Aborcja zabija dzieci i ich matki

  Aborcja zabija dzieci i ich matki

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wałbrzyszanka zmarła przez źle wykonaną aborcję. To pierwszy taki przypadek w kraju od siedmiu lat.
  Śmierć 37-letniej pacjentki Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Wałbrzychu wywołała gwałtowna sepsa wewnątrz organizmu. Do zakażenia nie doszło jednak w szpitalu. Śledczy ustalili, że kobieta sama lub korzystając z czyjejś pomocy, dwukrotnie próbowała uszkodzić płód i przerwać ciążę. Po pierwszej, nieudanej próbie trafiła na szpitalny oddział patologii ciąży. Stamtąd się jednak wymknęła, żeby dokończyć zabieg. Kolejna próba była śmiertelna również dla matki.

  Lekarze wałbrzyskiego szpitala przyznają, że kobieta zachowywała się dziwnie, była zamknięta w sobie. Jednak doszli do takich wniosków już po fakcie.
  - Gdybyśmy wiedzieli wcześniej o jej problemach, z pewnością byśmy jej pomogli. Współpracujemy z psychologiem - tłumaczy Alicja Daleczko, dyrektorka wałbrzyskiego szpitala.

  Prokuratura czeka jeszcze na ekspertyzę biegłych z Akademii Medycznej we Wrocławiu, która wyjaśni, czy nie popełniono błędów lekarskich w diagnozowaniu i leczeniu kobiety.
  Ale nawet jeśli eksperci stwierdzą, że w trakcie przyjęcia pacjentki do szpitala rozpoznano próbę usunięcia ciąży i nie poinformowano policji lub prokuratury, lekarze nie usłyszą żadnych zarzutów.
  - W kodeksie karnym nie ma paragrafu nakazującego lekarzom informowania nas o takich przypadkach - mówi Ścierzyńska. - To jest tylko obowiązek moralny.

  Zwolennicy aborcji na życzenie przekonują, że ten przypadek tylko potwierdza, jak niedoskonała jest obowiązująca w naszym kraju ustawa antyaborcyjna. Z najnowszego raportu Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wynika, że w ogóle nie jest przestrzegana. Badania wskazują, że nie zlikwidowała ani nie ograniczyła zjawiska usuwania ciąży. Przyczyniła się natomiast do zwiększenia skali tzw. podziemia aborcyjnego. Wynika z nich również, że część klientek podziemia to kobiety mające prawo do legalnej aborcji, które z rozmaitych względów nie mogą go wyegzekwować.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama