Uczyli się, jak występować na scenie [ZDJĘCIA]

  Uczyli się, jak występować na scenie [ZDJĘCIA]

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Uczyli się, jak występować na scenie [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii
  W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się tygodniowy Letni Kurs Aktorski, który poprowadziła głogowska aktorka Aleksandra Leosz
  Miłośnicy kina i aktorstwa mieli w tym tygodniu okazję, by spróbować swoich sił na scenie.

  Na pomysł organizacji zajęć w Miejskim Ośrodku Kultury wpadła Aleksandra Leosz, głogowianka, będąca absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

  - Kiedy dorastałam w Głogowie, nie było zajęć dla osób chcących rozwijać swoje aktorskie pasje - mówi Aleksandra Leosz. - Przez ostatnie lata grałam zarówno w filmie, teatrze, serialu jak i reklamie.
  Pomyślałam więc, że fajnie byłoby zorganizować zajęcia, na których mogłabym pokazać młodzieży na czym polega poszczególny rodzaj aktorstwa oraz jak dobrze przygotować się do castingu - kontynuuje.

  Na zajęciach uczestnicy odgrywali aranżowane scenki. Każdego dnia zapoznawali się z innym typem aktorskiego fachu. Były więc zajęcia teatralne, filmowe, serialowe i dotyczące reklamy.

  Jednym z uczestników warsztatów był pan Arkadiusz. - Przyjechałem tu, ponieważ prowadzę w Nielubi "Grupę Młodych Miłośników Filmu i Aktorstwa". Jestem z częścią moich podopiecznych. Chcemy wzbogacić nasz warsztat i zdobyć nowe doświadczenia - mówi. - Jako prowadzący grupę, chcę też podpatrzeć bardziej doświadczoną prowadzącą, żebym później mógłbym urozmaicić swoje zajęcia - dodaje.

  W zajęciach uczestniczył również Dawid, który zdobył już pewne doświadczenie przed kamerami. - Grałem jako statysta w serialu "Pierwsza Miłość". Początkowo miała to być tylko zabawa i nadal jest, ale postanowiłem nauczyć się czegoś od osoby ze znacznie większym doświadczeniem niż moje - zdradza.

  Najmłodszą uczestniczką kursu była Martyna, która jak twierdzi, wzięła udział w warsztatach przede wszystkim, żeby nabrać pewności i nie bać się grać na scenie.

  Dla chętnych spróbowania swoich sił na scenie mamy dobrą informację. Już od września, także w Miejskim Ośrodku Kultury, Aleksandra Leosz poprowadzi cotygodniowe warsztaty filmowo - teatralne.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama