Ważne
  250 samolotów i 10 tys. kibiców przyleci na Euro

  250 samolotów i 10 tys. kibiców przyleci na Euro

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  250 samolotów i 10 tys. kibiców przyleci na Euro

  ©fot. Tomasz Hołod

  Ponad 10 tysięcy osób przyleci na wrocławskie lotnisko przy okazji Euro 2012. Najwięcej będzie gości z Rosji. Ale są też zgłoszone loty z Grecji. A greckich kibiców - z powodu kryzysu w tym kraju - mało kto się we Wrocławiu spodziewał.
  250 samolotów i 10 tys. kibiców przyleci na Euro

  ©fot. Tomasz Hołod

  Jak się dowiedzieliśmy, cały czas napływają nowe zgłoszenia. Do piątku wrocławski Port Lotniczy otrzymał informacje o 250 samolotach, jakie przylecą do Wrocławia w dniach rozgrywania meczów Euro 2012.

  Ponad połowa z tych samolotów będzie z kibicami z Rosji. Wśród nich jest sporo małych prywatnych maszyn z bardzo bogatymi pasażerami. Będą też tradycyjne samoloty pasażerskie. Wśród nich Boeing 757.
  Duża maszyna przystosowana do lotów w dalekie trasy. Na przykład przez Atlantyk. Przywiezie do Wrocławia przeszło dwustu rosyjskich kibiców. Będzie to jeden z większych samolotów pasażerskich, jakie lądowały na wrocławskim lotnisku. I największy, jaki przyleci przy okazji Euro 2012.

  Na drugim miejscu w liczbie 250 specjalnych lotów do Wrocławia są Grecy. Najmniej - co oczywiste - jest zgłoszeń z Czech. Nasi południowi sąsiedzi - z racji bliskości i dobrych połączeń - wybrali samochody, autobusy i pociągi. Port lotniczy może w ciągu godziny obsłużyć dwa tysiące wylatujących i dwa tysiące przylatujących pasażerów. Gdyby liczba lądujących samolotów i odprawianych na terminalu pasażerów była zbyt duża, wykorzystany zostać może stary terminal. W pierwszej kolejności będą w nim obsługiwane małe, prywatne samoloty. Kilku- lub kilkunastoosobowe. Z najbogatszymi kibicami.

  Przypomnijmy, że od poniedziałku przywracana jest kontrola graniczna na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Dotyczy to również wrocławskiego portu lotniczego. Straż graniczna może przeprowadzać kontrole wybranych osób przylatujących samolotami z innych państw strefy Schengen.

  W specjalny sposób traktowani będą oficjalni goście Europejskiej Federacji Piłkarskiej. Zgodnie z wymogami UEFA, która przygotowała standardy obsługi swoich najważniejszych gości.

  Najbardziej ekskluzywną obsługę będą miały władze UEFA. Mają być traktowane jak głowy państw. Wysiadają z samolotu wprost do specjalnej limuzyny, która zawozi ich do hotelu.

  Dla piłkarzy, sędziów i sponsorów UEFA Euro 2012 Port Lotniczy też ma luksusowe limuzyny. Trafią do ekskluzywnie i komfortowo wyposażonego saloniku VIP.

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Glupota nie ma konca...

   IGLICA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 21

   Czlonkowie UEFA beda traktowani jak glowy panstwa - ktos chyba spad z Marsa. Wedlug jakiego prawa UEFA wyznacza jak ich czlonkowie maja byc traktowani - a gdzie jest UE ktora na wszystko ma...rozwiń całość

   Czlonkowie UEFA beda traktowani jak glowy panstwa - ktos chyba spad z Marsa. Wedlug jakiego prawa UEFA wyznacza jak ich czlonkowie maja byc traktowani - a gdzie jest UE ktora na wszystko ma przepis? Czlonkowie UEFA jak nie sa z krajow Schengen powinni byc poddawani takim samym kontrolom jak inni obywatele tych krajow.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   2 tys samolotów w godzinę ?

   P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 12

   "Port lotniczy może w ciągu godziny obsłużyć dwa tysiące wylatujących i dwa tysiące przylatujących pasażerów" - powinno być chyba w ciągu doby :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale kretyńki tekst.

   Nie kibicuję. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 22

   Szkoda komentować, odwołano 27 pociągów z Rosji i to jet to.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To całe Euro 2012, to cyrk organizowany za nasze epiniądze pod dyktando organizacji mafijnej

   opjh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 66 / 35

   Zwanej UEFA. Aż człowiekowi niedobrze się robi jak na to wszystko patrzy, słucha i czyta. Jak można było być tak głupim, żeby wpuścić tutaj tą mafię, podporządkować się jej i lizać jej d..pę i to...rozwiń całość

   Zwanej UEFA. Aż człowiekowi niedobrze się robi jak na to wszystko patrzy, słucha i czyta. Jak można było być tak głupim, żeby wpuścić tutaj tą mafię, podporządkować się jej i lizać jej d..pę i to jeszcze za nasze ciężko zarobione podatki. Powinniśmy wszyscy się zjednoczyć i zbojkotować ten mafijny cyrk za nasze pieniądze. Członkowie tej mafii będą się pławić w luksusach, urządzać sobie bunga bunga, a za wszystko zapłacimy my, zwykli obywatele, których ta mafia UEFA uważa za coś gorszego, zwykłą hołotę, co udowadnia na każdym kroku. Specjalne, wydzielone części lotniska, specjalne wydzielone drogi, specjalne wydzielone sektory na stadionie. No przecież nie będą się ocierać o taką "hołotę" jak my. "Frajerowata Hołota" ma tylko to wszystko sfinansować. Niedobrze się czowiekowi od tego wszystkiego robi. :/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiecej profesjonalizmu w tym co sie robi

   aussie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 37

   "Port lotniczy może w ciągu GODZINY obsłużyć dwa tysiące wylatujących i dwa tysiące przylatujących pasażerów" - przecież to kosmiczna bzdura! Może na Heathrow na wszystkich terminalach to tak...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Upssss sorry panie Rybak

   aussie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 57

   ...muszę potrenować czytanie ze zrozumieniem :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pieprzę ten cyrk

   Kibic Śląska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 26

   UEFA=MAFIA

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pieprzę ten cyrk

   Kibic Śląska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 28

   UEFA=MAFIA

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo