Gdzie zrobić zakupy 15 sierpnia? Które sklepy otwarte 15...

  Gdzie zrobić zakupy 15 sierpnia? Które sklepy otwarte 15 sierpnia?

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  GDZIE ZROBIĆ ZAKUPY 15 SIERPNIA - KTÓRE SKLEPY OTWARTE 15 SIERPNIA - OTWARTE SKLEPY 15 08
  15 sierpnia. Święto 15 sierpnia - gdzie zrobić zakupy? Które sklepy otwarte 15 sierpnia?
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Polska Press Grupa

  Dziś święto Wojska Polskiego, ale i również święto kościelne - Wniebowzięcia Maryi Panny. Święto Wojska Polskiego ustanowione zostało na pamiątkę tzw. Cudu nad Wisłą. To dzień wolny od pracy i dzień, w którym obowiązuje zakaz handlu. Zamknięte więc będą duże sklepy, markety, dyskonty oraz galerie handlowe. Gdzie zrobić zakupy 15 sierpnia? Które sklepy będą czynne 15 sierpnia? Zapominalskim, którzy nie zdążyli zrobić zakupów - podpowiadamy co będzie otwarte 15.08.2015 mimo święta.
  Otwarte mogą być tylko te placówki handlowe, w których pracują właściciele i najbliższa rodzina oraz osoby niezatrudnione na umowę o pracę. W praktyce oznacza to, że zakupy zrobimy w sklepach osiedlowych albo niektórych sieciówkach typu Żabka oraz na stacjach benzynowych. Czynne będą za to kina czy restauracje.

  15 sierpnia sklepy sieci Żabka będą otwarte od godz. 9 do 19. W tych samych godzinach będą otwarte sklepy sieci Fresh Market.
  Jednak lepiej nie iść na ostatnią chwilę i wcześniej to sprawdzić, bo w zależności od decyzji szefa, te sklepy mogą być otwarte nawet tylko przez kilka godzin. Także małe sklepy całodobowe mogą być czynne w zależności od decyzji ich właścicieli.

  Sieć sklepów Biedronka 15 sierpnia: W sobotę, 15 sierpnia, Biedronki w całej Polsce będą nieczynne. W niedzielę, 16 sierpnia Biedronki będą czynne do godz. 21.

  Zakupy w Lidlu 15-16 sierpnia 2015: 15 sierpnia sieć LIDL w całej Polsce będzie nieczynna. W niedzielę, 16 sierpnia sklepy sieci Lidl będą otwarte w godz. 9-18.

  15 sierpnia wypada święto państwowe. Obchodzimy wówczas Święto Wojska Polskiego ustanowione w rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą. Upamiętniono w ten sposób zwycięską bitwę warszawską. Bitwa rozegrała się w 1920 roku na przedpolach Warszawy. Wojsko polskie pod dowództwem Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego odparło natarcie Armii Czerwonej. Był to jeden z przełomowych momentów wojny polsko-bolszewickiej.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie aktualne !!!!!!!

   ma1954 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Mamy 18 sierpnia 2015 roku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech zyje ludowe wojsko polskie !

   Nix (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :O

   :O (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   lidl w ndz 9-18 :O chyba 9-19 cos sie komus pokrecilo

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   malwina - nie douczona redaktor

   Joanna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pani Malwino prosze zajrzec do ustawy, która reguluje dni wolne Na obszarze Polski, zgodnie z ustawą z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. z 2015 r. poz. 90) dniami wolnymi...rozwiń całość

   Pani Malwino prosze zajrzec do ustawy, która reguluje dni wolne Na obszarze Polski, zgodnie z ustawą z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. z 2015 r. poz. 90) dniami wolnymi od pracy są następujące dni wyliczone enumeratywnie (według nazw świąt, którymi posługuje się ta ustawa): 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Pann - tak jest w ustawie oczywiście w 1992 przywrócono obok tego święta Świeto wojska Polskiegozwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wOJSKO pOLSKIE

   jajo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 19

   większego gówna nie ma ;-)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nieprawda

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 5

   ty nim jesteś

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama