Wrocław: Palikot przejmuje działaczy Platformy

  Wrocław: Palikot przejmuje działaczy Platformy

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kilkunastu działaczy z wrocławskiej Platformy Obywatelskiej przeszło wczoraj do Ruchu Palikota. Nie są to ludzie z pierwszego ani nawet drugiego szeregu partii. To niezadowolona młodzieżówka Platformy, która szuka dla siebie nowego miejsca w polityce. Ruch Palikota we Wrocławiu kilka tygodni temu chwalił się, że przeciągnął na swoją stronę byłego radnego SLD Tomasza Czajkowskiego. W ostatni weekend to Sojusz pochwalił się na konferencji prasowej, że teraz to jemu udało się wyciągnąć od Palikota 30 ludzi.
  Wśród nich są osoby pełniące wiodące funkcje we wrocławskim Ruchu Palikota, m.in. Kornel Lenkowski, były członek zarządu Ruchu we Wrocławiu, skarbnik okręgu Małgorzata Poelger, czy Helena Branka - sekretarz sądu koleżeńskiego.

  "Sojusz Lewicy Demokratycznej, po utracie dwóch posłów na Sejm RP i wielu aktywnych byłych lub obecnych samorządowców, chwyta się desperackich metod, aby pozyskiwać działaczy Ruchu Palikota" - napisał w liście do mediów m.in. Henryk Stachel, przewodniczący Zarządu Okręgu Wrocławskiego RP. Przekonuje on, że działaczy, którzy opuścili RP, nie było 30, tylko 5. - Pana Lenkowskiego nie uwzględniamy, ponieważ od ponad 2 tygodni nie jest członkiem RP - mówi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama