Będzie tańszy bilet na autobus

  Będzie tańszy bilet na autobus

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podczas gdy w całym kraju szykują się podwyżki, legniczanie dostaną obniżkę. Koalicja prawicowych radnych proponuje tańsze bilety autobusowe.
  Zamiast płacić za normalny jednorazowy 2,2 zł, jak przez ostatni rok, legniczanie mieliby wydawać jedynie 2 zł, czyli tak jak wcześniej.

  - Podwyżka nie przyniosła zapowiadanych przez prezydenta korzyści finansowych - twierdzi Robert Kropiwnicki, przewodniczący rady miejskiej. - Wpływy z biletów zwiększyły się w ciągu roku nie o 800 tysięcy złotych, jak prognozowano, lecz jedynie o 200 tys. zł. Przypomina jednocześnie, że w tym samym czasie o 800 tys. zwiększyła się dotacja miasta dla MPK.

  Obniżce ceny biletów sprzeciwia się prezydent Legnicy.
  - To nie spowoduje, że legniczanie przesiądą się z samochodów do autobusów - zauważa Jadwiga Zienkiewicz, zastępczyni prezydenta Legnicy. - Natomiast dla gminnej spółki oznacza poważne problemy finansowe. Wzrost ceny biletów z 2 do 2,2 zł był pierwszą podwyżką od sześciu lat.

  Jednak obniżka prawdopodobnie przejdzie, ponieważ pomysłodawcy mają przewagę w radzie. Radni przywrócą też 50-procentową ulgę dla młodzieży szkolnej. Od roku uczniowie płacą więcej od studentów za przejazd autobusem, ponieważ mają, na wniosek prezydenta, tylko 40-procentową ulgę; studentów nadal obowiązuje ministerialna cena normalnego biletu.

  Radny Zbigniew Dudek z PO proponuje, by kolejna grupa legniczan mogła bezpłatnie jeździć po mieście autobusami. Z takiej ulgi mieliby skorzystać honorowi krwiodawcy: kobiety, które oddały 20 litrów krwi, oraz mężczyźni, którzy ofiarowali 25 litrów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama