Mężczyźni z czarnego mercedesa grozili działaczowi PSL?

  Mężczyźni z czarnego mercedesa grozili działaczowi PSL?

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mężczyźni z czarnego mercedesa grozili działaczowi PSL?

  ©Dariusz Gdesz

  Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu oraz policja zajęły się doniesieniami złożonymi przez lokalne władze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zostały wybrane na zjeździe partii, który odbył się 11 maja. Mimo to, poprzedni zarząd struktur PSL-u w mieście i w powiecie do tej pory nie udostępnił siedziby partii przy pl. Magistrackim w Wałbrzychu oraz dokumentów, które powinny się w niej znajdować.
  Mężczyźni z czarnego mercedesa grozili działaczowi PSL?

  ©Dariusz Gdesz

  - Blokowanie nam dostępu do siedziby partii oraz jej dokumentów wzbudza w nas podejrzenia, że mogło dojść na przykład do zniszczenia lub ukrycia dokumentów - wyjaśnia Andrzej Zibrow, prezes miejskich struktur PSL w Wałbrzychu. - Dlatego podjąłem decyzję o skierowaniu doniesienia w tej sprawie do prokuratury.

  Na tym jednak nie koniec. Niedawno wybrani członkowie władz PSL w Wałbrzychu oraz w powiecie wałbrzyskim twierdzą, że byli zastraszani.
  Do zdarzenia miało dojść pod koniec ubiegłego tygodnia. Najpierw dwóch mężczyzn, którzy wysiedli z czarnego mercedesa z wrocławskimi tablicami rejestracyjnymi, miało grozić Andrzejowi Zibrowowi przy pl. Magistrackim. Świadkami tego wydarzenia było kilku członków PSL-u.

  - Nie doszło do rękoczynów, ale mężczyźni odgrażali się prezesowi Zibrowowi. Mówili: "Co wy tu chcecie rewolucję robić?" - opowiada przebieg zajścia Roman Stupniak, prezes honorowy PSL w Wałbrzychu. Zastraszany był również wiceprezes zarządu powiatowego PSL w Wałbrzychu. Jemu dwaj nieznani mężczyźni złożyli wizytę na prywatnej posesji. - Stanęli przy ogrodzeniu posesji i powiedzieli: "Za to, że zwołałeś zarząd powiatowy, to pożałujesz" - mówi Piotr Zimnicki, wiceprezes zarządu powiatowego PSL w Wałbrzychu.

  Sprawą gróźb zajęły się już wałbrzyska policja i prokuratura. Wśród dowodów, które śledczym dostarczył Zibrow, jest między innymi zdjęcie czarnego mercedesa. - Jeśli nasze dochodzenie potwierdzi, że doszło do gróźb karalnych, odpowiedzialnym za nie osobom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - tłumaczy Bożena Jażdżyk, prokurator rejonowy w Wałbrzychu.

  O komentarz w sprawie chcieliśmy poprosić Przemysława Grzybowskiego, byłego prezesa wałbrzyskich struktur PSL. Nie odbierał jednak od nas telefonu. Zawirowania wokół lokalnych struktur PSL mogą być wierzchołkiem góry lodowej. Wczoraj były poseł PSL ze Świdnicy Jarosław Kurzawa powiedział nam, że również złożył doniesienie do prokuratury. Twierdzi, że powołanie w sobotę świdnickich struktur PSL odbyło się niezgodnie ze statutem partii.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 32

   Szopka. Pewno i w Wałbrzychu struktury PSL były wybrane nie zgodnie, zamataczono coś itp a, że kłamstwo ma krótkie nogi to teraz mają...Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. Ciekawe co z tego...rozwiń całość

   Szopka. Pewno i w Wałbrzychu struktury PSL były wybrane nie zgodnie, zamataczono coś itp a, że kłamstwo ma krótkie nogi to teraz mają...Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. Ciekawe co z tego wyniknie???zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szopki z Biedaszyb City

   benk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 79 / 61

   www.walbrzyszek.om podaje, że była jednak czarna wołga. Kiedy będzie sprostowanie,że to był jednak czerwony maluch?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kąpiacy się w fontannie

   :-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 41

   Pan Andrzej Z ma straszne parcie na szkło Kąpał się w fontannie na wałbrzyskim rynku Pływał na materacyku w fontannie trzymając parasol i szczerze uśmiechając się do wszystkich.Na nic się to zdało...rozwiń całość

   Pan Andrzej Z ma straszne parcie na szkło Kąpał się w fontannie na wałbrzyskim rynku Pływał na materacyku w fontannie trzymając parasol i szczerze uśmiechając się do wszystkich.Na nic się to zdało skoro Pan Andrzej Z uzbierał niecałe 4 procent głosów wyborców zajmując ostatnie miejsce w wyścigu do fotela prezydenta więc szkoda słów na komentarze w przypadku tego Panazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 43

   ten pan znowu pokazuje się z nie najlepszej strony Andrzeju kończ wstydu sobie oszczędź

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spoko

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 35

   Knury walcza o koryto

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Waldek zdzieli tabletem po łbie

   n (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 64

   i spokój będzie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wojna wewnątrz mafii.

   pone (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 73 / 62

   Czy chodzi może o Strefe Ekonomiczną ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama