyniknąć ze współpracy legendy symfonicznego rocka z Wielkiej Brytanii z jedną z najlepszych polskich orkiestr? Tego dowiemy się już we wtorek.
  We wrocławskiej Hali Ludowej zagra Electric Light Orchestra. Jeden z najpopularniejszych brytyjskich zespołów lat 70. wylansował wiele przebojów, m.in. "Telephone Line", "Don't Bring Me Down", "Confusion" czy "Last Train To London". Kiedy rozpadła się grupa The Beatles, John Lennon powiedział o ELO: "To fenomenalny zespół! Gdybyśmy grali dalej, brzmielibyśmy tak jak oni".


  Nic dziwnego. Kiedy ELO zaczynali swoją muzyczną podróż, inspirowali się właśnie harmoniami znanymi z piosenek Beatlesów. Połączenie rocka z brzmieniem symfonicznej orkiestry i z wokalami zaproszonych do współpracy chórów pod koniec lat 70. było czymś zupełnie nowym. Szczególnie koncerty grupy robiły wrażenie. W tym względzie do nic się nie zmieniło - brzmienie grupy wciąż jest potężne.

  Historia Electric Light Orchestra to tak naprawdę historia dwóch zespołów. W połowie lat 80. podzielili się na ELO i ELO Part II, a ówczesny lider Jeff Lynne zajął się karierą solową. W ciągu całej działalności nagrali dwanaście studyjnych albumów, za które dostali dziewięć złotych, platynowych i multiplatynowych płyt.

  Dziś grupa występuje pod nazwą Electric Light Orchestra Former Members. W skład zespołu wchodzą: Mik Kaminski, Louis Clark, Kelly Groucutt, którzy grali w ELO i ELO Part II oraz Eric Troyer, Parthenon Huxley i Gordon Townsend, mający swój duży udział‚ w osiągnięciach ELO Part II. Zespół zagra we Wrocławiu z wrocławską Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego.


  Hala Ludowa
  ul. Wystawowa 1
  wtorek, 25 listopada
  g. 19
  bilety: 90-150 zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama