Lekka atletyka: Marciniszyn siódmy w finale na 400 m

    Lekka atletyka: Marciniszyn siódmy w finale na 400 m

    Paweł Witkowski

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Trzeci dzień XXI lekkoatletycznych mistrzostw Europy, a biało-czerwoni w dalszym ciągu czekają na medal. W piątkowych konkursach finałowych wystąpiło 6 Polaków. Najlepiej powiodło się Łukaszowi Parszczyńskiemu, był 6. w biegu na 3000 m. Natomiast Marcin Marciniszyn z WKS Śląsk Wrocław zajął 7. miejsce na 400 m.
    Do rywalizacji siedmioboistek nie przystąpiła Izabela Mikołajczyk. Zawodniczka WKS-u doznała kontuzji stopy.

    W sobotę o medal w trójskoku powalczy Karol Hoffmann, a o finał w rzucie dyskiem - Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice). Mistrzostwa Polski wygrała z wynikiem 61,92. Do minimum olimpijskiego zabrakło tylko ośmiu centymetrów. W Helsinkach poprawi wynik? Przekonamy się w niedzielę po g. 17. Wcześniej (g. 15) w finale rzutu młotem zobaczymy Anitę Włodarczyk.

    Piątkowe finały Polaków

    3000 m M

    1. M. Mekhissi-Benabbad (Francja) 8:33,23
    2. T. Akdag (Turcja) 8:35.24
    3. V. Garcia (Hiszpania) 8:35.87
    6. Łukasz Parszczyński 8:38.76
    8. Krystian Zalewski 8:39.35
    12. Łukasz Oślizło 8:44.51

    400 m M
    1. P. Maslak (Czechy) 45.24
    2. M. Deak-Nagy (Węgry) 45.52
    3. Y. Fonsat (Francja) 45.82
    7. Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław) 46.46

    Wzwyż M
    1. R. Grabarz (Wlk. Brytania) 2.31
    2. R. Stanys (Litwa) 2,31
    3. M. Hanany (Francja) 2,28
    6. Szymon Kiecana 2,24

    Kula K
    1. N. Kleinert (Niemcy) 19,18
    2. I. Tarasova (Rosja) 18,91
    3. C. Rosa (Włochy) 18,47
    10. Paulina Buba 17,09.

    Występy Polaków

    Sobota:

    g. 10 - dysk K (eliminacje, gr. A) - Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice)
    g. 10.20 - 4x100 m M (el.) - Robert Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław), Dariusz Kuć, Jakub Adamski, Artur Zaczek, Kamil Masztak, Kamil Kryński
    g. 11.10 - 1500 m K (el.) - Angelika Cichocka, Lidia Chojecka
    g. 12.05 - 4x100 m K (el.) - Daria Korczyńska i Ewelina Ptak (obie WKS), Marika Popowicz, Anna Kiełbasińska, Marta Jeschke, Martyna Opoń
    g. 12.15 - tyczka M (el., gr. A i B) - Przemysław Czerwiński
    g. 12.45 - 1500 m M (el.) - Bartosz Nowicki i Mateusz Demczyszak (obaj WKS), Krzysztof Żebrowski
    g. 13.45 - 110 m ppł (el.) - Artur Noga, Dominik Bochenek
    g. 18.05 - trójskok M (finał) - Karol Hoffmann
    g. 18.10 - dysk M (finał) - Robert Urbanek
    g. 19.25 - 4x400 m M (el.) - Marcin Marciniszyn (WKS), Piotr Wiaderek, Kacper Kozłowski, Kamil Budziejewski, Michał Pietrzak, Jan Ciepiela
    g. 20.05 - młot M (finał) - Szymon Ziółkowski
    g. 20.50 - 4x400 m K (el.) - Agata Bednarek, Justyna Święty, Magdalena Gorzkowska, Tina Matusińska, Anna Jesień, Iga Baumgart

    Niedziela:
    g. 15 - młot K (finał) - Anita Włodarczyk
    g. 15.10 - 1500 m K (finał) - ew. Cichocka, ew. Chojecka
    g. 15.15 - tyczka M (finał) - ew. Czerwiński
    g. 15.35 - 110 m ppł (półfinały) - ew. Noga, ew. Bochenek
    g. 16.05 - 4x100 m K (finał) - ew. Polska
    g. 16.45 - w dal M (finał) - Tomasz Jaszczuk
    g. 17.05 - dysk K (finał) - ew. Wiśniewska (LKS)
    g. 17.25 - 4x100 m M (finał) - ew. Polska
    g. 17.50 - 1500 m M (finał) - ew. Nowicki i Demczyszak (WKS), Żebrowski
    g. 18.10 - 110 m ppł (finał) - ew. Noga, ew. Bochenek
    g. 18.25 - 4x400 m K (finał) - ew. Polska
    g. 18.45 - 4x400 m M (finał) - ew. Polska.

    Transmisje w Eurosporcie. W TVP Sport tylko popołudniowe sesje.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      Polecamy

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama