Sport

    Ekstraklasa 2012/2013: Na inaugurację Śląsk zagra w Łodzi....

    Ekstraklasa 2012/2013: Na inaugurację Śląsk zagra w Łodzi. Zagłębie sprawdzi Tarasiewicza

    PK

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    W sezonie 2011/2012 we Wrocławiu Śląsk przegrał z Widzewem 1:2. W Łodzi był remis 2:2

    W sezonie 2011/2012 we Wrocławiu Śląsk przegrał z Widzewem 1:2. W Łodzi był remis 2:2 ©Janusz Wójtowicz

    Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA ogłosił terminarz na sezon 2012/2013. Śląsk powinien być chyba zadowolony.
    W sezonie 2011/2012 we Wrocławiu Śląsk przegrał z Widzewem 1:2. W Łodzi był remis 2:2

    W sezonie 2011/2012 we Wrocławiu Śląsk przegrał z Widzewem 1:2. W Łodzi był remis 2:2 ©Janusz Wójtowicz

    Tak jak w poprzednim sezonie, w nowym mecze również rozgrywane będę od piątku do poniedziałku. Wyjątek będzie stanowiła 20. kolejka (Święta Wielkanocne). W terminarzu wykorzystano dwadzieścia dziewięć weekendów i jeden termin w środku tygodnia (29. kolejka).

    Na dzień dobry Śląsk zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. W drugiej kolejce wrocławianie ugoszczą na Pilczycach Koronę Kielce, a w kolejnych ich rywalami będą Ruch Chorzów (wyjazd), Podbeskidzie Bielsko-Biała (wyjazd) i PGE GKS Bełchatów (dom).
    W obliczu zawieszenia przez Komisję Ligi sześciu piłkarzy WKS-u na pięć pierwszych meczów, układ gier wydaje się korzystny. Poza Ruchem pozostałe drużyny są jak najbardziej w zasięgiu podopiecznych trenera Oresta Lenczyka. Nawet bez Sebastiana Mili, baci Gikiewiczów, Mariusza Pawelca, Dalibora Stevanovicia i Patrika Mraza.

    Dodajmym, że wspomniana szóstka odwołała się od kar nałożonych za obraźliwe przyśpiewki pod adresem Legii Warszawa, ale Związkowy Trybunał Piłkarski PZPN zajmie się ich sprawą najwcześniej w lipcu. A propos Legii, to jej mecze ze Śląskiem odbędą się w 15. i 30. kolejce sezonu, a więc na zakończenie rund jesiennej i wiosennej.

    Zagłębie? W dwóch pierwszych kolejkach Miedziowi sprawdzą formę beniaminków. Najpierw Pogoni Szczecin prowadzonej przez trenera Ryszarda Tarasiewicza, a następnie Piasta Gliwice.

    Dolnośląskie derby odbędą się między 26 a 29 października (we Wrocławiu) oraz między 26 a 29 kwietnia (w Lubinie).

    Terminarz T-Mobile Ekstraklasy w sezonie 2012/2013

    1. kolejka - 18 sierpnia

    Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin
    Piast Gliwice - Górnik Zabrze
    Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa
    Wisła Kraków - PGE GKS Bełchatów
    Lech Poznań - Ruch Chorzów
    Widzew Łódź - Śląsk Wrocław
    Legia Warszawa - Korona Kielce
    Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała

    2. kolejka - 25 sierpnia

    Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk
    Widzew Łódź - Ruch Chorzów
    Śląsk Wrocław - Korona Kielce
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków
    PGE GKS Bełchatów - Legia Warszawa
    Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
    Polonia Warszawa - Lech Poznań
    KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice

    3. kolejka - 1 września

    Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
    Korona Kielce - Lechia Gdańsk
    Wisła Kraków - Polonia Warszawa
    Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin
    Lech Poznań - Górnik Zabrze
    Widzew Łódź - PGE GKS Bełchatów
    Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

    4. kolejka - 15 września

    Pogoń Szczecin - Wisła Kraków
    Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
    Ruch Chorzów - Korona Kielce
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław
    PGE GKS Bełchatów - Lech Poznań
    Górnik Zabrze - Legia Warszawa
    Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok
    KGHM Zagłębie Lubin - Widzew Łódź

    5. kolejka - 22 września

    Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
    Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
    Lech Poznań - Pogoń Szczecin
    Widzew Łódź - Górnik Zabrze
    Legia Warszawa - Polonia Warszawa
    Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów
    Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin
    Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała

    6. kolejka - 29 września

    Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
    Piast Gliwice - Wisła Kraków
    Lechia Gdańsk - Lech Poznań
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów
    PGE GKS Bełchatów - Korona Kielce
    Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
    Polonia Warszawa - Widzew Łódź
    KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

    7 .kolejka - 6 października

    Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
    Lech Poznań - Piast Gliwice
    Widzew Łódź - Pogoń Szczecin
    Legia Warszawa - Wisła Kraków
    Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa
    Ruch Chorzów - PGE GKS Bełchatów
    Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze

    8. kolejka - 20 października

    Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
    Piast Gliwice - Widzew Łódź
    Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
    Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok
    PGE GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Górnik Zabrze - Korona Kielce
    Polonia Warszawa - Ruch Chorzów
    KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań

    9. kolejka - 27 października

    Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
    Widzew Łódź - Wisła Kraków
    Legia Warszawa - Piast Gliwice
    Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin
    Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
    Korona Kielce - Pogoń Szczecin
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk
    PGE GKS Bełchatów - Polonia Warszawa

    10. kolejka - 3 listopada

    Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
    Piast Gliwice - Ruch Chorzów
    Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
    Wisła Kraków - Lech Poznań
    Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź
    Górnik Zabrze - PGE GKS Bełchatów
    Polonia Warszawa - Korona Kielce
    KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała

    11. kolejka - 10 listopada

    Widzew Łódź - Lech Poznań
    Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
    Śląsk Wrocław - Piast Gliwice
    Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk
    Korona Kielce - Wisła Kraków
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa
    PGE GKS Bełchatów - Pogoń Szczecin
    Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin

    12. kolejka - 17 listopada

    Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów
    Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Lechia Gdańsk - Widzew Łódź
    Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
    Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
    Lech Poznań - Legia Warszawa
    Polonia Warszawa - Górnik Zabrze
    KGHM Zagłębie Lubin - PGE GKS Bełchatów

    13. kolejka - 24 listopada

    Legia Warszawa - Widzew Łódź
    Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok
    Ruch Chorzów - Wisła Kraków
    Korona Kielce - Piast Gliwice
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań
    PGE GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk
    Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
    Polonia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin

    14. kolejka - 1 grudnia

    Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Piast Gliwice - Polonia Warszawa
    Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin
    Wisła Kraków - Górnik Zabrze
    Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów
    Lech Poznań - Śląsk Wrocław
    Widzew Łódź - Korona Kielce
    Legia Warszawa - Ruch Chorzów

    15. kolejka - 8 grudnia

    Śląsk Wrocław - Legia Warszawa
    Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok
    Korona Kielce - Lech Poznań
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź
    PGE GKS Bełchatów - Piast Gliwice
    Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
    Polonia Warszawa - Pogoń Szczecin
    KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

    16. kolejka - 23 lutego

    KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
    Górnik Zabrze - Piast Gliwice
    Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk
    PGE GKS Bełchatów - Wisła Kraków
    Ruch Chorzów - Lech Poznań
    Śląsk Wrocław - Widzew Łódź
    Korona Kielce - Legia Warszawa
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok

    17. kolejka - 2 marca

    Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
    Ruch Chorzów - Widzew Łódź
    Korona Kielce - Śląsk Wrocław
    Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Legia Warszawa - PGE GKS Bełchatów
    Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
    Lech Poznań - Polonia Warszawa
    Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin

    18. kolejka - 9 marca

    Pogoń Szczecin - Piast Gliwice
    Lechia Gdańsk - Korona Kielce
    Polonia Warszawa - Wisła Kraków
    KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
    Górnik Zabrze - Lech Poznań
    PGE GKS Bełchatów - Widzew Łódź
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa
    Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław

    19. kolejka - 16 marca

    Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
    Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
    Korona Kielce - Ruch Chorzów
    Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów
    Legia Warszawa - Górnik Zabrze
    Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa
    Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin

    20. kolejka - 30 marca

    Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
    Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
    Pogoń Szczecin - Lech Poznań
    Górnik Zabrze - Widzew Łódź
    Polonia Warszawa - Legia Warszawa
    PGE GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław
    KGHM Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce

    21. kolejka - 6 kwietnia

    Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
    Wisła Kraków - Piast Gliwice
    Lech Poznań - Lechia Gdańsk
    Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Korona Kielce - PGE GKS Bełchatów
    Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
    Widzew Łódź - Polonia Warszawa
    Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin

    22. kolejka - 13 kwietnia

    Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
    Piast Gliwice - Lech Poznań
    Pogoń Szczecin - Widzew Łódź
    Wisła Kraków - Legia Warszawa
    Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław
    PGE GKS Bełchatów - Ruch Chorzów
    KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce
    Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała

    23. kolejka - 20 kwietnia

    Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
    Widzew Łódź - Piast Gliwice
    Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk
    Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - PGE GKS Bełchatów
    Korona Kielce - Górnik Zabrze
    Ruch Chorzów - Polonia Warszawa
    Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin

    24. kolejka - 27 kwietnia

    Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
    Wisła Kraków - Widzew Łódź
    Piast Gliwice - Legia Warszawa
    KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
    Górnik Zabrze - Ruch Chorzów
    Pogoń Szczecin - Korona Kielce
    Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Polonia Warszawa - PGE GKS Bełchatów

    25. kolejka - 4 maja

    Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin
    Ruch Chorzów - Piast Gliwice
    Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
    Lech Poznań - Wisła Kraków
    Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok
    PGE GKS Bełchatów - Górnik Zabrze
    Korona Kielce - Polonia Warszawa
    Podbeskidzie Bielsko Biała - KGHM Zagłębie Lubin

    26. kolejka - 11 maja

    Lech Poznań - Widzew Łódź
    Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
    Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
    Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów
    Wisła Kraków - Korona Kielce
    Polonia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Pogoń Szczecin - PGE GKS Bełchatów
    KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

    27. kolejka - 18 maja

    Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice
    Widzew Łódź - Lechia Gdańsk
    Śląsk Wrocław - Wisła Kraków
    Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
    Legia Warszawa - Lech Poznań
    Górnik Zabrze - Polonia Warszawa
    PGE GKS Bełchatów - KGHM Zagłębie Lubin

    28. kolejka - 26 maja

    Widzew Łódź - Legia Warszawa
    Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
    Wisła Kraków - Ruch Chorzów
    Piast Gliwice - Korona Kielce
    Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Lechia Gdańsk - PGE GKS Bełchatów
    Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
    KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa

    29. kolejka - 29 maja

    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin
    Polonia Warszawa - Piast Gliwice
    KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
    Górnik Zabrze - Wisła Kraków
    PGE GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok
    Śląsk Wrocław - Lech Poznań
    Korona Kielce - Widzew Łódź
    Ruch Chorzów - Legia Warszawa

    30. kolejka - 1 czerwca

    Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
    Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów
    Lech Poznań - Korona Kielce
    Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała
    Piast Gliwice PGE GKS Bełchatów
    Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
    Pogoń Szczecin - Polonia Warszawa
    Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin

    Czytaj także

      Komentarze (3)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Rolik [*]

      Michuu (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 69 / 84

      Rolik [*] pamiętamy o tobie i dla Ciebie wygramy ten mecz nie tylko na boisku ale też na trybunach . Oglądaj nas z góry...

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Wierszyk dla Dutkiewicza za treningi w Opolu!

      Wrocławiak (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 71 / 74

      Wierszyk dla prezydenta Wrocławia:

      Dutkiewiczu zły
      Na pohybel ci
      Mordujesz żużel w naszym mieście
      Diabelski plan to iście

      Skazując na mierną piłeczkę
      Sam robisz sobie kuku
      W...rozwiń całość

      Wierszyk dla prezydenta Wrocławia:

      Dutkiewiczu zły
      Na pohybel ci
      Mordujesz żużel w naszym mieście
      Diabelski plan to iście

      Skazując na mierną piłeczkę
      Sam robisz sobie kuku
      W nastepnych wyborach dostaniesz w pupeczkę
      I wyladujesz na bruku!
      zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Cos w tym jest, że Legii nie lubią w całej Polsce, a nie .......

      czechna (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 73 / 65

      tylko we Wrocławiu. Tak jest od wielu lat i żadnymi karami tego się nie zmieni. Teraz daje się wrocławskim kibicom argument do ręki.

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać