Ważne
    Wrocław: Zjazd branży filmowej

    Wrocław: Zjazd branży filmowej

    Marta Wróbel

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Ponad dwustu dystrybutorów filmów z całej Polski dyskutuje od dziś w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu o możliwości współpracy i kondycji polskiego kina.
    Charlize Theron

    Charlize Theron ©materiały dystrybutora

    Na 33. Forum Wokół Kina, które potrwa w DCF--ie do czwartku, pojawią się też producenci, członkowie Państwowego Instytutu Sztu-ki Filmowej i twórcy obrazów, które będą mieć swoje przedpremiery podczas Forum.

    Uczestnicy Forum zobaczą m.in. film biograficzny o zespole hiphopowym Paktofo-nika "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida (wejdzie do kin w listopadzie), który został bardzo dobrze przyjęty podczas tegorocznego festiwalu fil-mowego w Gdyni, i "Królew-nę Śnieżkę i łowcę" Ruperta Sandersa (polska premiera w ten piątek) z Charlize The-ron i gwiazdą "Zmierzchu" Kristen Stewart. Uczestnicy Forum zobaczą też dwa dokumenty, które były pokazywane na Planet Doc Film Festivalu - "Projekt Nim" (reż. James Marsh) i "Chwała dziwkom" (reż. Michael Glawogger).

    Forum organizowane jest co pół roku w innym mieście. Spotkania branży filmowej z całej Polski odbywają się zwykle w czerwcu i grudniu. W tym roku jednak ze względu na mistrzostwa Europy w piłce nożnej branża filmowa spotka się w stolicy Dolnego Śląska w maju.

    Codziennie od godz. 10 do 22.30 prezentować swoje oferty będą tacy dystrybutorzy filmów, jak VIP i Kino Świat. Pokażą przedstawicielom konkurencji zwiastuny produkcji, które wejdą do kin w ciągu następnych kilku miesięcy.
    W programie przewidziano także panele dyskusyjne - spotkanie Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, a także dyskusję o zmianach w zasadach dystrybucji kinowej w Polsce, spowodowanych cyfryzacją kin.

    Forum służy też integracji i nieformalnym spotkaniom branży filmowej. Organizatorem spotkań jest DCF.

    Oto program Forum:

    29 MAJA (środa)

    16:00 - 16:30 - RAAN- UV SYSTEMS/PHILIPS - prezentacja "Lampy kinowe Philips na rynkach światowych"
    16:45 - 18:20 - "Projekt Nim", reż. James Marsh (95 min), Against Gravity
    18:30 - Otwarcie XXXIII Forum Wokół Kina
    18:45 - 19:15 - WARNER BROS. prezentacja (30 min)
    19:30 - 20:00 - KINO ŚWIAT prezentacja (30 min)
    20:15 - 22:20 - "Jesteś Bogiem", reż. Leszek Dawid (110 min), Kino Świat - przed filmem spotkanie z twórcami
    22:30 - Bankiet



    30 MAJA (czwartek)

    10:00 - 12:00 - Panel dyskusyjny PISF i SKP "Zmiany w zasadach dystrybucji kinowej w Polsce, spowodowane cyfryzacją kin"
    12:30 - 13:00 - KINEKSPERT prezentacja
    13:15 - 13:45 - KINADS prezentacja
    14:00 - 14:45 - OSRAM prezentacja
    16:15 - 16:45 - FORUM FILM prezentacja (30 min)
    17:00 - 18:45 - "Jak urodzić i nie zwariować", reż. Kirk Jones (112 min), Forum Film
    19:00 - 19:45 - UIP prezentacja
    20:00 - 22:10 - "Królewna Śnieżka i łowca", reż. Rupert Sanders (127 min), UIP
    22:30 - Bankiet



    31 MAJA (piątek)

    10:00 - 11:30 - Spotkanie SKSiL
    11:30 - 11:45 - CINESYNC - Piotr Skotnicki "CINEsync - kopie DCP, klucze KDM, zwiastuny z Trailers24"
    12:00 - 12:30 - SUPREMA prezentacja "Poznaj piękno 4K - prezentacja projektora Sony"
    12:45 - 13:15 - VECTOR SOFT prezentacja
    13:30 - 13:45 - NOWOCZESNE KINO.pl prezentacja portalu

    16:30 - 17:00 - STOWARZYSZENIE NOWE HORYZONTY prezentacja
    17:00 - 18:40 - "Jak to jest", reż. Bruce Webb (100 min), Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
    19:00 - 19:30 - MONOLITH prezentacja
    19:45 - Zamknięcie XXXIII Forum Wokół Kina
    20:00 - 20:15 - AGAINST GRAVITY prezentacja (15 min)
    20:30 - 22:25 - "Chwała dziwkom", reż. Michael Glawogger (114 min), Against Gravity
    22:30 - Bankiet

    W programie:

    oferty dystrybutorów
    pokazy zwiastunów i filmów wprowadzanych na ekrany w drugiej połowie 2012 r.
    prezentacje sprzętu kinotechnicznego, systemów kasowych itp.
    panele dyskusyjne, m.in. PISF, Stowarzyszenie kina Polskie, SKSiL
    Panel Dyskusyjny PISF i Stowarzyszenia Kina Polskie - temat panelu Zmiany w zasadach dystrybucji filmowej w Polsce spowodowane (wywołane) cyfryzacją kin.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      Polecane

      Wideo