Kto powalczy o Wrocław, jeśli Dutkiewicz już nie będzie...

  Kto powalczy o Wrocław, jeśli Dutkiewicz już nie będzie chciał?

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kto powalczy o Wrocław, jeśli Dutkiewicz już nie będzie chciał?
  Rafał Jurkowlaniec z PO, Dawid Jackiewicz z PiS, Piotr Żuk z SLD, Ewa Mańkowska z PSL - czy tak będzie wyglądała lista rywali Rafała Dutkiewicza w wyborach prezydenta Wrocławia w 2014 roku. I czy w ostatniej chwili nie okaże się, że na listach wyborczych nie ma Dutkiewicza?
  Kto powalczy o Wrocław, jeśli Dutkiewicz już nie będzie chciał?
  Platforma Obywatelska już teraz zaczęła myśleć o wyborach do samorządu, które będą dopiero za dwa lata. Grzegorz Schetyna, szef PO na Dolnym Śląsku, zapowiedział to oficjalnie w minioną sobotę na zjeździe partii w Wałbrzychu.
  Plan kampanii ma być gotowy jesienią. Do końca roku Platforma ma znaleźć kandydata na prezydenta Wrocławia. Działacze PO już teraz wskazują na marszałka Rafała Jurkowlańca. - Zobaczymy - mówi krótko o tej kandydaturze na antenie Radia Wrocław Schetyna. Sam Jurkowlaniec niechętnie komentuje te wskazania: - Jestem marszałkiem i z tą funkcją wiążę plany na najbliższą przyszłość.

  Platforma ma problem. Po pierwsze - Jurkowlaniec w żadnych wyborach nie brał udziału i nie wiadomo, jak sobie poradzi. Po drugie - nikt nie wie, co zrobi Dutkiewicz. Zostanie we wrocławskim ratuszu, czy może zostawi miasto, oddając je w inne ręce, a sam poszuka dla siebie miejsca np. w Senacie? Aktualnej odpowiedzi nie znamy. Jest tylko ta z 2010 r. Wtedy w radiu TOK FM prezydent powiedział, że jeśli wygra wybory, to obecna kadencja (2010 - 2014) najprawdopodobniej będzie jego ostatnią. Słowo "najprawdopodobniej" do dziś powoduje ból głowy polityków.

  - Jeśli stanie do walki, jesteśmy bez szans. Poprzednio mieliśmy kandydata z łapanki - przypomina jeden z działaczy PO wyborczą próbę Sławomira Piechoty. Za dwa lata może być podobnie. Dutkiewicz już dziś wygraną ma w kieszeni, bo Euro poszło dobrze. Są drogi, stadion i brak większych wpadek w mieście.

  Swojego kandydata do boju o Wrocław od miesięcy szuka też SLD. Sojusz chciał go pokazać w ubiegłym roku, by stał się rozpoznawalny, aktywny i działający na rzecz miasta. Ale nazwiska wciąż nie ma. Mówi się o Piotrze Żuku, radnym sejmiku. Jego słabość? Dla mieszkańców Wrocławia jest anonimowy. Już pierwszy warunek nie jest więc spełniony.

  Wyborów samorządowych i konkurencji boi się PSL. - Dutkiewicz i PO to geniusze polskiej polityki. Trudno z nimi wygrać - tak Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki, w ostatni weekend oceniła szanse ludowców w starciu z gigantami lokalnej sceny politycznej. W PSL na Dolnym Śląsku trwa od dawna konflikt między działaczami i nic nie wskazuje, by coś się zmieniło.
  Mimo to, swojego kandydata na prezydenta ludowcy wystawią. Żeby pokazać, że partia istnieje. Największe szanse na to wyróżnienie wydaje się mieć wicewojewoda Ewa Mańkowska.

  PiS postawi w nadchodzącej kampanii do ratusza na posła Dawida Jackiewicza. Na pewno pojawi się jeszcze wiele innych nazwisk. Kogo namaści Rafał Dutkiewicz, jeśli sam nie wystartuje? Mówiło się o wiceprezydencie Michale Janickim...

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (128)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ..

  Elendir (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 6

  Tomasz Jędrzejak jejeje !!! :) na prezydenta ::)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Elendir (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 18

  Nie będzie chciał a może jego już nie chcą .. co za pierdzielenie rozumiem że poczuł że czas zwijać interes bo przekręty wyłażą

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  może....

  dyzma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 20

  a Grzegorz Lato ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A Żuk...

  pikuś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 11

  ...z tymi zębami na wierzchu to do cyrku na klowna!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ino .

  rex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 37

  Gulbinowicz albo Gołębiewski!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dutkiewicz junior

  wrofjawpj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 28

  za 20 lat jak już będzie chciał ale nie bardzo będzie mógł - syna wsadzi na stołek

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oświata

  oświata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 24

  Sprowadził pracowników administracyjnych na samo dno . Pozyjemy zobaczymy Panie Dutkiewicz jak bedzie działać ta niby mniejsza biurokracja , mniejsza etatyzacja , większa oszczędność w nowych...rozwiń całość

  Sprowadził pracowników administracyjnych na samo dno . Pozyjemy zobaczymy Panie Dutkiewicz jak bedzie działać ta niby mniejsza biurokracja , mniejsza etatyzacja , większa oszczędność w nowych budynkach. koń by się uśmiał zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  z Dutkiewiczem WYGRA tylko Zdrojewski

  taka prawda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 45 / 29

  nikt inny nie ma szans.
  Jeśli Rafał D. wystartuje jeszcze raz, to poza Zdrojewskim szkoda wystawiać innych kandydatów, bo i tak odpadną.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko

  R2r (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 42 / 25

  Tylko chętnych prawdopodobnie nie będzie, bo tego bajzlu nikt już nie ogarnie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dutkiewicz, NIE chciej !!!!! Błagamy, nie kandyduj więcej !!!!! Wstydu nowego sobie oszczędź !!!!!

  Wydutkani Wrocławianie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 36 / 13

  A najlepiej kończ waść tę kadencję już teraz i wstydu sobie oszczędź, bo twoje wizje, "trendy europejskie i światowe" i chore koncepcje, zwłaszcza w kwestiach drogowych, inwestycyjnych i...rozwiń całość

  A najlepiej kończ waść tę kadencję już teraz i wstydu sobie oszczędź, bo twoje wizje, "trendy europejskie i światowe" i chore koncepcje, zwłaszcza w kwestiach drogowych, inwestycyjnych i rozrzutno-finansowych, przyprawiają wszystkich o mdłości, ból głowy i siwienie resztek włosów !!!!!!!

  I nie każ nam więcej jeździć cały rok rowerem czy zbior-komem, choćby to była Skoda, dopóki sam jeździsz Skodą (limuzyną Superb:) do samego serca Rynku, wraz ze swoją świtą, która z bezczelną hipokryzją wmawia nam, że deptakiem, rowerem i komuną zbiorową o każdej porze roku lepiej !!!!!!!

  Daj(cie) najpierw sami przykład, jak na waszym ulubionym zachodzie, że urzędnik samorządowy, zatrudniony przez swego wyborcę, sam też może przemieszczać się po swoim mieście tak, jak zaleca swym wyborcom !!!!!!!

  I nie skazuj nas więcej, Rafale "Deptak" Dutkiewiczu, na przymusowe deptaki, zwłaszcza tam, gdzie chodzić nie mamy po co, bo te deptaki, które są (Świdnicka, Oławska, Kuźnicza) w zupełności nam wystarczą, a kolejne z twoich "epokowych" wizji będą tak samo wymarłe, jak Szewska czy Kiełbaśnicza.....

  Oj, uzbierało się tego.... Zamykane ulice, zakazane lewoskręty, korkogenne bus-pasy..... Długo by jeszcze wymieniać......

  Kończ waść !!!!! Wstydu oszczędź !!!!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo