Chrobry wrócił na tarczy

Marcin Kaźmierczak
Honorową bramkę dla pomarańczowo - czarnych zdobył w 71. minucie Bartosz Machaj
Honorową bramkę dla pomarańczowo - czarnych zdobył w 71. minucie Bartosz Machaj Łukasz Jaremkiewicz
Pomarańczowo - czarni przegrali z bydgoskim Zawiszą 1:4 i odpadli z Pucharu Polski

W środowy wieczór piłkarze Chrobrego Głogów po raz szósty w klubowej historii zagrali o awans do 1/8 Pucharu Polski. Niestety, po raz piąty, ta sztuka im się nie udała. Na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka ulegli bydgoskiemu Zawiszy 1:4, choć wynik nie odzwierciedla w pełni ambitnej gry głogowian.

Głogowska drużyna na Pomorze wyjechała już we wtorek, by lepiej przygotować się do spotkania.

Jeszcze przed meczem trener Ireneusz Mamrot zapowiedział kilka zmian w składzie. - Trzeba wziąć pod uwagę pogodę oraz to, że gramy co trzy dni, w związku z czym w sierpniu mamy siedem meczów. W tym jest mnóstwo wyjazdów. Nie można nałapać kontuzji - mówił we wtorek.

W składzie, który wybiegł na murawę zabrakło m. in. kapitana Mateusza Hałambca, którego zastąpił Maciej Gąsior. Ponadto po raz pierwszy od czasu kontuzji mecz w podstawowej jedenastce rozpoczął Łukasz Szczepaniak, a doświadczonego Adama Samca zastąpił w obronie Robert Pisarczuk.

Pomarańczowo - czarni rozpoczęli spotkanie z wysokiego C.

Już w ósmej minucie po dośrodkowaniu Hudymy, z bliskiej odległości nie trafił Machaj. Chwilę później po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Byrtek, lecz i po jego próbie piłka w bliskiej odległości minęła słupek bramki dziewiętnastoletniego Damiana Węglarza.

W dwudziestej minucie ponownie przed szansą na zdobycie gola stanął Machaj, który otrzymał świetne podanie za plecy obrońców. Niestety trafił w bramkarza.

Dominacja Chrobrego zakończyła się w dwudziestej szóstej minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką Janickiego piłkę do siatki Chrobrego skierował Szymon Lewicki.

Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie Zawiszy, strzelając na 2:0.

W przerwie Ireneusz Mamrot przeprowadził dwie zmiany. Na boisku pojawili się Sędziak i Samiec, którzy zmienili Szczepaniaka i Pisarczuka.

Znowu zaczął delikatnie dominować Chrobry, jednak w 60. minucie bramkę za sprawą Nykiela zdobył Zawisza.
Głogowianie jednak nie dali za wygraną i w końcu dopięli swego. Nadziej precyzyjnym strzałem głową przywrócił bardzo aktywny w tym spotkaniu Machaj.

Prysły one jednak w 78. minucie, gdy w polu karnym faulował Byrtek. Na domiar złego za swoje przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Karnego na gola zamienił Drygas i było po meczu.

Zdenerwowania po ostatnim gwizdku nie krył trener Ireneusz Mamrot. - Niestety nie każdy zawodnik wykorzystał swoją szansę, a kilku taką otrzymało - mówił po meczu. - Naszym największym problemem w tym spotkaniu była gra przed polem karnym. Za dużo wymienialiśmy tam podań, a za rzadko decydowaliśmy się na strzały - wyjaśniał.

Już w niedzielę piłkarze pomarańczowo - czarnych będą mieli idealną okazję na rehabilitację, ponieważ w Legnicy zmierzą się w 47. derbowym pojedynku z Miedzią. Początek spotkania na stadionie im. Orła Białego o godzinie 18.