Dzień Prezydencki i doskonała zabawa na Partynicach...

  Dzień Prezydencki i doskonała zabawa na Partynicach (ZDJĘCIA)

  Artur Szkudlarek, fot. Janusz Wójtowicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dzień Prezydencki i doskonała zabawa na Partynicach (ZDJĘCIA)
  1/25
  przejdź do galerii

  ©fpt. Janusz Wójtowicz

  Siódmy dzień wyścigowy na Partynicach był tzw. Dniem Prezydenckim, a główna gonitwa rozegrała się o nagrodę prezydenta Wrocławia.
  W sumie dziś na Partynicach odbyło się siedem gonitw. W głównej, prezydenckiej, najszybszy był Grad dosiadany przez dżokejkę Małgorzatę Kryszyłowicz. Drugi linię mety minął Ezop (Andrzej Mazurkiewicz), a trzeci był Arkado (Natalia Hendzel)

  Ciekawa była dziś również gonitwa dla koni czystej krwi arabskiej cyklu Wathaba Stud Farm Cup, której pomysłodawcą i płatnikiem nagród jest Towarzystwo Konia Arabskiego Emiratów Arabskich. Jej pierwsza odsłona odbyła się we Wrocławiu w czerwcu 2011 r. Tym razem zwyciężył Sabab (Kamila Sławińska), przed Bastrą (Beata Zawadzka) i El Madżidą (Natalia Hendzel).

  Trzecią gonitwą imienną w niedzielę była nagroda Rewolty, której nazwa pochodzi od świetnej klaczy wyścigowej o tym imieniu. Z powodzeniem brała ona udział w gonitwach płaskich, płotowych i przeszkodowych, a po zakończeniu kariery wyścigowej dała się poznać jako znakomity koń sportowy.

  W nagrodzie Rewolty zwyciężyła Salza (Małgorzata Kryszyłowicz), druga była Escoveta (Joanna Fornal-Laskosz), a trzecia Skandia (Natalia Hendzel).

  Oczywiście poza czysto sportowymi emocjami, na Partynicach nie brakowało dobrej zabawy dla wszystkich, którzy przyszli tu po prostu odpocząć na zielonej trawce. Pogoda dopisała i na pewno nie pożałowali ci, którzy postanowili spędzić niedzielę na Partynicach.

  - Tegoroczne gonitwy obfitują w świetne finisze. To cieszy. A świadczy nie tylko o tym, że rywalizują ze sobą konie podobnej klasy, ale także o tym, że konie te są dobrze przygotowane przez swych trenerów i rozsądnie prowadzone przez jeźdźców - mówi Monika Słowik, dyrektor WTWK Partynice.

  A po przerwie letniej Partynice zapraszają znowu na wyścigi 12 sierpnia. - Ten dzień wyścigowy zapoczątkuje następnych 7 niedziel z gonitwami. W ostatni weekend lipca zapraszamy miłośników sportowego ujeżdżenia. W sobotę i niedzielę odbędą się wtedy Mistrzostwa Dolnego Śląska w ujeżdżeniu dla wszystkich kategorii wiekowych oraz eliminacje Mistrzostw Polski Młodych Koni w tej dyscyplinie - dodaje Monika Słowik.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dzień jak każdy inny

   fan dlugiego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 89 / 73

   Taki prezydent nie zasługuje na gonitwę - wstyd

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak, Show must go on

   k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 74 / 55

   A czy jak na drodze ktoś zginie, to droga jest wyłączona z użytkowania na lata i wszyscy jeżdżą z czarną wstążką? To co się stało jest wielką tragedią dla rodziny i znajomych. Natomiast życie toczy...rozwiń całość

   A czy jak na drodze ktoś zginie, to droga jest wyłączona z użytkowania na lata i wszyscy jeżdżą z czarną wstążką? To co się stało jest wielką tragedią dla rodziny i znajomych. Natomiast życie toczy się dalejzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   show...

   jasne (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 52

   że życie się toczy dalej i dla bliskich jest to zawsze przykre, nie mniej jednak czy komus by sie coś stało gdyby jednak o tym tragicznym wypadku pamiętano i ogloszono minute ciszy? Chyba nie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Show must go on...

   m (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 81 / 55

   Wczoraj zginęła kobieta, wspaniała młoda dziewczyna, a dziś WSPANIAŁY DZIEŃ NA PARTYNICACH! Show must go on........

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WSTYD DUTKIEWICZ!

   .. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 105 / 51

   czy choć minutę ciszy zarezerwowano dla wspomnienia tragicznej śmierci instruktorki jazdy konnej
   na partynicach sprzed 1-2 dni temu?

   WSTYD DUTKIEWICZ!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   trwa doskonala zabawa

   as (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 102 / 62

   a wczoraj babeczka spadła z konia na śmierć...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama