Krzyki w parku Południowym

  Krzyki w parku Południowym

  Leszek Niedzielski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Czy jest coś, co może nie mieć końca? Oczywiście, coś co ma trwać wiecznie, na pewno nie będzie miało końca.
  Taki chociażby kij ma aż dwa końce. Podobno każdy kij ma dwa końce, ale świat, który w żadnym wypadku nie jest kijem, nie ma na razie żadnego końca. Może właśnie dlatego. Jeżeli nasz świat będzie miał jakiś koniec, to będzie to tylko jeden koniec, mimo że tych końców świata miało być już wiele.

  Takie niecodzienne myśli nie muszą wcale nasuwać się przy okazji Wszystkich Świętych, przy okazji wyborów prezydenta w USA czy przy okazji kumulacji w toto-lotku. Są tacy, którzy chcą na tym końcu świata zarobić, skoro nie mogli zarobić na początku świata, a że zarobić muszą przed jego końcem, to ciągle przesuwają ten termin, żeby wszystkie zarobione pieniądze zdążyć wydać przed zbliżającą się masakrą.
  Dobrze powiedziałem "masakrą". Na przykład według holenderskich naukowców, najbliższy koniec świata ma być w 2012 roku. Następne końce nie powinny nas interesować. Całe szczęście, że wszystkie mecze piłkarskie planowane na Euro 2012 mają się odbyć jeszcze przed samym końcem świata, który przewidziany jest dopiero na 21 grudnia 2012 roku.

  Dobrze, że już teraz tę datę znamy, bo inaczej Polska mogłaby nie zdążyć przygotować się na ów koniec. A mogłaby nie zdążyć, tym bardziej, że według moich amatorskich obliczeń ta niemała apokalipsa powinna nastąpić dzień wcześniej, czyli 20.12.2012 roku. Widać to wyraźnie w tym ciągu liczb - 20.12.2012, a nie 21.12.2012. Tylko dlaczego tak niezauważalnie minęły daty: 20.01.2001, 20.02.2002, 20.03.2003 i podobne następne? Aha, mimo iż mówi się, że między innymi dziewczyny nie znają dnia ani godziny, to jednak jest podana godzina, w której nastąpi początek końca naszej cywilizacji. Będzie to godzina 11.11 GMT.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama