Ważne
  Fotograf Jana Pawła II od dziś we Wrocławiu

  Fotograf Jana Pawła II od dziś we Wrocławiu

  Katarzyna Kaczorowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Spotkaniem z młodzieżą dzisiaj, w kościele pw. Chrystusa Króla, rozpocznie się wizyta Arturo Mari we Wrocławiu. Mari przez lata towarzyszył Janowi Pawłowi II, dokumentując jego pontyfikat, pielgrzymki do wielu zakątków świata, oficjalne spotkania, ale też i chwile jak najbardziej prywatne. Obok Polaka, Adama Bujaka, to najwierniejszy dokumentalista papieża Polaka.
  Do Wrocławia przyleciał wczoraj wieczorem, a jego kilkudniowa wizyta, podczas której opowie o Janie Pawle II, towarzyszy obchodom 15-lecia Kongresu Eucharystycznego.

  W ramach tych obchodów wrocławianie od kilku dni mogą oglądać wystawę z papieskimi pamiątkami przy katedrze (w niedzielę odwiedziło ją 5000 osób), na Szewskiej wystawę zdjęć Bujaka, a w Rynku - Mari.

  Dzisiejsze spotkanie w kościele przy Młodych Techników rozpocznie się o godz. 10. Wieczorem Arturo Mari będzie można posłuchać w Duszpasterstwie Akademickim "Maciejówka" (pl. Nankiera, godz. 20, po mszy). Jutro gość z Włoch weźmie udział w spotkaniu w kościele pw. św. Krzyża (godz. 19), a opowieściom o Janie Pawle II będzie towarzyszył koncert ukraińskiej orkiestry Classic Modern. Ostatniego dnia pobytu we Wrocławiu, w niedzielę, Mari o godz. 9.30 weźmie udział w mszy dziękczynnej za poświęcenie kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego przez Jana Pawła II w czasie kongresu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo