Wrocław: Spektakl "Zaczarowane podwórko" zagrają na...

Wrocław: Spektakl "Zaczarowane podwórko" zagrają na prawdziwym podwórku

Małgorzata Matuszewska

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Wrocław: Spektakl "Zaczarowane podwórko" zagrają na prawdziwym podwórku

©Paweł Relikowski

Michał Czyż zamieni się w krowę w sukience w biało-czarne łatki, a Tomasz Leszczyński założy dres, nadmuchany niczym balon i zostanie prosiaczkiem. "Zaczarowane podwórko" Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu przenosi się do dzielnicy Nadodrze. Dobrze się składa, bo ten spektakl pasuje tam, jak żaden inny.
Wrocław: Spektakl "Zaczarowane podwórko" zagrają na prawdziwym podwórku

©Paweł Relikowski

W tę niedzielę o godz. 12 i 16 na wrocławskim podwórku przy ul. Pomorskiej, między ulicami: Pomorską, Otwartą, Kurkową i Dubois (wejście od ul. Otwartej), aktorzy sceny tańca Teatru Muzycznego Capitol zaproszą dzieci do obejrzenia czarów. A po nich ma być wspólna zabawa.

"Zaczarowane podwórko" Jacka Gębury obejrzałam w towarzystwie niezmanierowanej Karoliny, dla której zaciszne podwórko jest codziennym placem spotkań z kolegami.
Dziewczynce bardzo spodobało się przedstawienie, które miało swoją premierę 2 czerwca w Studiu Telewizji Wrocław. Być może dlatego, że nie przesiaduje całymi dniami przed komputerem. Za to skacze na skakance, bawi się w berka i lubi psy.

Bo w tym spektaklu bardzo ważną postacią jest pies Kolo. Zresztą ciągle się coś na "Zaczarowanym podwórku" dzieje, rodzice z okien wołają dzieci na obiad, a najmłodsi zamieniają podwórko w afrykańską sawannę i lepią "placki" z błota wyciągniętego z kałuż.

Tańczą m.in. balet, break dance i disco. Po scenie biega przygarbione Kurze Dydko na "słomianych" nóżkach (dobra Bożena Bukowska), by zamienić się w zupełnie inną postać.

Zabawy na scenie są tłem dla wierszy Danuty Wawiłow z albumu pt. "Rozśmieszanki... Rozmyślanki... Usypianki", które czytają Edyta Jungowska, Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr. Czasem jednak mistrzowsko czytane wiersze bardziej przyciągają uwagę widzów (przynajmniej dorosłych), niż popisy taneczne i ruchowe aktorów. Dorośli, pamiętający własne podwórkowe zabawy, na pewno przypomną je sobie z pewną nostalgią.

"Zaczarowane podwórko", spektakl teatru tańca dla dzieci (Teatr Capitol), scenariusz, reżyseria i scenografia Jacek Gębura.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo