Będą zapomogi dla poszkodowanych w nawałnicach

  Będą zapomogi dla poszkodowanych w nawałnicach

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Będą zapomogi dla poszkodowanych w nawałnicach
  773 rodziny złożyły wniosek o finansową pomoc po nawałnicach, które od czwartku nawiedziły województwo dolnośląskie. Cały czas trwają prace nad usuwaniem skutków żywiołu.
  Będą zapomogi dla poszkodowanych w nawałnicach
  Poszkodowane rodziny starają się o zapomogi w wysokości do 6 tysięcy złotych. Wstępne szacunki wskazują na łączną kwotę 4 milionów 397 tysięcy złotych.

  - Będzie ona jednak mniejsza - mówiła w trakcie konferencji prasowej wicewojewoda dolnośląski Ewa Mańkowska. - Nie każda rodzina dostanie bowiem aż 6 tys. złotych.

  Walka z żywiołem jeszcze się nie zakończyła. Bez prądu pozostało wciąż 158 odbiorców. Sytuacja jest już stabilna na tyle, że straż pożarna rozpoczęła wypompowywanie wody z piwnic domów. Mieszkańcom z dotkniętych nawałnicą miejscowości pomaga 33 kadetów straży pożarnej z Krakowa.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZALANYCH MIEJSCOWOŚCI

  Wojsko zajęło się budową 5 mostów zastępczych - trzech w miejscowości Olszyna (pow. lubański), jednego w Uboczu (pow. lwówecki), oraz mostu na drodze krajowej S-3 w Jeleniej Górze. Najpoważniej wygląda sytuacja na ostatniej z wymienionych dróg, gdzie budowa mostu zastępczego może zająć nawet tydzień.

  Koleje Państwowe poinformowały o 5 zniszczonych lokalizacjach. Między Gryfowem Śląskim (pow. Lwówecki) a Lubaniem (pow. Lubański) wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. PKP zapowiada, że do 28 lipca upora się z problemem. Nadzór budowlany skontrolował 30 budynków. Tylko w jednym z nich stwierdzono podmycie fundamentów i ewakuowano ludzi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama