Menu Region

Politechnika Wrocławska otwiera własne przedszkole,...

Politechnika Wrocławska otwiera własne przedszkole, gimnazjum i liceum

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Sylwia Foremna

23Komentarze Prześlij Drukuj
Politechnika Wrocławska otwiera własne przedszkole, gimnazjum i liceum

(© Janusz Wójtowicz/ Gazeta Wrocławska)

Od września 2013 roku Politechnika Wrocławska otworzy swoje gimnazjum i liceum ogólnokształcące. To autorski pomysł władz uczelni. Chce tu przygotowywać swoich przyszłych studentów. - Uważam, że to super pomysł i inicjatywa. Popieram go i cieszę się, że taki zespół szkół powstanie we Wrocławiu. Zwłaszcza przy Politechnice Wrocławskiej, bo sam ją kończyłem - mówi prezydent Rafał Dutkiewicz, który dziś na wspólnej konferencji z rektorem uczelni przyklasnął inicjatywie.
-W pierwszym roku istnienia szkół, czyli 2013/2014 chcemy utworzyć 2 klasy liceum i 2 gimnazjum, do każdej z nich przyjmiemy po 28 uczniów - informuje Tadeusz Więckowski - rektor Politechniki Wrocławskiej.

Rekrutacja będzie prowadzona tak, jak we wszystkich pozostałych wrocławskich gimnazjach i liceach. Szkoły czekają na uczniów nie tylko z Wrocławia ale z całego Dolnego Śląska. Zajęcia lekcyjne w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum Akademickim, bo tak będą nazywać się szkoły, prowadzone będą w tzw.
serowcu, czyli budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej, przy ul. Wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25 - wyjaśnia rektor Więckowski i dodaje, że nauczanie będzie bezpłatne.

Szkoły stawiać będą przede wszystkim na naukę matematyki, fizyki, chemii i informatyki w stopniu rozszerzonym. Oprócz tego, uczniowie będą korzystać z pracowni naukowych, laboratoriów i biblioteki Politechniki Wrocławskiej.

- Dla uczniów spoza Wrocławia przygotowana będzie bursa, w jednym z akademików Politechniki - mówi prof. Tadeusz Więckowski.

Rektor jest też przekonany, że kadra z Politechniki Wrocławskiej świetnie sprawdzi się w nauczaniu dzieci i młodzieży, bo wykładowcy przejdą liczne kursy pedagogiczne.

Uczelnia w najbliższym roku akademickim otwiera też bezpłatne przedszkole dla dzieci pracowników i studentów uczelni. Każdy w sytuacji awaryjnej będzie mógł zostawić dziecko na kilka godzin pod opieką wolontariuszy z Fundacji Manus. Nie można dzieci zostawiać tam codziennie. Placówka powstanie w jednym z akademików przy pl. Grunwaldzkim. Obecnie trwa remont sal, które będą przystosowane specjalnie na potrzeby przedszkolaków.
23

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wolne miejsca w przedszkolu

+29 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jagna (gość)  •

Zapisy w przedszkolu Mali odkrywcy dla dzieci już od 2 lat http://www.maliodkrywcy.com.pl/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Super!

+16 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ona (gość)  •

Popieram inicjatywę! W naszych szkołach drastycznie spada poziom nauczania. Studenci na pierwszych latach studiów w uczelniach technicznych mają problemy z wieloma przedmiotami, z którymi nasi rodzice na studiach nie mieli problemów. Myślę, że Politechnika w ten sposób chce wyjść na przeciw temu problemowi i w swoich szkołach będą uczyć tego, czego nie uczą inne szkoły. W ten sposób będę mieć lepiej przygotowanych przyszłych studentów. :) Trochę mam tylko wątpliwości, co do zajęć w C-13 i tej bursy, ale dopiero czas pokaże jak to się sprawdza.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Politechnika wraca kurz galopem do Komuny

+22 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

breslauer55 (gość)  •

Za socjalizmu każdy zakład miał wszystko. Budynki, stołówki, ośrodki wczasowe, warsztaty, hodowle świń, żłobki, przedszkola, szkoły średnie, itd, itp
Jak nastał kapitalizm to wszystkie te gadżety jako nieekonomiczne zlikwidowano.
Teraz Polibuda żeby zapewnić sobie studentów znów robi potiomkinowską wiochę.
Zapomnieli o jednym, podstawowym problemie. Kto i gdzie będzie robił przyszłych studentów.
Proponuję dołożyć im budynki WUWY należące teraz do PIP-u. Wiadomo co tam wyprawiali SA-mani z Jungefrauami

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rewelacja

+43 / -41

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ann (gość)  •

Świetny pomysł, to na pewno będą szkoły na wysokim poziomie i trudno się będzie do nich dostać. Mam nadzieję, że dobrze dobiorą kadry nauczycielskie, odpowiednie do poziomu młodzieży w tym wieku, bo nauczyciele akademiccy mają jednak swoje nawyki ;)
Będę poważnie myśleć o tej szkole, jak moja córka będzie szła do gimnazjum...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Techikum zamiast gimnazjum

+45 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Robert (gość)  •

Zamiast zająć się porządnie badaniami naukowymi, podnosić poziom kształcenia studentów Politechnika zaczyna wchodzić na pole innych doświadczonych instytucji. Już rozsądniej było by utworzyć przy uczelni technikum.

skomentuj

matematyki

+21 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

majster (gość)  •

i fizyki może nauczą, ale kto ma nauczyć w technikum jak wyważyć wał od turbiny? Może wielce teoretyczna profesura wie takie rzeczy?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tja...

+38 / -36

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

M. (gość)  •

Te doświadczone instytucje tak ksztalca przyszlych rekrutow, ze Ci z algebry, analizy, fizyki 1 i 2 oraz chemii maja problemy w zasadzie od poczatku :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

przedszkole? masakra!

+48 / -44

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

alis (gość)  •

Juz to widze, jak mamy zostawiają dzieci pod opieką wolontariuszy z jakiejś tam Fundacji... a przygotowanie pedagoczne tych "przedszkolaneK". Niech sie tylko komuś coś stanie, to się wolonatriusze i PWr pójda siedziec. Gratuluje głupoty!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dzieciaki

+51 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ankawersalkA (gość)  •

Na pewno się studenciaki ucieszą że im będzie chmara gimnazjalistów i licealistów kreciła po C13 :/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie popieram

+41 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Studentka PWr (gość)  •

po co wiecej studentow na pwr?i tak są ich chmary, a w wielu sektorach pracy dla inżynierów już występuje wysycenie. neiprzemyślany pomysł pod publiczkę, tylko zeby zapewnić więcej pracy doktorantom . a mi na 5 roku nei należy się akademik, a jeszcze 1 zamkną....świetnie

odpowiedzi (0)

skomentuj

a żłobki?

+40 / -42

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zbych (gość)  •

wiadomo wszystko za odpowiednia oplata, stare pierdziele na stolkach profesorskich musza z czegos zyc jesli nie zajmuja sie nauka do 80tego roku zycia.

odpowiedzi (0)

skomentuj

getta, rasa panów, mrówki robotnice

+61 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

stop (gość)  •

MEN likwiduje szkoły bo nie ma na nie pieniędzy. Dzieci z ubogich rodzin nie mają książek w szkołach. Politechnika otwiera szkoły(!).
Państwo nie inwestuje w wykształcenie ludzi- tych biednych. Bogaci posyłają swoje latorośle do prywatrnych szkół. Powstały osiedla jak getta, teraz powstają szkoły dla "lepszych". Bogaci sie bogacą, biedni jeszcze bardziej biednieją. Dystans coraz bardziej się zwiększa. Umowy śmieciowe, życie na ranicy nędzy. Bogaci będą rządzić, biedni harować.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »