Menu Region

Wrocław: NFZ podpisał nowe umowy z lekarzami specjalistami...

Wrocław: NFZ podpisał nowe umowy z lekarzami specjalistami (PEŁNA LISTA LEKARZY)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Anna Gabińska

12Komentarzy Prześlij Drukuj
Wrocław: NFZ podpisał nowe umowy z lekarzami specjalistami (PEŁNA LISTA LEKARZY)

Pacjenci powinni sprawdzić, czy przychodnia, w której leczą się u okulisty, onkologa, dermatologa czy ginekologa dostała nowy kontrakt. (© fot. Piotr Warczak)

100 tysięcy porad specjalistycznych więcej, ale nie w 2600 przychodniach na Dolnym Śląsku, lecz w 2150. Taki jest efekt konkursu, który właśnie rozstrzygnęli urzędnicy dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia na porady lekarzy-specjalistów.

LISTA LEKARZY SPECJALISTÓW Z NOWYMI UMOWAMI NFZ (KLIKNIJ, BY OTWORZYĆ)To oznacza dla pacjentów, że powinni sprawdzić, czy przychodnia, w której leczą się u okulisty, onkologa, dermatologa czy ginekologa dostała nowy kontrakt. Będzie obowiązywał od 1 września przez trzy lata, czyli do 30 czerwca 2015 roku.

- Ofert złożono nam na 250 mln zł, ale na cztery miesiące mieliśmy 129 mln zł i na taką sumę podpisaliśmy kontrakty - mówi Wioletta Niemiec, dyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ.
- Wybraliśmy te przychodnie, które miały najlepsze oferty: odpowiednią kadrę i potrzebny do świadczenia usługi sprzęt. Dla pacjenta powinno to oznaczać poprawę jakości leczenia, choć niektórzy będą musieli zarejestrować się do nowej przychodni - przyznaje. - W wielu przypadkach placówki wydłużą czas przyjmowania pacjenta. Obliczyliśmy, że będą czynne średnio tygodniowo o dwie godziny dłużej - podkreśla.

Michał Dzięgielewski, jej zastępca, dodaje: - Powinny też skrócić się kolejki oczekiwania, bo zakupiliśmy o 100 tys. porad więcej - przypomina.

Co powinien zrobić pacjent, by jak najszybciej dostać się do specjalisty:

* Sprawdź na liście, czy przychodnia, w której do tej pory się leczyłeś, ma nowy kontrakt. Możesz też zadzwonić do NFZ i o to zapytać tel. 71 797 91 00: Jeśli tak, zadzwoń do rejestracji i zapytaj, czy wizyta u lekarza, na którą czekasz, nie może wypaść wcześniej. Nie musisz iść do swojego lekarza rodzinnego po nowe skierowanie do specjalisty.

* Jeśli właśnie dostałeś od lekarza rodzinnego takie skierowanie, zobacz na tej liście lub zadzwoń do NFZ, tel: 71 797 91 00, która przychodnia ma zupełnie nowy kontrakt. To ważna informacja, bo tam nie ma starej kolejki, więc najszybciej możesz zostać przyjęty. Możesz rejestrować się na wrzesień już dzisiaj. Jeśli masz bliżej inne przychodnie, a przedłużyły one dotychczasowe umowy, obdzwoń kilka i zapytaj o termin przyjęcia. Może się okazać, że wcale nie musisz czekać kilku miesięcy, lecz kilka tygodni.

LISTA LEKARZY SPECJALISTÓW Z NOWYMI UMOWAMI NFZ (KLIKNIJ, BY OTWORZYĆ)

12

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

No i pięknie

+34 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

<a href="http://przychodnialekarskawroclaw.pl/">Usługi medyczne we Wrocławiu</a> (gość)  •

Z tego co widzę Fundusz ma się dobrze :). Szkoda, że pacjenci trochę gorzej :(

odpowiedzi (0)

skomentuj

komu się chce

+55 / -43

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

analiza (gość)  •

Te 100 tys, porad więcej to kosztem obniżania ceny przez prywaciarzy-spryciarzy.
Łatwo ze statystyki przekazywanej do GUS wyliczyc jaki % usług wykonywana jest w ramach NFZ a jaka prywatnie -i to dla każdego podmiotu leczniczego zarejestrowanego czy to prywatnego czy publicznego - ale kto tam takie sprawozdania analizuje!?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Fikcja

+29 / -40

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janinka (gość)  •

To nie jest prawda co mówi dyrektorka NFZ – wybrano głównie te zakłady, które dały niską cenę za poradę, dużo niższą niż oczekiwał NFZ, Czy ktoś to sprawdza ile wizyt bezpłatnych otrzymuje pacjent w przychodni która ma umowę z NFZ, a za ile płaci. Przykład : I wizyta ginekologiczna na NFZ bezpłatnie, kolejna na zabieg np. koagulacji już płatna. Gdyby NFZ analizował procedury, które wykonano w danym zakładzie to okazałoby się że większość przychodni robi tylko podstawowe wizyty I typu. To jest takie proste do sprawdzenia i wyciągnięcia wniosków dla NFZ – ale po co? Lepiej zrobić konkurs ofert głównie rankingujący cenowo- i niech pacjent płaci za zabiegi a NFZ tylko za wypisanie recepty i wydanie skierowania. DLACZEGO NIE MA KONKURENCYJNEGO UBEZPIECZYCIELA i świadczeniodawcy mieliby wybór z którym podpisać umowę i obywatele, u którego się ubezpieczyć obowiązkowo

odpowiedzi (0)

skomentuj

nowe umowy

+122 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jenny (gość)  •

Po pierwsze lista dotyczy poradni, a nie lekarzy, po drugie kłamstwem jest informacja o wyborze najlepszej oferty-jestem takim samym lekarzem i takim samym sprzętem posługuję się w dwóch poradniach-jedna dostałą kontrakt, a druga nie. Współczuję pacjentom- urzędników z NFZ nie interesuje jak dalej będzie się leczył pacjent z chorobą przewlekłą. Zlikwidowano wiele dobrze pracujących poradni, głównie poza Wrocławiem - ciekawe według jakiego klucza?

skomentuj

przemyslenia

+23 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janinka (gość)  •

dostała kontrakt bo obniżyła cenę, ciekawe co na to własciciele zakładów / czy spółki czy samorządy czy fundacje/które sprawują nadzór - nie dbają o wynik finansowy? A może to celowe żeby publiczne zakłady wpadły w dłufi a wtedy w mysl nowej ustawy kopaczowej - likwidacja via spółka handlowa

odpowiedzi (0)

skomentuj

d

+102 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Chora (gość)  •

Umów z lekarzami o specjalności endokrynologicznej nadal brak. Korzystanie z Poradni Endokrynologicznej przy ul. Ziemowita to po prostu PORAŻKA. Jeśli to ma być ten wyższy poziom wg NFZ to nadal pozostaje leczenie prywatne. Brak podpisanych umów w Olesnicy, natomiast w Legnicy podpisanych umów bez liku. Jak to się dzieje?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Durni Polacy

+67 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

XXX (gość)  •

Podpisał, nie podpisał, podpisał, nie podpisał. Co mnie to obchodzi. Haracz co miesięczny ściągają. Kto odetnie te tłuste ryje od koryta?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jak zawsze!

+65 / -35

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czytelnik (gość)  •

Dołożono pieniędze - zawse nas o tym zapewniają - nowe przychodnie otwarte, wszystko skontrolowane - ..a będzie jak zawsze - zapłacimy za wizytę u swojego lekarza - my pacjenci! Ile razy zpaewniali, że będzie dobrze - po co konkurs 4 mi3siące przed końcem roku?
Zciemnianie jak zawsze!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dzieci z wadami metabolicznymi bez poradni

+86 / -55

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

NFZ (gość)  •

Jest tak jak myślałem. Na tą chwilę od 1 września dzieci np. z PKU czy innymi wadami metabolicznymi pozostają bez poradni metabolicznej!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

A co np. z dziećmi chorymi na Fenyloketonurię?

+77 / -61

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

NFZ (gość)  •

NFZ we Wrocławiu chyba przeoczył rzadkie schorzenia metaboliczne o podłożu genetycznym w tym PKU!!! Czy dziecko albo nawet niemowlę u którego w badaniach przesiewowych stwierdzono w/w wadę ma zostać objęte opieką przychodni na Dobrzyńskiej gdzie pracuje lekarz chorób wewnętrznych i lekarz diabetolog? A co z badaniami krwi, bo raczej odpowiedniej aparatury nie posiadają, bo badań przesiewowych nie robią? Co z doświadczoną kadrą poradni w szpitalu na Kamieńskiego, bo ich nie widzę? Sprawa dla prokuratora jak widzę, bo wiadomo jakie PKU niesie konsekwencje dla tych dzieci jeśli nie zostaną objęte odpowiednią opieką.

odpowiedzi (0)

skomentuj

białe plamy polskiej służby zdrowia

+131 / -139

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tsz (gość)  •

Najlepsi są Ci specjaliści zamieszczeni od strony 39 załączonej listy - bez problemu i kolejek :-)

skomentuj

biełe plamy

+35 / -36

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jenny (gość)  •

Od strony 40 do 73 są najlepsi i zawsze dostępni-to oni zagarnęli pieniądze na poradnie metaboliczne i inne niezakontraktowane.

odpowiedzi (0)

skomentuj