Rusza Wrocławskie Lato Organowe

  Rusza Wrocławskie Lato Organowe

  MIS

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wielbiciele muzyki organowej czekają na 19. edycję Międzynarodowego Festiwalu "Non sola scripta" - Wrocławskie Lato Organowe 2012. Impreza zaczyna się w niedzielę 8 lipca i potrwa do 2 września.
  Koncertów słuchać będziemy w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, a nie, jak do tej pory, w kościele Uniwersyteckim. Dlaczego? - Po awarii systemu powietrznego w organach kościoła Uniwersyteckiego pełnią one rolę wyłącznie w liturgii - mówi prof. Andrzej Chorosiński, dyrektor artystyczny festiwalu.

  TUTAJ ZNAJDZIESZ PROGRAM FESTWALU


  Po łacinie "non sola scripta", znaczy "nie tylko to, co zostało zapisane". Ważnym elementem koncertów jest sztuka improwizacji. Muzyka grającego na organach słuchający zobaczą na ekranie, więc można będzie podziwiać sztukę gry organowej.

  Pierwszy koncert zacznie się 8 lipca o godz. 19. Na organach zagra Andrzej Chorosiński, towarzyszyć mu będzie Wratislavia Trumpet Consort ze znakomitym trębaczem Igorem Cecochą. W programie znajdą się utwory na organy, trąbki i kotły. Bilety na koncerty są po 15 i 20 zł, do kupienia w Centrum Sztuki "Impart" i przed koncertami w kościele św. Krzyża.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama