O wygódkach w strefie kibica

  O wygódkach w strefie kibica

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Marcin Rybak

  Marcin Rybak

  Garść refleksji o tym, że tzw. wygódka to zdobycz cywilizacji. Tak jak laptop, komórka, superjumbo (Airbus A380), kamizelka kuloodporna, czy statek kosmiczny. Tylko, że wygódka.
  Marcin Rybak

  Marcin Rybak

  Właśnie się zaczyna UEFA Euro 2012. A tu wrzask się podniósł okrutny za sprawą wygódek (tzw toi - toiek) ustawionych w tzw "strefie kibica" tuż pod wrocławskim Ratuszem. Fakt faktem, że jak na Strefę KIBICA (jednego) to nieco sporo tych wygódek. I w ogóle całej reszty infrastruktury. Tak czy siak są owe wygódki i niektórych kłują w oczy. Że niby Ratusz to zabytek a tu taki obciach, że wygódki stawiają. I że brzydko, że śmierdzieć będzie i w ogóle.

  Czepiactwo.

  A co to komu przeszkadza? Że wygódka pod Ratuszem? Spytałem mojego kumpla Marcina Torza - co to wiadomo zna się na niejednym nawet na futbolu nie mówiąc już o wygódkach - w jaki sposób ludzkość korzystała z wygódek jak potrzebowała skorzystać a jeszcze nie wynaleziono toi toiek.

  Dajmy na to w takim czternastym wieku. W takiej Piwnicy Świdnickiej. Akutrat mi się nasunęło bo chwilę wcześniej redaktor Torz się oburzał, że to jawny skandal, że oni tymi wygódkami wejście do Piwnicy Świdnickiej zasłonili gwałcąc pamięć o jednej z najstarszych, najbardziej zabytkowych i dystyngowanych restauracji.

  - Robili pod siebie - wypalił bezkompromisowo redaktor Torz. Jak to dzisiejsza młodzież nie bacząc zbytnio na tzw. "polityczną poprawność". Zaraz potem zreflektował się nieco i wytłumaczył, że w takiej Piwnicy Świdnickiej - jako, że była eleganckim lokalem - potrzebę załatwiało się do specjalnego pojemnika a później wylewało się na zewnątrz lokalu na ulicę.
  Jednoznacznie więc widać, że ową baterię toi - toiek pod Ratuszem możnaby nazwać wystawą osiągnięć cywilizacyjnych tej części ludzkości, która nazywa się Wrocławiem. Zamiast małodusznie uznwać to za skandal i obrazę majestatu.
  Gdybyśmy - dajmy na to - we Wrocławiu mieli kosmodrom albo choćby fabrykę rakiet (czyli jumbo - jetów) to pewnie postawilibyśmy pod Ratuszem rząd promów kosmicznych czy innych statków do latania na ksieżyc.

  Toi - toiki rzecz jasna teżby gdzieś musiały być. Bo - poza oczywistym faktem, że pozostają świadectwem ośiągnięć cywilizacji - posiadają jednak pewną przydatność użytkową. Szczególnie na imprezie, gdzie sprzedaje się piwo.
  Ale rzecz jasna statki kosmiczne to większy cywilizacyjny bajer niż toi - toiki. Tym ostatnim niczego nie ujmując. Więc te ostatnie musiałyby ustąpić miejsca statkom kosmicznym. Na eksponowanym miejscu pod Ratuszem.

  Ale - umówmy się - nie wszędzie mogą produkować statki kosmiczne. Ktoś też musi robić toi - toiki. No bo po co komu tyle statków kosmicznych? Toi toiek ludzkość potrzebuje znacznie więcej. Wyobraźmy sobie, że nasza cywilizacja wpada w jakiś kosmiczny szał zaniedbując produkcję toi toiek.
  Dopiero byłby smród.


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Składnia

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 21

   "Spytałem mojego kumpla Marcina Torza - co to wiadomo zna się na niejednym nawet na futbolu nie mówiąc już o wygódkach - w jaki sposób ludzkość korzystała z wygódek jak potrzebowała skorzystać a...rozwiń całość

   "Spytałem mojego kumpla Marcina Torza - co to wiadomo zna się na niejednym nawet na futbolu nie mówiąc już o wygódkach - w jaki sposób ludzkość korzystała z wygódek jak potrzebowała skorzystać a jeszcze nie wynaleziono toi toiek. "

   Zdanie- majstersztyk.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znam lepszych mistrzów

   krystyna alicja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 9

   pióra,którzy w dodatku nie gubią sensu;próba obrony nieudolnych zarządzeń zarządcy miasta też niezbyt miło pachnąca

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama