Chrobry górą

Paweł Pluta
Chrobry ma wspaniałych kibiców. Derby z Zagłębiem oglądało w Głogowie 2 tys. widzów Piotr Krzyżanowski
Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 33:31. Zagłębie Lubin od sześciu kolejek bez zwycięstwa!

Piłkarze ręczni Chrobrego Głogów stoczyli w ciągu dwóch dni dwa pojedynki derbowe. W niedzielę przegrali jedną bramką w Legnicy z Miedzią, a w poniedziałek, w obecności 2 tys. widzów, pokonali we własnej hali Zagłębie Lubin i wyprzedzili wicemistrzów Polski w ligowej tabeli.

Dla zespołu Jerzego Szafrańca była to już trzecia porażka z rzędu. Jeszcze wcześniej lubinianie trzykrotnie remisowali (bilans: 3 punkty w 6 meczach!), a po raz ostatni zaznali smaku zwycięstwa 27 września, pokonując jedną bramką beniaminka z Gorzowa Wlkp.

Poniedziałkowe spotkanie rozegrano awansem, bo w weekend Zagłębie zagra dwa wyjazdowe mecze w 1/16 finału Pucharu EHF z portugalskim OS Belenenses. Jeśli lubinianie będą w takiej dyspozycji, to planowany przez szefów klubu awans stoi pod wielkim znakiem zapytania.

W Głogowie od pierwszych minuty prowadzili gospodarze. W 11 min wygrywali już 8:4. Między 20 a 29 minutą Zagłębie nie straciło bramki, a zdobyło ich sześć i prowadziło 14:11.

W drugiej odsłonie mecz był bardzo wyrównany. Gospodarze najpierw doprowadzili do remisu, a w 46 min znów wygrywali (25:23). Ostatni remis zanotowaliśmy w 55 min (29:29). Potem 3 gole zdobyli głogowianie.