Sport

    Tenis stołowy: 11 medali Dolnoślązaków na olimpiadzie...

    Tenis stołowy: 11 medali Dolnoślązaków na olimpiadzie młodzieży

    Paweł Witkowski

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Tenis stołowy: 11 medali Dolnoślązaków na olimpiadzie młodzieży
    1/12
    przejdź do galerii

    ©DOZTS

    Dolnośląscy tenisiści stołowi wrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z 11 medalami. W Krakowie wywalczyli 4 złote, 2 srebrne i 5 brązowych krążków. Najlepiej spisała się Natalia Bajor (AZS UE Wrocław), która zdobyła 3 złota i srebro.
    W grze pojedynczej pierwsze rundy 15-latka przeszła jak burza. Dopiero w finale straciła więcej niż jeden set. Pokonała w nim Zuzannę Woźniak (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) 4:3.

    Dzięki dobrym wynikom czworo Dolnoślązaków (Natalia Bajor, Marta Chrabąszcz, Paulina Knyszewska, Adrian Dugiel) otrzymało powołania na mistrzostwa Europy kadetów, które już za trochę ponad tydzień odbędą się w austriackim Schwechat.


    Wyniki Dolnoślązaków podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie

    Gra pojedyncza kadetek:

    1. Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław)
    3-4. Paulina Knyszewska (KU AZS UE), Ewelina Matwiszyn (MKSTS Polkowice)
    9-12. Marta Chrabąszcz (KU AZS UE)
    13-16. Magdalena Kasenberg (UKS Dwunastka Wrocław)

    Gra pojedyncza kadetów:
    1. Patryk Zatówka (Grodzisk Maz.)
    3-4. Adrian Dugiel (MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie)
    5-8. Szymon Burek (MLKS Śnieżnik)
    9-12. Jakub Załuski (GLKS Orlęta Krosnowice)
    13-16. Maciej Łuczyk (KU AZS UE)
    17-24. Grzegorz Błaszczyk (KU AZS UE)
    25-32. Cezary Czaja (KU AZS UE)

    Gra podwójna kadetek:
    1. Bajor/Chrabąszcz
    3. Knyszewska/ Zuzanna Woźniak (Lidzbark Warmiński)
    5-8. Matwiszyn/ Dominika Wołowiec (Nysa)
    9-16. Kansenberg/Kogut Beata (Siedlce)

    Gra podwójna kadetów:
    1. Zatówka/ Aleksander Werecki (Nadarzyn)
    3. Burek/Dugiel
    5-8. Załuski/Damian Magulski (Nowy Targ)
    9-16. Czaja/Szymon Wieromiejczyk (Gorzów Wlkp.); Błaszczyk/Łuczyk

    Gra mieszana: 
    1. Burek/Knyszewska
    2. Zatówka/Bajor
    5-8. Załuski/Dominika Rosłaniec (Puznówka)
    9-16. Łuczyk/Paulina Stachecka (Rawa Mazowiecka); Dugiel/Kasenberg; Werecki/Chrabąszcz
    17-32. Błaszczyk/Matwiszyn; Czaja/Klaudia Nawrocka (Gdańsk)

    Gra drużynowa kadetek:
    1. KU AZS UE (Bajor, Chrabąszcz, Knyszewska)

    Gra drużynowa kadetów:
    1. UKS Return Piaseczno
    2. MLKS Śnieżnik Stronie Śl. (Burek, Dugiel, Majewski)
    5-8. GLKS Orlęta Krosnowice (Załuski, Kwaszyński); KU AZS UE (Błaszczyk, Czaja, Łuczyk)

    Klasyfikacja klubów:
    1. KU AZS UE 43,33 pkt
    2. MLKS Śnieżnik 20,33 pkt
    3. UKS Return Piaseczno 18,50 pkt

    Klasyfikacja województw:
    1. Dolnośląskie 84,17 pkt
    2. Mazowieckie 82,00 pkt
    3. Pomorskie 33,00 pkt

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać