Nasze interwencje - niechciane udziały

  Nasze interwencje - niechciane udziały

  Aleksandra Szumska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pani Maria Fryc w latach 90. wykupiła mieszkanie przy ulicy Kolejowej w Brzegu Dolnym. Rzeczoznawca przyznał jej 26,3 procent udziałów w budynku. Jednak kiedy niedawno mieszkańcy postanowili wyremontować dach, okazało się, że ekspert się pomylił.
  - Dostałam o prawie 1,5 proc. udziałów za dużo. Przydzielono mi m.in. komórki, z których nie korzystam, a za które muszę płacić - skarży się dolnobrzeżanka.

  Pokrzywdzona lokatorka postanowiła zgłosić sprawę do burmistrza Brzegu Dolnego. Urząd potwierdził, że przy podziale powierzchni popełniono błąd. Mieszkańcy sami jednak muszą go naprawić i zmienić akt notarialny. Będzie ich to kosztować około 750 zł. Pani Fryc nie zgadza się na poniesienie takich kosztów.
  - To nie ja źle podzieliłam udziały - mówi.

  Stanisław Jastrzębski, burmistrz Brzegu Dolnego, przyznaje, że lokatorka nie powinna płacić za komórki. Mówi, że pomyłka nie jest również winą gminy.
  - Pod koniec lat 90. sprzedawaliśmy mieszkania z 99-procentowym rabatem, czyli praktycznie za grosze - tłumaczy. - Niezależny od nas rzeczoznawca rozdzielił powierzchnię według obowiązujących wtedy zasad. Próbowałem pomóc Pani Marii i udowodnić, że się pomylił, ale, niestety, wszystko było przeprowadzone zgodnie z prawem - dodaje Stanisław Jastrzębski.

  Dzisiaj obowiązują inne zasady i lokatorka może dochodzić swoich praw. Burmistrz zaoferował się, że pokryje koszt zmiany aktu notarialnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama