Siatkówka: I-ligowe aspiracje ekipy z Milicza

  Siatkówka: I-ligowe aspiracje ekipy z Milicza

  Paweł Witkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zawodnicy Krzysztofa Janczaka świętują awans do II ligi

  Zawodnicy Krzysztofa Janczaka świętują awans do II ligi ©ksmilicz.pl

  Dzięki Cuprum Lubin, które zdobyło wicemistrzostwo I ligi, znów zaczęto głośniej mówić o męskiej siatkówce na Dolnym Śląsku. W tym sezonie w województwie ma się pojawić kolejna siła. To KS Milicz, który jako beniaminek będzie walczył o awans do bezpośredniego zaplecza PlusLigi.
  Zawodnicy Krzysztofa Janczaka świętują awans do II ligi

  Zawodnicy Krzysztofa Janczaka świętują awans do II ligi ©ksmilicz.pl

  Ambitne plany zespołu olimpijczyka z Atlanty - Krzysztofa Janczaka to efekt wsparcia ze strony nowego sponsora, który ma zabezpieczyć budżet klubu opiewający na kilkaset tysięcy złotych. - Cel na nadchodzący sezon to przynajmniej pierwsza czwórka II ligi, czyli dotarcie do fazy play-off - mówi prezes klubu Henryk Lech.

  Budżet KS-u na nadchodzący sezon ma wynosić blisko 650 tys. zł. Nieco niższą kwotą dysponowało Cuprum w sezonie, gdy wywalczyło sobie miejsce w I lidze. Taka suma może pozwolić na sprowadzenie zawodników, z którymi w składzie można już realnie myśleć o awansie.

  - Zamierzamy wzmocnić zespół przynajmniej 3-4 bardzo dobrymi I-ligowcami. Prowadzimy już pewne rozmowy, niektórzy z tych graczy mają nawet na koncie występy w PlusLidze. Planujemy też zorganizować testy. Chcielibyśmy zamknąć skład w połowie czerwca - mówi wiceprezes KS-u Mirosław Wachowiak.

  Dzięki namowom trenera Janczaka w klubie ma pojawić się m.in. występujący ostatnio w 4. ekipie I ligi, Siatkarzu Wieluń - Jarosław Lech. To 28-letni atakujący (197 cm). Jest synem prezesa, nie łatwiej negocjacje było prowadzić ojcu? - Oczywiście, nieco pomogłem przy rozmowach, jednak decydujące znaczenie miały słowa trenera - uśmiecha się szef klubu. W kręgu zainteresowań ekipy Janczaka są ponadto zawodnicy m.in. z Gorzowa i Piły.

  To nie koniec zmian w drużynie. Klub wesprze też sąsiednia gmina - Krośnice. Dzięki tej współpracy "domowe" spotkania KS-u będą rozgrywane na zmianę w Miliczu oraz właśnie w Krośnicach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama