Jak kulturalnie spędzić Euro 2012?

  Jak kulturalnie spędzić Euro 2012?

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Atrakcje w dolnośląskich muzeach, kinach i teatrach na czas mistrzostw.
  praca Zdzisława Sosnowskiego

  praca Zdzisława Sosnowskiego ©Piotr Warczak

  Wrocław
  - Wystawa "Goalkeeper vs. Robokeeper" Zdzisława Sosnowskiego, Muzeum Narodowe (czynna do 8 lipca, pl. Powstańców Warszawy 5). Artysta fotografował się w latach 70. na tle bramki i z piłką, ubrany jak cele-bryta, z cygarem w ustach i otoczony modelkami. Niedawno konceptualista wrócił do pomysłu sprzed 40 i przy pomocy obróbki cyfrowej stworzył prace z piłką nożną w roli głównej. A wszystko to z dużą dawką poczucia humoru.

  - Wystawa "Only a Game?" w Muzeum Współczesnym Wrocław (czynna do 1 lipca, pl. Strzegomski 2a). Na ekspozycji można oglądać po-nad sto przedmiotów związanych z futbolem. W tym trykoty z autografami m.in. Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, rękawicę bramkarza Pepe Reiny, a także pamiątki i nagrania wideo ze słynnych meczów piłki nożnej.

  - Specjalny pokaz spektaklu "Tęczowa Trybuna 2012" w Teatrze Polskim (bilety: 30-40 zł, 6 czerwca, godz. 16, Scena na Świebodzkim, plac Orląt Lwowskich 20c, przedstawienie z angielskimi napisami). Wielokrotnie nagradzane przedstawienie Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki zainspirowało zainspirowała inicjatywa Pierwszego Gejowskiego Fanklu-bu Polskiej Reprezentacji Narodowej w Piłce Nożnej, który domaga się wydzielenia dla nich części trybuny na stadionach podczas Euro 2012.

  - Artystyczna Strefa Kibica w Ogrodzie Barokowym przy Ossolineum (czynna do 15 lipca, ul. Szewska 37). Wystawa "Sport w grafice" obejmuje rysunki polskich grafików działających w XX wieku, przedstawiające piłkę nożną w różnych aspektach. Prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Książąt Lubomirskich.

  - Ekspozycja "Wrocław - dwa stadiony" w Archiwum Państwowym (czynna do 15 września, ul. Pomorska 2). Na wystawie można oglądać zdjecia i archiwalia dotyczące historii wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego. Drugą część ekspozycji tworzą materiały ilustrujące proces budowy i pierwszy okres funkcjonowania no-wego Stadionu Miejskiego na wrocławskich Pilczycach.

  Legnica
  - "Drużyna piłkarska" w Teatrze im. Modrzejewskiej (akcja obejmuje wszystkie sceny teatru).
  Promocyjne ceny spektakli legnickiego teatru do marca 2013 r. W kasach można kupić specjalne karty z podobiznami aktorów i pracowników instytucji przebranych za piłkarzy. Osoby, które uzbierają 10 takich kart (można ją dostać wraz z biletem na przedstawienie), wejdą na każdy spektakl za złotówkę.

  Wałbrzych
  -"Najwspaniajsze chwile w historii futbolu" w Bibliotece pod Arkadami (wstęp wolny, 5 i 19 czerwca , godz. 16, Rynek 9).
  Zobaczymy najlepsze gole świata, mecze i historyczne rzuty wolne… I poznamy bliżej bohaterów współczesnej piłki nożnej, a także historię wszystkich dotychczasowych 17 mistrzostw świata w Piłce Nożnej.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Artystyczna strefa kibica w Ossolineum

   A. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 43

   Wystawa "sport w sztuce" w Ogrodzie Barokowym przy Ossolineum od 5 czerwca do 15 lipca

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama