Ważne
  Lenczyk przed meczem Śląsk-Podgorica: Będzie bardzo twarda...

  Lenczyk przed meczem Śląsk-Podgorica: Będzie bardzo twarda walka o zwycięstwo

  Źródło: slaskwroclaw.pl

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Lenczyk przed meczem Śląsk-Podgorica: Będzie bardzo twarda walka o zwycięstwo

  ©fot. Krystyna Pączkowska

  - Dużo zależy od wyniku pierwszego spotkania. Zrobimy wszystko, by osiągnąć korzystny dla nas rezultat - zapewnia szkoleniowiec Śląska Wrocław Orest Lenczyk, który we wtorek spotkał się z dziennikarzami na przedmeczowej konferencji prasowej.
  Lenczyk przed meczem Śląsk-Podgorica: Będzie bardzo twarda walka o zwycięstwo

  ©fot. Krystyna Pączkowska

  Orest Lenczyk (trener Śląska Wrocław): Nie ukrywam, że od wyniku szczególnie tego pierwszego meczu dużo zależy. Jeśli osiągniemy korzystny rezultat, możemy przed rewanżem mieć nadzieje i szanse na to, by wyjść zwycięsko z konfrontacji z Budućnostią.

  Mieliśmy krótką i przyjemną podróż, korzystamy także z dobrego hotelu. Obecnie temperatura nie jest dla nas wielkim problemem, bo przez dziesięć dni obozu w Chorwacji mogliśmy się zaaklimatyzować do podobnych warunków.
  Nie wiem natomiast co będzie działo się na meczu, na to nie mam wpływu. Z doświadczenia wiem, że dla sportowców, którzy co kilka dni zmieniają klimat, to nie jest sytuacja komfortowa. Jeśli mamy jutro podjąć rękawicę, to bardzo bym chciał żeby warunki pogodowe nie były czynnikiem decydującym o naszej postawie. Uważam jednak, że sobie poradzimy. Sztab medyczny będzie odpowiedzialny za uzupełnianie mikroelementów i nawadnianie piłkarzy, a przedmeczowe zajęcia będą odbywały się w klimatyzowanej sali w hotelu. Niezależnie od wyniku, po meczu nie powiem złego słowa o pogodzie.

  Pomimo pewnych trudności, mamy informacje o Budućnostii, nie będziemy grali z drużyną niewiadomą. Z obydwu stron będzie bardzo twarda walka o zwycięstwo. Z pewnością mamy lepsze boisko we Wrocławiu, ale jutro będziemy musieli się dostosować do tego co jest tutaj, tak by sprawą najważniejszą był wynik, a nie gra. Liczę jednak na to, że strona czysto piłkarska będzie na wyższym poziomie.

  Mam przyjemność być po raz drugi w Podgoricy. 35 lat temu będąc na obozie z Wisłą Kraków graliśmy sparing z Budućnostią i przegraliśmy 0:1. Taki wynik w jutrzejszym starciu nie byłby tragedią, ale zrobimy wszystko, by był on o wiele lepszy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się