Piłka nożna: Śląsk Wrocław - Karpaty Lwów 1:3. Samobój Śląska! (ZDJĘCIA)

Paweł Kucharski
W pierwszym sparingu tego lata mistrzowie Polski przegrali w piątek w Kluczborku z Karpatami Lwów 1:3. W składzie Śląska pojawił się Mark Kerr.

Z wyniku nie można wyciągać daleko idących wniosków. Śląsk pzystąpił do gry z marszu po zgrupowaniu w Spale, a treningi w Ośrodku Pryzgotowań Olimpijskich musiały odcisnąć swoje piętno. To był tylko jeden z pierwszych etapów przygotowań do eliminacji Ligi Mistrzów. Rozliczać wrocławian będziemy po dwumeczu z Budućnostą Podgorica.

Karpaty objęły prowadzenie w 16 minucie gry. Nieofrtunnym strzelcem bramki samobójczył był Patrik Mraz, który starał się zablokować zagranie jednego z rywali. Tuż po przerwie Ukraińcy podwyższyli wynik, a na listę strzelców wpisał się Andriy Tkaczuk. Gol na 3:0 to dzieło Pavlo Ksionza.

Na pięć minut przed końcem honorowe trafienie dla Śląska zdobył z rzutu karnego Sebastian Mila. Wcześniej w obrębie szesnastki faulowany był Łukasz Gikiewicz.

Dzień przed meczem do zespołu WKS-u dołączył testowany Mark Kerr. To 30-letni Szkot (180 cm wzrostu), występujący na pozycji środkowego pomocnika. W swojej karierze grał w takich klubach, jak Falkirk, Dundee United, Aberdeen, grecki Asteras Tripolis, a także Dunfermline.

Kerr nigdy nie wystąpił w pierwszej reprezentacji swojego kraju. Zagrał za to w drużynie B w meczu przeciwko... Polsce w grudniu 2005 roku. Fachowy serwis transfermarkt.de wycenia go na 350 tysięcy euro.

W sparingu z Karpatami Szkot spędził na boisku pierwsze 45 minut.

Śląsk Wrocław - Karpaty Lwów 1:3 (0:1)
Bramki: Mila 85 - Mraz 16 - samobójcza, Tkachuk 49, Ksonz 66
Śląsk: Kelemen (46 R. Gikiewicz) - Kowalczyk (46 Socha), Grodzicki (46 Menzel), Wasiluk (46 Pawelec), Mraz (60 Garyga, 74 Kowalczyk) - Garyga (46 Sobota), Kerr (46 Elsner), Kaźmierczak (46 Cetnarski), Mila (46 Ł. Gikiewicz), Patejuk (46 Spahić) - Stevanović (67 Mila).
Karpaty: Bogatinov (78 Misak) - B. Milosević (85 Hirskyj), I. Milosević (85 Polanskyj), Balazic, Ozarkiw - Ksionz (90 Kostewycz), Tkaczuk (81 Dauszwili), Hołodiuk (83 Martyniuk), Hudyma (65 Chudobjak), Kopołoweć (46 Lucas) - Kasjan (46 Hładkyj).

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Śląsk Wrocław - Karpaty Lwów 1:3. Samobój Śląska! (ZDJĘCIA) - Gazeta Wrocławska