"Kręć Wrocław" - ładne widoki, słodka muzyka i pocałunki

  "Kręć Wrocław" - ładne widoki, słodka muzyka i pocałunki

  Katarzyna Wachowiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mało świeżych pomysłów w konkursie. Przegrały filmy dowcipne i nieschematyczne.
  W czwartkowy wieczór przy wypełnionej po brzegi sali Multikina w Pasażu Grunwaldzkim rozdano nagrody zwycięzcom konkursu "Kręć Wrocław". Organizuje go od trzech lat biuro promocji miasta wraz z Kołem Naukowym Marketingu Fokus przy Uniwersytecie Ekonomicznym.

  Udział w nim mógł wziąć każdy - chodziło o nakręcenie krótkiego filmiku albo napisanie scenariusza, ilustrujących hasło "Wrocław - miasto spotkań". A przy okazji ukazującego walory, specyfikę i wyjątkowość miasta. Nadesłano 33 filmy i 24 scenariusze.

  Podczas gali pokazano wszystkie filmy. Co uderzało w produkcjach młodych ludzi? Przede wszystkim stereotypowość myślenia. Obrazki jak z folderu turystycznego: Muzeum Narodowe porośnięte bluszczem, Hala Ludowa z Iglicą, Ostrów Tumski, kamieniczki wokół Rynku plus rzewna muzyka, a na koniec para całująca się, albo trzymająca za ręce jako ilustracja hasła "miasto spotkań".

  Tak wyglądała większość propozycji. Takie też zostały nagrodzone. Zabawnych, zaskakujących, żartobliwych, próbujących przełamywać konwencję, było ledwie kilka i żadnych laurów nie dostały.

  - Jak co roku wygrywają nie te filmy, które podobają mi się najbardziej - skomentował pół żartem, pół serio Paweł Romaszkan, szef biura promocji miasta. - Cieszę się jednak, że powstają produkcje coraz lepsze, w które wkłada się tyle pracy i zaangażowania. One sprawiają, że chce mi się przychodzić do pracy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   http://vimeo.com/2244312

   jarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   http://vimeo.com/2244312 - zapraszam

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mądrale

   plaplapla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Owszem było kilka pomysłowych, dowcipnych spotów, ale w ich zawartości nie było ani sekundy Wrocławia. Powodzenia w promowaniu miasta za granicą, przy pomocy takich prac. Może studenci nie są aż...rozwiń całość

   Owszem było kilka pomysłowych, dowcipnych spotów, ale w ich zawartości nie było ani sekundy Wrocławia. Powodzenia w promowaniu miasta za granicą, przy pomocy takich prac. Może studenci nie są aż tak schematyczni jak autor tego tekstu? Może Romaszkan nie bardzo wie co znaczy reklama?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama