Korowód masek dotarł do Rynku (ZOBACZ FILM i ZDJĘCIA)

  Korowód masek dotarł do Rynku (ZOBACZ FILM i ZDJĘCIA)

  Katarzyna Kaczorowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Korowód masek dotarł do Rynku (ZOBACZ FILM i ZDJĘCIA)
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Hołod

  Przed gmachem Opery Wrocławskiej i na Świdnickiej po obu stronach ulicy spory tłum turystów i wrocławian. Większość z przygotowanymi aparatami fotograficznymi. Kiedy w powietrze buchnęła melodia grana przez muzyków policyjnej orkiestry dętej, od razu dało się zauważyć poruszenie. Aparaty błyskawicznie poszły w ruch. Do Rynku wyruszył korowód masek.
  - No takiej zabawy jeszcze tu u nas nie było - kasjerki z opery stanęły na chwilę w drzwiach budynku, by przypatrzeć się kolorowemu pochodowi maszerującemu w maskach karnawałowych pod scenę w strefie kibica w Rynku.  - Świetny pomysł - chwali Irena Matkowska z Namysłowa, która przystanęła z mężem Karolem, by popatrzeć na tancerzy, muzyków, szermierzy i uczniów wrocławskich szkół paradujących w maskach na twarzach.
  - Przyjechaliśmy z mężem do Wrocławia na kilka dni, do rodziny. Piątek postanowiliśmy poświęcić miastu, bo oboje bardzo lubimy Wrocław. No i kiedy tak szliśmy Świdnicką, jak usłyszeliśmy muzykę od razu tak jakoś weselej się zrobiło - dodaje.

  Irena Matkowska, która dzisiaj zamierza bawić się w strefie kibica i oczywiście dopingować polską drużynę.
  Korowód, który budził zainteresowanie przechodniów na całej trasie, zderzył się jednak z realiami strefy kibica - doszedł do wejścia do niej 15 minut przed oficjalnym otwarciem. Poradzono sobie jednak z tym śpiewająco - orkiestra grała przed wejściem do strefy, czekając na oficjalne występy już na scenie.

  - W tym roku naszą superprodukcją jest "Bal maskowy" , opera Verdiego, którą kończy słynna i efektowna scena balu maskowego. A że miasto - jeden z gospodarzy Euro 2012 - żyje zabawą, turystami i atrakcjami, postanowiliśmy dać wrocławianom i gościom jeszcze jeden powód do wspólnej zabawy - tak Ewa Michnik, szefowa Opery Wrocławskiej, wyjaśniała na konferencji prasowej zapowiadającej I Korowód masek, skąd pomysł na takie przedsięwzięcie.

  Korowód został zorganizowany wspólnie z Dolnośląską Organizacją Turystyczną i we współpracy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty. W niedzielę organizatorzy zapraszają wszystkich wrocławian do udziału w I Karnawale Odrzańskim - ten wielki piknik rodzinny rozpocznie się w samo południe spływem po Odrze od przystani przy Hali Targowej do polanie przy stanicy Na Grobli, na wysokości Kładki Zwierzynieckiej.

  CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ IMPREZIE< ZOBACZ PROGRAM I MAPKI

  Tam będzie można nie tylko zjeść kiełbaskę z grilla, ale też zobaczyć, jak konie strażników miejskich tańczą kadryla, a wyszkolone psy ratują ludzi. Będzie też bity rekord w liczbie śmiałków płynących na nartach wodnych za motorówką.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Polacy

   Michał Zawiski

   Zgłoś naruszenie treści / 74 / 72

   "Irena Matkowska, która dzisiaj zamierza bawić się w strefie kibica i oczywiście dopingować polską drużynę" przecież polacy grają jutro.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama