Wrocław dwa lata później

  Wrocław dwa lata później

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rafał Dutkiewicz jest na półmetku drugiej kadencji. To już nie menedżer, ale polityk, walczący z partiami o władzę.
  W środę mijają dwa lata, od kiedy po raz drugi prezydentem Wrocławia został Rafał Dutkiewicz. Poparło go wówczas 84,5 proc. wyborców (168342 głosy). Jego kontrkandydatami byli Janusz Dobrosz (LPR), Tomasz Czajkowski (Lewica i Demokraci) oraz Rafał Kubacki (PSL). Tak naprawdę nie mieli szans na zwycięstwo, bo siłą Rafała Dutkiewicza było poparcie, jakiego udzieliły mu dwie wielkie partie: Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Dzisiaj Dutkiewicz jest w konflikcie z jedną i drugą. Dwa lata, które minęły, to dobry moment na podsumowanie.

  - Kiedy ogłoszono wyniki, pogratulowałem mu i powiedziałem, że powinien się zdecydować na jedną albo drugą partię - przypomina Rafał Kubacki. - Stanie pośrodku może stworzyć problem.
  Jaki? Dokładnie to widać, od kiedy Dutkiewicz zaczął angażować się w politykę ogólnokrajową jako szef Stowarzyszenia "Polska XXI". Pretensje o to mają do niego politycy PO i PiS.

  Czy Rafał Dutkiewicz dobrze rządzi miastem, czy może je zaniedbuje? O ocenę jego pracy poprosiliśmy Janusza Dobrosza, Tomasza Czajkowskiego i Rafała Kubackiego. Każdemu z nich daliśmy 15 takich samych dziedzin do podsumowania. Z ankiety wynika, że prezydent najsłabiej radzi sobie z korkami w mieście, komunikacją czy handlem i targowiskami. Najlepiej z promocją.
  - To mistrzostwo świata - ocenia Janusz Dobrosz. Według niego, prezydent i jego urzędnicy tę dziedzinę opanowali do perfekcji.

  Dzięki temu wszyscy uwierzyli, że we Wrocławiu życie jest najlepsze. A Rafał Dutkiewicz na kolejnych konferencjach wylicza swój dorobek: miasto ma największy budżet w kraju (poza Warszawą) i wydaje na mieszkańca ponad 1100 zł. W stolicy Dolnego Śląska spadło też bezrobocie: z 8,1 proc. w 2006 r. do 3,5 proc. we wrześniu tego roku.
  - Remontujemy najwięcej w Polsce kamienic - mówi Dutkiewicz, wskazując, że do końca 2009 r. wyda na to ponad 170 milionów złotych.
  To kolejne obietnice. My przypominamy te sprzed dwóch lat.
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama