Macbeth muzyczny

  Macbeth muzyczny

  Krzysztof Kucharski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Poprzednia "Lacrimosa", którą teatr Pieśń Kozła stworzył inspirując się powieścią Andrzeja Szczypiorskiego zamknęła (pewnie na jakiś czas) penetrowanie świata mitów przez wrocławski zespół. W najbliższy piątek i sobotę zobaczymy efekt ich pracy nad "Macbethem" Shakespeare'a granym w języku oryginału.
  Tę pracę podjęli prawie dwa lata temu wspólnie z częścią zespołu Royal Shakespeare Company. Swoje próby ukazania muzyczności tego dramatu i własne teatralne przemyślenia przedstawili w lutym 2007 roku w Swan Theatre (Royal Shakespeare Company) w Stratford-upon-Avon.

  Spektakl, który będziemy oglądać jest dalszym twórczym rozwinięciem tych prób i przymiarek. Jak zwykle w tym teatrze bywa praca nad tym przedstawieniem w międzynarodowej obsadzie będzie dalej trwała. Właściwie każdy kolejny spektakl jest trochę inny. Między poszczególnymi prezentacjami trwają zawsze intensywne próby. Tu doskonałość formy przekłada się na litry potu.

  Cała sala jest sceną, więc na spektakl wchodzimy boso. Warto wziąć ze sobą jakiś woreczek na buty, by wrócić do domu w swoich. Tak było w każdym razie w trakcie prób dla dziennikarzy.
  Na scenie Pieśni Kozła zobaczymy aktorów z: Anglii, Finlandii, Szkocji, Walii oraz Polaków. Tę muzyczna wersję "Macbetha" wyreżyserował Grzegorz Bral, kostiumy zaprojektowała Cristina Gonzalez, a scenografię Żelechower-Aleksiun i Grzegorz Bral, oświetlił wszystko Robert Baliński. Na różnych instrumentach będzie grał Rafał Habel, a muzyka została zaaranżowana na podstawie pieśni zespołu A Filetta z Korsyki.

  Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1, 14 i 15 listopada, godz. 20, następne spektakle 27-29 listopada, bilety 30-20 zł.
  Informacje i rezerwacja biletów: office@piesnkozla.pl lub tel. 071 342 71 10.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama