Miasto moje, trochę się o Ciebie boję [FELIETON]

  Miasto moje, trochę się o Ciebie boję [FELIETON]

  Karolina Goździk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Miasto moje, trochę się o Ciebie boję [FELIETON]
  Do Głogowa zawsze wracam z ogromnym uśmiechem na twarzy. Każdy „stuk-stuk” jadącego z Wrocławia pociągu (jadącego z jakże „zawrotną” prędkością!) przybliża mnie do domu. Do mojej oazy spokoju. Bo takie właśnie to moje miasto jest. Spokojne, ciche, nocą jakby zupełnie nieżywe… Na swój sposób je kocham, dlatego tak bardzo boję się, że pewnego dnia moje miasto nie obudzi się z nocnego snu i już na zawsze pozostanie martwe.
  Miasto moje, trochę się o Ciebie boję [FELIETON]
  Oczami dziecka. Kiedy byłam dzieckiem, Głogów wydawał się metropolią. Tak wiele działo się w tym mieście! Dużo warsztatów, zajęć dodatkowych, kół zainteresowań, wycieczek i spacerów. Nie sposób było się nudzić. Jednak z każdym kolejnym rokiem zauważałam, że wcale tak wiele się tu nie dzieje. W miarę tego jak dorastałam, moje miasto oferowało mi coraz mniej. Wstyd to przyznać, ale mój Głogów stał się straszliwym nudziarzem. A jak wiemy, z nudziarzami nikt nie chce przebywać. Dlatego boję się o jego przyszłość. Boję się, że mimo ogromnej sympatii i tego, że miasto to daje mi odpocząć od gwaru metropolii, w której przebywam na co dzień, ja też pewnego dnia stwierdzę, że do tego zgorzknialca nie warto wracać. Nawet na chwilę.

  Ratuj się kto może czyli masowa ucieczka młodzieży z Głogowa. Ja też należę do tej czmychającej masy. Niestety, ale w Głogowie można spotkać coraz mniej młodych ludzi. Większość absolwentów szkół średnich wybiera studia w innym mieście. A czy po studiach wracają do swojego miasta? Zazwyczaj nie. Bo większe miasta oferują znacznie więcej. Bo tam więcej się dzieje. Bo tam można spotkać więcej ludzi. Bo szersze perspektywy. Bo łatwiej dostać pracę. Bo… Każdy znajdzie swoje własne „bo”.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama