Piłka nożna: Pawluczenko i spółka za mocni dla Śląska (FILM)

Paweł Kucharski
W kolejnym spotkaniu kontrolnym rozegranym w czasie zgrupowania w Chorwacji piłkarze Śląska przegrali z Lokomotivem Moskwa 1:3. Jedną z bramek dla rywali zdobył Roman Pawluczenko, którego wrocławscy kibice pamiętają z meczu Rosja - Czechy rozegranego na Stadionie Miejskim w trakcie Euro 2012.

Lokomotiv, choć poprzedni sezon zakończył na siódmym miejscu w tabeli, to jedna z najlepszych rosyjskich drużyn ostatnich lat. Potwierdzeniem tego były dwa mistrzostwa (2002, 2004), pięć pucharów (1996, 1997, 2000, 2001, 2007) i dwa superpuchary kraju (2003, 2005). Oprócz Pawluczenki w drużynie trenera Slavena Bilicia (na Euro 2012 prowadził Chorwację) widnieje jeszcze kilku graczy europejskiego formatu, jak choćby Dmitrij Syczow, Aleksandr Samiedow, Vedran Corluka czy Dmitrij Torbinskij.

Ten ostatni otworzył wynik sobotniego meczu. Chwilę później wrocławianie mogli odrobić straty, jednak arbiter nie uznał bramki Cristiana Diaza, który zagrał piłkę ręką. Więcej szczęścia mieli moskwianie, którzy w 38 minucie podwyższyli na 2:0. Na szczęście tym razem odpowiedź wrocławian była skuteczna, a bramkarza Lokomotivu pokonał Sylwester Patejuk.

Wynik mecz został ustalony jeszcze przed przerwą. Denis Głuszakow co prawda nie pokonał Rafała Gikiewicza z rzutu karnego, ale błyskawicznie się poprawił, dobijając swój strzał w jedenastu metrów.

W drugiej połowie trener Orest Lenczyk dokonał wielu zmian, a gra jego zespołu wyglądała dużo lepiej. Śląsk był stroną dominującą, ale nie zdołał odrobić strat.

Śląsk Wrocław - Lokomotiv Moskwa 1:3 (1:3)

Bramki: Patejuk 39 - Torbinskij 15, Pawluczenko 38, Głuszakow 45

Śląsk: R. Gikiewicz (46 Kelemen) - Menzel (46 Socha), Grodzicki (46 Kowalczyk), Wasiluk (46 Pawelec), Spahić (46 Mraz) - Garyga (46 Sobota), Stevanović (46 Elsner), Cetnarski (74 Ł. Gikiewicz), Ł. Gikiewicz (46 Kaźmierczak), Patejuk (46 Mila) - Diaz (46 Voskamp).

Lokomotiv: Baranowskij - Burłak, Durica, Szyszkin, Jeszczenko - Samiedow, Ozdojew, Głuszakow, Torbinskij, Obinna - Pawluczenko. W II połowie grali także: Maicon, Janbajew, Syczow, Grigorjew, Łobancew, Bielajew, Zapater, Ibricić, Iwanow, Łoskow.