Reprezentacja Czech we Wrocławiu (ZDJĘCIA)

  Reprezentacja Czech we Wrocławiu (ZDJĘCIA)

  Marcin Rybak, Marcin Torz, fot. Janusz Wójtowicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Reprezentacja Czech we Wrocławiu (ZDJĘCIA)
  1/34
  przejdź do galerii

  ©Janusz Wójtowicz

  Po godzinie 10.30 na stadionie przy Oporowskiej rozpoczął pierwszy trening Czechów we Wrocławiu. Ich popisy oglądało ok. 4 tys. kibiców, wśród których dominowały dzieci z wrocławskich szkół. Na trybunie był też były prezes PZPN Michał Listkiewicz.
  W niedzielę o 17.48 specjalny, wymalowany w czeskich barwach, pociąg na Euro wjechał na peron pierwszy wrocławskiego dworca. W środku była cała piłkarska reprezentacja Czech. Naszych południowych sąsiadów miał przywitać Rafał Dutkiewicz, ale się rozchorował i zastąpił go wiceprezydent - Michał Janicki. PZPN reprezentował na dworcu Wrocław Główny - Michał Listkiewicz.

  Relacja na żywo  Poniedziałek 4 czerwca

  12.45
  Trener reprezentacji Czech Michal Bilek był zadowolony z warunków, panujących na stadionie przy ul. Oporowskiej. Chwalił naszą murawę.

  11.10
  Czesi podzielili się na dwie grupy i rozgrywają między sobą mecz. Kibice oklaskują ich popisy. Na trybunach z pewnością nie ma zapowiadanej 5-tysięcznej grupy. Może być jednak ok. 4 tys. kibiców.

  10.35
  W loży VIP siedzi były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

  10.30
  Czesi rozpoczęli trening. Najpierw bawili się piłkami, teraz truchtają przed trybuną, na której siedzą najmłodsi kibice. Najwięcej braw zebrał Tomas Rosicky, kapitan reprezentacji, który wybiegł na murawę jako ostatni.

  9.55 - Kibice czekają na czeskich piłkarzy na stadionie przy Oporowskiej, gdzie rozpocznie się wkrótce trening. Tłumów na razie nie ma. Nie ma też czeskiej reprezentacji, która dopiero przyjedzie na stadion.

  Niedziela 3 czerwca

  20.00 - Wszystko wskazuje na to, że czescy piłkarze już nigdzie się dziś nie wybierają. Choć nieoficjalnie mówiono o ewentualnym spacerze po Rynku, dziś nie wchodzi on raczej w grę, m.in. ze względu na kiepską pogodę. Poza tym Czechów czeka już jutro trening na stadionie przy ul. Oporowskiej. Początek treningu o godzinie 10.30. Będziemy dla Was relacjonować pobyt Czechów we Wrocławiu. Za dziś już dziękujemy.

  19.20 - Czescy piłkarze na parterze hotelu Monopol uczestniczą w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Robią sobie zdjęcia w strojach meczowych na białym tle. Tłum gapiów (około 50 osób) z nosami przyciśniętymi do szyby obserwuje piłkarzy przez okna Monopolu.

  18.30 - Do dziennikarzy zgromadzonych pod hotelem Monopol wyszedł trener czeskiej reprezentacji Michal Bilek. Powiedział, że teraz największym zmartwieniem jest kontuzja Tomasa Rosicky'ego i ma nadzieje, że jego piłkarz wyzdrowieje do meczu z Rosją. Przyznał, że głównym celem jest wyjście z grupy. Nasz reporter Marcin Torz, zdążył go jeszcze zapytać o pierwsze wrażenia z Wrocławia. - Byłem w waszym mieście już kilka razy wcześniej - przyznał Bilek. - Dziś jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ciepłym i uroczystym przyjęciem. Nie spodziewałem się, że zaraz po przyjeździe będą nas witać kibice - dodał.

  18.22 - Czescy piłkarze nie przyjechali z pustymi rękami. Gospodarzowi miasta, czyli w tym wypadku Michałowi Janickiemu (wcześniej pisaliśmy, że Rafał Dutkiewicz jest przeziębiony) wręczyli koszulkę czeskiej reprezentacji z autografami wszystkich zawodników. - Przeznaczę ją na licytację przy nadarzającej się okazji - zapewnił nas Michał Janicki.

  18.06 - Autobus z piłkarzami czeskimi podjechał już pod hotel Monopol - pod samo wejście. Zawodnicy weszli prosto z auta do hotelu. Rozdali kilka uśmiechów zgromadzonej grupie około 50 osób, nie rozdawali autografów. Wszystko trwało może 30 sekund. Teraz Czesi meldują się w hotelu, a niewielka grupka kibiców właśnie się rozchodzi.

  17.55 - Piłkarze czescy są w znakomitych nastrojach. Na dworcu piłkarze czescy nieśli w rękach pluszowe maskotki - Pata i Mata - bohaterów popularnej kreskówki "Sąsiedzi". Postanowili, że pójdą do dalej położonego zejścia do tunelu, tak by przejść i zaprezentować się jeszcze przed zgromadzonymi ludźmi.

  17.53 - Piłkarzy i działaczy czeskich stojących już na peronie przywitała w języku czeskim pani zapowiadająca pociągi przez megafon. Piłkarzom życzyła szczęścia i miłego pobytu we Wrocławiu. Miły gest ze strony PKP. Młodzież zgromadzona na peronie krzyczała na powitanie: Czesi "do toho" - to okrzyk zagrzewający Czechów do boju.

  17.50 - Czeski "Pociąg na Euro" już stoi przy peronie pierwszym wrocławskiego dworca. Wjechał o godzinie 17.48. Piłkarze wysiedli z pierwszego wagonu za lokomotywą wprost na niewielki czerwony dywan rozwinięty na peronie.

  17.47 - Nasz reporter spod hotelu Monopol donosi, że zamknięto już ul. Modrzejewskiej nie tylko dla aut, ale także dla pieszych. Nie ma też wejścia, ani wyjścia z samego hotelu. W tym miejscu na Czechów nie czekają tłumy. Najwięcej jest przedstawicieli mediów.

  17.45 - Na Dworcu Głównym już zapowiedziano wjazd "pociągu specjalnego". Spikerka wytłumaczyła, że przyjedzie nim czeska reprezentacja

  17.40 - Nasz reporter informuje, że na peronie pierwszym jest już około 150 - 200 osób. Cześć peronu jest odgrodzona barierkami, tak by czescy reprezentanci mogli w ogóle wysiąść z wagonów. A co to będą za wagony?
  Oto krótki opis:
  23 piłkarzy zajęło miejsca w bezprzedziałowym wagonie 1. klasy, pomalowanym w motywy nawiązujące do Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Ich podróż do Wrocławia trwała 7 godzin. Oprócz zwykłych foteli, do dyspozycji mieli wagon restauracyjny, salonkę oraz wagon sypialny. Na końcu składu doczepiono wagon bagażowy, którym - wraz z rzeczami piłkarzy - jedzie ochrona pociągu.

  Lokomotywa, pomalowana w czeskie barwy i symbole narodowe nawiązujące do Euro 2012, to najnowsza jednostka serii 380, produkowana przez pilzneńskie zakłady maszynowe Skoda. Na trasie jest w stanie osiągnąć prędkość 200 kilometrów na godzinę.
  A wygląda mniej więcej tak:


  17.30 - Pociągu, który ma przywieźć czeskich reprezentantów nie ma na razie wyświetlonego na żadnym rozkładzie... Ale wszyscy czekają w napięciu. Zamiast prezydenta Rafała Dutkiewicza jest wiceprezydent Michał Janicki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Rafał Dutkiewicz się przeziębił

  17.00 - Na dworcu jest już grupa kilkudziesięciu młodych piłkarzy Orlików ze Śląska Wrocław oraz piłkarek z Uczniowskiego Klubu Sportowego z Bielawy. To zwycięzcy turnieju "Z podwórka na stadion" - będą mieli okazję osobiście przywitać czeską reprezentację i wziąć autografy od piłkarzy.

  16.45 - Na trasie z Dworca Głównego do hotelu Monopol nie ma żadnych flag, ani innych znaków, które wskazywałyby na to, że we Wrocławiu rozpoczynają się za chwilę mistrzostwa.

  16.30 - Pod hotelem Monopol zamknięto dla kierowców ulicę Modrzejewskiej


  Dlaczego Czesi wybrali pociąg, jako środek lokomocji? - Gracze i trenerzy powiedzieli, że zamiast czekać na lotnisku, gdzie w czasie kontroli rozbieraliby nas do naga, pojedziemy pociągiem. Będą mieć maksymalny komfort - tłumaczył dziennikarzom przed odjazdem kadry z Pragi Miroslav Pelta, szef Związku Piłki Nożnej Republiki Czeskiej (FACR).

  Czy Wrocław jest już gotowy na przyjęcie czeskich gwiazd? Nasz reporter informuje, że na trasie z Dworca Głównego do hotelu Monopol nie ma ani jednej flagi czy innego znaku związanego z turniejem. Nie wygląda to najlepiej w dniu przyjazdu najważniejszej dla Wrocławia reprezentacji. Za to dla kierowców zamknięto już z dwóch stron ulicę Modrzejewskiej położoną przy hotelu Monopol.

  Czeski lew już wisi nad wejściem do hotelu Monopol. Przed budynkiem czeka elegancki autobus w barwach reprezentacji naszych południowych sąsiadów. Wszystko dopięte na ostatni guzik przed niedzielnym przyjazdem reprezentacji Czech do Wrocławia.

  Pracownicy hotelu Monopol, gdzie Czesi spędzą kilkanaście dni, stanęli na wysokości zadania. Nad głównym wejściem wisi sympatyczna maskotka lwa nawiązująca do czeskiego herbu. Na parkingu obok hotelu czeka autobus, który będzie woził Czechów na treningi i mecze.

  Czesi zajmą w Monopolu prawie połowę ze 120 pokoi. Zawodnicy będą mogli korzystać ze SPA z basenem, klubu fitness, solnej groty oraz fińskiej sauny.

  Na pierwszy, ogólnodostępny trening przy ul. Oporowskiej Czesi wyruszą już w poniedziałek - 4 czerwca. Odbędzie się on o godzinie 10.30.

  Czytaj także

   Komentarze (38)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bilet

   Jarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 174 / 146

   Posiadam jeden wolny bilet na mecz otwarcia Polska - Grecja. Więcej informacji jarecki_1977@interia.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   polaczek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 167 / 145

   Ahoj pepiczki!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   marcin wyluzuj

   blondynka nie czytająca googli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 171 / 145

   Micho w poście do 45 ma rację, nie ma przymusu grzebania w googlach a publikacja prasowa powinna być w miarę jasna. Marcin, ta agresja Cię dziś rozsadzi! Nawet jeśli ktoś się pomylił, to jeszcze...rozwiń całość

   Micho w poście do 45 ma rację, nie ma przymusu grzebania w googlach a publikacja prasowa powinna być w miarę jasna. Marcin, ta agresja Cię dziś rozsadzi! Nawet jeśli ktoś się pomylił, to jeszcze nie powód, by rzucać mu się do gardła jak wściekły pies i wyzywać od sierot czy idiotów. Ja też mogłabym użyć teraz jakiegoś epitetu, ale nie bedę zniżać się do takiego poziomu. Człowieku - wrzuć na luz, złość piękności szkodzi!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   vlak od "wlec się?"

   wod-nick (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 156 / 139

   W drukowanym wydaniu Gazety pod fotografią jest wzmianka, że podróż piłkarzy pociagiem trwała ok. 7 godzin. Odcinek niewiele ponad 300 km?! W XXI wieku w środku Europy? Na miłość boską! Czy czeskie...rozwiń całość

   W drukowanym wydaniu Gazety pod fotografią jest wzmianka, że podróż piłkarzy pociagiem trwała ok. 7 godzin. Odcinek niewiele ponad 300 km?! W XXI wieku w środku Europy? Na miłość boską! Czy czeskie słowo vlak (pociag) pochodzi od "wlec się"? Przecież to wstyd takie informacje pisać, a czytać dopiero przykro...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do wodnika

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 176 / 134

   w dobie tak łatwego dostępu do informacji zadawać tak głupie pytania i to publicznie to trzeba być delikatnie mówiąc życiową sierotą. Obecna edukacja wydaje takie właśnie produkty...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do marcina

   micho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 165 / 139

   Marcinku - mądralo, który wydajesz się sobie taki dowcipny - czyżbyś uważał, że tych 7 godzin to szybko?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do micho

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 187 / 144

   kolejny niedorozwój, ludzie skąd wy się q*** bierzecie? Czy ja próbowałem być dowcipny? Stwierdziłem fakt lenistwa umysłowego a to nie jest śmieszne, ty zresztą też jesteś przykładem powszechnego...rozwiń całość

   kolejny niedorozwój, ludzie skąd wy się q*** bierzecie? Czy ja próbowałem być dowcipny? Stwierdziłem fakt lenistwa umysłowego a to nie jest śmieszne, ty zresztą też jesteś przykładem powszechnego już zidiocenia.. Przeczytaj sobie na jakimś innym portalu dlaczego jechali 7 godz.. uwierz mi gazeta wrocławska to nie jest cały internet.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do micho

   itaknieodpisze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 164 / 143

   Zakładając, że jechali okrężną drogą przez Ostravę i Racibórz aby spotkać się z Czeskimi kibicami na dworcach to wynik jest niezły.
   Ale tu trzeba najpierw opanować trudną sztukę sprawdzania w...rozwiń całość

   Zakładając, że jechali okrężną drogą przez Ostravę i Racibórz aby spotkać się z Czeskimi kibicami na dworcach to wynik jest niezły.
   Ale tu trzeba najpierw opanować trudną sztukę sprawdzania w google zanim zada się bezmyślne pytanie na forum.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   23

   45 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 152 / 144

   Nie stękaj tak jak nie znasz szczegółów. W Czechach jechali dłuższą trasą z postojami aby pożegnać się z kibicami.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do 45

   micho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 159 / 143

   To niech dziennikarze napiszą o tych postojach dla kibiców! Nie każdy kto przegląda Gazetę ma czas i możliwość śledzić szczegóły. A z suchej informacji rzeczywiście wynika, że jechali mniej niz 50...rozwiń całość

   To niech dziennikarze napiszą o tych postojach dla kibiców! Nie każdy kto przegląda Gazetę ma czas i możliwość śledzić szczegóły. A z suchej informacji rzeczywiście wynika, że jechali mniej niz 50 km na godzinę.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   permit

   permit (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 167 / 142

   "not with permit" ????? kto im doradzal z angielskim??? powinno raczej byc "with permit only" albo po prostu " permit only", "permit required", etc.
   To, co jest teraz jest bardzo mylàce......rozwiń całość

   "not with permit" ????? kto im doradzal z angielskim??? powinno raczej byc "with permit only" albo po prostu " permit only", "permit required", etc.
   To, co jest teraz jest bardzo mylàce... Nie czepiam sie, tylko zwracam uwage na spolszczony angielski.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   http://www.f******/Bawia-sie-zamiast-pracowac,artykuly,53170,1.html

   U (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 171 / 145

   Ciekawe czy będą życzenia od Czechów?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na tych kibicach Wro nie zarobi

   Krzysztof (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 167 / 150

   Bo np. Czesi moga wpasc na mecz i od razu wracac, a Ruskie wybiora prestizowa Warszawe. Grecy klepia bide a za 2 tyg. maja wybory. Duzo lepiej trafily miasta z grupy C.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no i co?

   piotrek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 155 / 153

   Czesi są bardzo sympatyczni, nie nadęci jak inne drużyny, uważam że fajnie można z nimi świętować EURO! A zarobić to akurat na transmisjach mozna, na kibicach i tak zarobi UEFA w ich obozie na...rozwiń całość

   Czesi są bardzo sympatyczni, nie nadęci jak inne drużyny, uważam że fajnie można z nimi świętować EURO! A zarobić to akurat na transmisjach mozna, na kibicach i tak zarobi UEFA w ich obozie na rynku :/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chcialoby sie prawdziwych piłkarzy, co? :)))

   Krzysztof (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 174 / 145

   ...A tak nieatrakcyjni Czesi, ktorzy na nikim nie robia wrazenia i nie wzbudzaja zainteresowania takie jak Portugalczycy, Włosi czy Hiszpanie. Nedza.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a propos okrzykow na peronie

   marecco (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 170 / 144

   sportowi ignoranci karbowiak i luciow pisza w gazecie wyborczej ze czechów witaly okrzyki,,czesi do domu,,bylem wsrod licznej grupy na preonie.mali chlopcy i dziewczynki wolali,,czesi do toho,, to...rozwiń całość

   sportowi ignoranci karbowiak i luciow pisza w gazecie wyborczej ze czechów witaly okrzyki,,czesi do domu,,bylem wsrod licznej grupy na preonie.mali chlopcy i dziewczynki wolali,,czesi do toho,, to sportowy czeski doping w orginale,to dziennikarski strzal w ja......a panowie z GWzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pozor knedliky bramborowe! Pozor!

   polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 62

   I tak wam nakopemy knedliki, my polaky

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama