Wrocław: Skończył się remont Wzgórza Polskiego (ZOBACZ...

  Wrocław: Skończył się remont Wzgórza Polskiego (ZOBACZ ZDJĘCIA)

  Artur Szkudlarek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Skończył się remont Wzgórza Polskiego (ZOBACZ ZDJĘCIA)
  1/6
  przejdź do galerii
  Wzgórze Polskie z Bastionem Ceglarskim zostało udostępnione dla wrocławian i turystów. Można je obejrzeć z bliska, wypocząć na jednej z ławek przy obiekcie albo podziwiać panoramę Ostrowa Tumskiego z placu na szczycie wzgórza.
  Jeszcze niedawno zaniedbany i zdewastowany obiekt teraz ma być kolejną atrakcją okolicy, w której znajduje się m.in. Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe.

  Prace trwały od sierpnia 2011 roku. W sumie kosztowały niemal 2,2 mln zł. Najpierw trzeba było posprzątać i uporządkować teren, a także wywieźć tony śmieci z wnętrza Bastionu, w którym noclegownię zrobili sobie bezdomni oraz narkomani. Obiekt został odnowiony oraz zamontowane zostały bramy i kraty zabezpieczające.

  Później przyszedł czas na zagospodarowanie całego terenu wokół. Wykonano chodniki, małą architekturę oraz nawierzchnię "sceny" na szczycie wzgórza. Cały obiekt został oświetlony 16 lampami.

  - Ten remont udało się przeprowadzić dzięki dobrej współpracy różnych instytucji - mówi Krzysztof Działa, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskie, który był inwestorem. Przy inwestycji udział miał równie ZdiUM oraz Tauron, który, sfinansował i zamontował lampy.

  Doprowadzenie Bastionu do stanu "używalności" to nie koniec zmian w tym miejscu. Choć nie ma jeszcze szczegółów, jak w przyszłości będzie ten teren zagospodarowany.

  - Myślę, że można ten obiekt wykorzystać do działań artystycznych, choćby wystaw różnych prac. Na szczycie wzgórza mogłaby działać również letnia kawiarenka. Chcemy, żeby Bastion był kolejną atrakcją tego miejsca, w którym są już m.in. Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe - mówi Adam Grehl, wiceprezydent miasta.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak ale...

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 61 / 47

   Piękny obiekt, Odra i obok muzeum......słynne z seksafery i orgietek na portierni, czy te typki dalej tam pracują, portier i jego i szef .........?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedy

   Swing (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 46

   Chyba tak. Pamieta ktoś czy te schadzki były w dni parzyste czy nieparzyste?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kawiarenka

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 68 / 36

   letnia kawiarenka z dużymi jasnymi parasolami powinna zacząć działać już teraz, jeszcze w czasie Euro,
   by turyści uciekający od strefy kibica w Rynku, mogli wypić dobrą kawę i zjeść lody w pięknym...rozwiń całość

   letnia kawiarenka z dużymi jasnymi parasolami powinna zacząć działać już teraz, jeszcze w czasie Euro,
   by turyści uciekający od strefy kibica w Rynku, mogli wypić dobrą kawę i zjeść lody w pięknym i spokojnym otoczeniu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a nie lepiej przeznaczyc teren pdo dweloperke? Tylu studentow czeka by nawiac

   wroclawianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 53

   ze swoich wiosek i malych miasteczek, kredycik na 30lat i apartament 50m2 jak znalazl dla takiego mlodego czlowieka, przytulmy uciekinierow a wiec apeluje o sprzedaz tej ruiny, tylu mlodych...rozwiń całość

   ze swoich wiosek i malych miasteczek, kredycik na 30lat i apartament 50m2 jak znalazl dla takiego mlodego czlowieka, przytulmy uciekinierow a wiec apeluje o sprzedaz tej ruiny, tylu mlodych zdolnych studentow chce razem z nami korkowac miasto oraz windowac ceny za luksusowe apartamenty.

   Blagam, nowe inwestycje sa motorem tego miasta. Bierzcie przyklad z prezydenta, uciekl z Mikstatu a dzis ma rezydencje pod miastem i hjundaja i30 (na kredyt!). zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bardzo ładnie

   eskel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 73 / 56

   Co raz piękniej sie robi we Wrocku :) I bardzo dobrze :) Świetny pomysł

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   teraz to wyglada świetnie

   Bob (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 96 / 63

   Aż miło popatrzeć ile pozytywnych zmian we Wrocławiu, już nie tylko Rynek i Ostrów Tumski, czy Pergola zachęcają do spacerów, ale teraz także Wzgórze Polskie czy Park Staromiejski. Odnowiono też...rozwiń całość

   Aż miło popatrzeć ile pozytywnych zmian we Wrocławiu, już nie tylko Rynek i Ostrów Tumski, czy Pergola zachęcają do spacerów, ale teraz także Wzgórze Polskie czy Park Staromiejski. Odnowiono też Plac Strzelecki i działają w Parku Staszica, widać jak dużo się robi, oby tylko szanować to co udało się wyremontować.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama