Ważne
  Kto nam przed Euro wywinął numer z małpami

  Kto nam przed Euro wywinął numer z małpami

  Janusz Michalczyk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Z ogrodu zoologicznego ktoś wyniósł parę dni temu siedem małp. Na szczęście, nie z wrocławskiego, lecz z opolskiego. Jednak było blisko. My też musimy uważać.
  Kto nam przed Euro wywinął numer z małpami
  Siódemka z Opola reprezentuje typ o nazwie tamaryna cesarska. Charakterystyczną cechą, która ma ścisły związek z drugim członem tej nazwy, są długie siwe wąsy. Dlaczego zginęły te a nie inne małpy i czy chodziło im o cesarski wąs - nie wiadomo, bo sprawców na razie nie ustalono. Skoro motywy postępku nie są jasne, otwiera się szerokie pole do spekulacji.

  W najbardziej czarnym scenariuszu zniknięcie małp zapowiada jakąś katastrofę. Miłośnicy kina pamiętają zapewne, że w amerykańskim filmie pt. "12 małp" grupka ekologów (Armia 12 Małp) uwolniła nie tylko małpy, ale w ogóle wszystkie zwierzęta, dzięki czemu znalazły się one na ulicach metropolii.
  Ten wariacki czyn wykorzystał jako zasłonę dymną szalony naukowiec, który niemal doprowadził do zagłady ludzkości, rozpowszechniając po całym globie śmiercionośnego wirusa. Gdyby z zoo skradziono 11 tamaryn, można by przypuszczać, że chodzi o jakąś akcję związaną z Euro 2012 (tylu piłkarzy z każdej drużyny wybiegnie na murawę).

  Niewykluczone, że liczba wyniesionych z klatki zwierząt jest przypadkowa i za kradzieżą stoją Rosjanie. Nie zdziwiłbym się, gdyby małpy odnalazły się 12 czerwca na czele pochodu, jaki zamierzają w naszej stolicy zorganizować fani Sbornej. Ubrane w czerwone koszulki z sierpem i młotem tamaryny stałyby się prawdziwym wyzwaniem dla organów państwa, które stoją na straży przepisów zakazujących propagowania symboli faszyzmu i komunizmu.

  Kto jest najsłynniejszym Polakiem noszącym siwe wąsy? Wiadomo, Lech Wałęsa. To nie przypadek, że czescy piłkarze przyjechali pociągiem do swojej bazy na Euro, czyli Wrocławia, a w tym samym czasie z czeskiej bezpieki wypłynął dokument, którym wymachują teraz osobnicy odczuwający nieodparty pociąg do bezkompromisowego demaskowania przywódcy Solidarności jako agenta Bolka. Jeśli nie dostrzegł on wczoraj, 4 czerwca - w rocznicę obalenia rządu Jana Olszewskiego, za płotem swojej posesji cesarskich trzymających napis "Stocznia im. Lenina", to tamaryny mogą równie dobrze pojawić się ostatniego dnia sierpnia - w rocznicę porozumienia z komunistyczną władzą.

  Na stronie internetowej jednego ze związkowych regionów roześmiany Lech wystąpił już w towarzystwie wieprzka, więc nikogo nie zaszokują małpy. Jeśli liczba małp ma znaczenie - jedna za każdy rok współpracy Bolka z SB (1970-76).

  Siedem. Siedem małp. My tu sobie świętujemy, goszcząc uczestników największej sportowej imprezy organizowanej nad Odrą, a ktoś być może próbuje nam po prostu przypomnieć, że mniej więcej siedem wieków temu Śląsk był czeski. Dobra, już nasi chłopcy 16 czerwca na boisku wybiją im z głowy małpie żarty (1+6=7).

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   haha

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 38

   bardzo fajny artykuł ośmieszający fanatyków i ideologów głoszących koniec świata czy katastrofę na bazie przypuszczeń i przypadków. a jeśli liczna uprowadzonych małp rzeczywiście ma jakieś...rozwiń całość

   bardzo fajny artykuł ośmieszający fanatyków i ideologów głoszących koniec świata czy katastrofę na bazie przypuszczeń i przypadków. a jeśli liczna uprowadzonych małp rzeczywiście ma jakieś znaczenie? w końcu 16 czerwiec a 1+6=7. A 7+1=8. A 8 czerwca się wszystko zaczyna. A wiecie że 2012.06.08= 2+0+1+2+6+8=19 a 9-1=8? 8 czerwca! hahazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Napisz to jeszcze raz!

   Wrocek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 24

   Ale o co chodzi Redaktorze? Napisz to jeszcze raz!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   zdziwiony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 26

   co to za g...o?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dealer

   Na głodzie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 48

   Powiedz mi człowieku gdzie kupujesz towar - bo to musi być straszny mózgotrzep??

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo